ALLAH’IN SIFATLARINI ANARAK DUA ETMEK

Allah’ın isimleri, bize O’nun vasıflarını tanıtırlar. Örneğin Allah Rahman’dır, yani esirgeyicidir; Rab’dır, yani eğiten ve yol gösterendir; Hakim’dir, yani hüküm veren, herşeye hakim olandır; Rezzak’tır, yani rızık verendir… Bu isimler Allah’ı tanıttığı için, insan bunlarla Rabbimize seslenerek O’nun büyüklüğünü, yakınlığını, gücünü ve rahmetini daha iyi kavrar. Allah’tan rızık isteyen bir kişinin O’nun Rezzak ismini anarak dua etmesi, elbette ki duasının anlamına uygun olacaktır. Nitekim Kuran’da da, Allah’a O’nun farklı isimleri ile dua edilebileceği haber verilmektedir:

“De ki: “Allah, diye çağırın, ‘Rahman’ diye çağırın, ne ile çağırırsanız; sonunda en güzel isimler O’nundur.” Namazında sesini çok yükseltme, çok da kısma, bu ikisi arasında (orta) bir yol benimse.” (İsra Suresi, 110)

“İsimlerin en güzeli Allah’ındır. Öyleyse O’na bunlarla dua edin. O’nun isimlerinde ‘aykırılığa (ve inkâra) sapanları’ bırakın. Yapmakta oldukları dolayısıyla yakında cezalandırılacaklardır.” (A’raf Suresi, 180)

Allah’ın sıfatlarını bilen insan hatalarını Allah’tan gizlemeye çalışmaz. Çünkü gizlese de, açığa vursa da Allah’ın herşeyi bildiğinin farkında olur. Hatalarını gizlemenin kendisine zarardan başka bir şey kazandırmayacağını bilen mümin, her türlü eksiklik ve hatalarından dolayı Allah’tan bağışlanma diler. Nitekim Hz. İbrahim’in bir duası şu şekilde başlamaktadır:

“Rabbimiz, şüphesiz Sen, bizim saklı tuttuklarımızı da, açığa vurduklarımızı da bilirsin. Yerde ve gökte hiçbir şey Allah’a gizli kalmaz.” (İbrahim Suresi, 38)

Mümin, istekleri ne kadar büyük olsa da herşeyin Allah’ın kontrolünde olduğunun, Allah dilerse en imkansız gibi görünen bir şeyin O’nun “Ol” demesi ile gerçekleşeceğinin farkındadır. Bu yüzden de Allah’ın nimetlerine ulaşmak için hiçbir şeyi aşılmaz bir engel olarak görmez. Aksine, her türlü zorluğu ve engeli duası ile aşar.

Duanın, istek ve ihtiyaçlarımızı Allah’a duyurmaktan başka, Allah’ı anmanın ve yüceltmenin bir yolu olduğunu söylemiştik. Kuran’da özellikle peygamber dualarında, Rabbimiz sıfatları ile birlikte yüceltilmektedir. Aşağıdaki birkaç örnek, bunu görmek için yeterlidir:

“(Süleyman) Rabbim, beni bağışla ve benden sonra hiç kimseye nasib olmayan bir mülkü bana armağan et. Şüphesiz Sen, karşılıksız armağan edensin. (Sad Suresi, 35)

“Rabbimiz, bizi hidayete erdirdikten sonra kalplerimizi kaydırma ve Katından bize bir rahmet bağışla. Şüphesiz, bağışı en çok olan Sensin Sen.” (Al-i İmran Suresi, 8 )

(Musa yalvarıp) Dedi ki: “Rabbim, beni ve kardeşimi bağışla, bizi rahmetine kat. Sen merhamet edenlerin en merhametli olanısın.” (Araf Suresi, 151)

“Orada Zekeriya Rabbine dua etti: ‘Rabbim bana Katından tertemiz bir soy armağan et. Doğrusu Sen duaları işitensin’ dedi.” (Al-i İmran Suresi, 38)

Kaynak: http://www.kurandadua.com/html/kuranda_dua1.htm#04

Comments

 1. Allahım sen benim 1 yıldır ne acılar çektiğimi onun için herkesi karşıma aldığımı ne kadar çok sevdiğimi biliyorsun ey yeri göğü yaradan allahım ben eğer sevdiğimi alamıyacaksam bu dünyada yerim dar gelir bana ne olur allahım ya onu nasibim eyle eğer olmuyacaksa bu sene askere gidiyorum şehit olmayı nasip eyle
  bu kadar çok severken birazcık sevilmemek beni kırıyor ne olur allahım ya sevdiğime kavuştur yada sana gelmeme izin ver AMİNNNN

 2. NE OLUR ALLAHIM AZİZEYİ NASİBİM EYLE NE OLUR ALLAHIM SANA YALVARIYORUM NE OLUR ALLAHIM BU KULUNUN DUASINI GERİ ÇEVİRME AMİN

 3. Eğer bir gün çok büyük bir derdin olursa Rabbine dönüp benim çok büyük bir derdim var deme derdine dönüp benim çok büyük bir RABBim var dee….

 4. arkadaslar okadar dua ederdımkı sevdigim donsun diye dua ederken ederken mevlaya aşık oldugumu anladım artık o sevgılı dönmesede olurdu ama döndü bisüre sonra mevla bu herseyı gösteriyo ınsana sonra baktım o insan benım icin hayırlı degılmıs gecte olsa anladım ve o insandan öle bir vazgectım kı şaşırlır bu duruma herkes sasırır halen ve sonra karsıma bi insan cıktıki o ılk askımı o kara sevdamı unuttum gitti. sımdı cok mutlyum sizlere onca yaşadıgım olaydan tek bircümle söyleyecegim ve hayatınız degişecek yasadıklarıım cok fenaydı bidaha yasamaya kalksam belki dayanamaz ölürüm neyse söz cok uzadı kesmek gerekır vesselam size tek tavsiyem yürekten inanarak bıkmadan usanmadan bi gayretle 99 ismide kullanarak sadece ve sadece sabır isteyin ilk baslarda biraz sarsılıyosunuz ama şeytan oyunu kanmam diyip tekrar dua ya asılın sonra tüy gibi olcaksınız allaha emanet olun (yazacak cok sey varda işin özü sadece ve sadece sabır o yeter ınsana)

 5. s.a arkadaslar… bende ayni durumdayim. sevdigim beni cok seviyor bende onu ancak ailesi özellikle annesi istemiyor.ayriyiz suan umit yok diyor.Rabbime el actim dua ediyorum. hepinizin duasina ihtiyacim var. ALLAHIM HAKKIMIZDA HAYIRLISINI VER, EGER BENI BIR NEBZE OLSUN SEVMISSE ONU BANA GERI VER YA RABBIM.YUREGINI INSAFA GETIR AILESINI INSAFA GETIR VE ONU BANA KAVUSTUR… YALVARIRIM ALLAHIM BIZI TEZ ZAMANDA KAVUSTUR VE BIRBIRIMIZE HAYIR GETIRMEMIZI NASIP EYLE.BIRBIRIMIZIN HELALI OLMAMIZI NASIP EYLE. EY MERHAMETLILERIN EN MERHAMETLISI BENDE MERHAMETINE SIGINIRIM BENDE KUDRETINE SIGINIRIM YA RABBIM GERI CEVIRME BENI, DUALARIMI KABUL EYLE.AMIIIIIINN

 6. eminim Allahım sesimi duyuyo çok yol göstermesini istedim hala aynı durumdayım ama sabaha en yakın olan vakit gecenin en karanlık vaktiymiş demekki bu acıları ben çok mutlu olacağım için çekiyorum Rabbim hakkınızda en hayırlısı nese onu versin gönlünüzüde gönlünüzüde ona razı eylesin dularınız kabul olsun benimkilerde yardım et Allaım çok zor durumdayım sesimi duyduğunu biliyorum nolur dayanamıyoreum…

 7. allah hepimizin dualarını kabul eder inş.bende aynı durumdayım ama ümidimi kesmicem.. allahtan banada dua edin arkadaşlar kavuşim sevdigime

 8. sevgili arkadaşlar benmde durumum aynı cok kötü ayrıldık onun bana dönmesi imkansız gibi ama ben RABBİMDEN sabır diliyorum ve döneceği umuduyla dualarıma devam ediyorum… umarım herkesin duası kabul olur.amin.

 9. Herkese iyi akşamlar.öncelikle yüce ALLAH’tan herkesin dualrini kabul etmesini diliyorum.arkadaşlar ben de nişanlanmak üzereyken ayrildim.uzakta olmamiz ve bunun gibi bazi sebeplerden dolayi.fakat onu cok seviyorum ve unutamiyorum.her gece yatarken hiçkirarak agliyorum.ALLAH’a sürekli dua ediyorum.ALLAH’im eger o benim için hayirli degilse ve bu yüzden bittiyse onun benim için hayirli olmasini nasip et.bana hayirla,güzelliklerle gelmesini nasip et.ona doğru yolu göster diye dua ediyorum.bazen duam kabul olacakmiş gibi geliyo bazen de okadar karamsarliğa kapiliyorumki nekadar dua edersem edeyim kabul olmayacakmiş gibi geliyo.arkadaslar nolur bana yol gösterin sizce bu şekilde dua etmek doğru mudur??bilen birilerini beni aydinlatabilir mi.bide nolur benim için de dua edinn.

 10. SELAMÜN ALEYKÜM.Arkadaşlar sizin dualarınıza o kadar ihtiyacım varki Rabbimin büyük imtihanındayım.Eşimle beraber bir iş yeri açtık işlerimiz önceleri çok güzeldi fakat şimdi çok borç içindeyiz,eşimle iş yaparken parmağımı prese kaptırdım şuan çalışmıyorum,hergün ALLAH,ıma dua ediyorum,borçlar bankalara ve benim adıma hapise girme riskim var geceleri uyuyamıyorum ,polis arabası görsem kalbim yerinden çıkıyor zannediyorum çok kötü durumdayım ne yapacağımızı bilemiyorum benim tek suçum eşimle beraber çocuklarımın rızkı için mücadele etmek mi diye sorguluyorm,eşim alacaklarını zamanında alamadığı için bankadaki kredim faiz biniyor ve beni sanki dibe çekiyor ,ayın 5 de taahüt var para yok Allahım neolur beni bu sıkıntıdan kurtar,benim gibi duaya ihtiyacı olan mümin kardeşlerimize yardım et .Kadere hayır ve şerrin senden geldiğine inanıyorum senden gelenlere razıyım.İnşaallah dualarınızla bu sıkıntıdan kurtuluruz.

 11. Kurban oldğum Rabbim iyiliklere dua edenlerın butun dualarını kabul etsın yar ve yardımcınız olsun..
  bugunlerımıze hamdüsenalar olsun, dermansız dertten ,şifasız hastalıktan korusun.

 12. Allahin selami ustunuze olsun ablalarim abilerim. herkezin bi derdi var ama beterin beteride var sakin isyan etmeyelim allah elbet bir gun bize o hayirli kapilari acar onemli olan da sabirdir .Inci ablanin soyledigi gibi hayrin ve serrin allahtan geldigine inanmak allah o derdi bize vermisse dermanini da beraber vermistir.sizleri allahima emanet ediyorum . ALLAHIM SIZIN ICIN EN HAYIRLI OLANINI VERSIN .AMIN

 13. allahım sana sığındım sana el açtım sana geldim.bilirimki sen sana el açan kullarını boş göndörmez onlara yardım edersin.allahım sen annemi babamı sevdiğimi bütün akrablarımı bütün insanları kazalardan belelardan koru.sen bize doğruyu iyiyi helalı nasip eyle.hakkımızda hayırlı olanı ver allahım.bizi şeytanın kötü şerrinden koru uzak eyle yarabbim.ülkemizi bayramızı vatanımızı bütün müslamanları koru.zorlukda olan müslamanlara yardım eyle yarabbim sen büyüksün allahım sana sığındım sen dularımı kabul eyle amin

 14. rabbim tüm müslüman kardeslerimin dularını kabul eylesn

 15. allahm ben her zaman rüyamda şehit olduğumu görüyorum her içime doğuyor allahım inşallah doğrudur doğru çıkarsa aileme dostlarıma cennette yer yapmak isterim bu sene gidiyorum dualarimi kabul et amin

 16. İdris seninde yorum çok ilginç.tabiki herkes Allahtan geldi oa gidecektir.ama şehit olarak ölmeyi istemen tüyrelerimi ürpertti ne diyim ben şimdi? Allah’ım inş idris kardeşimiz şehit olur mu diyim? şehit olmak isteyeni ilk defa duydum.ve sonunda amin diyeni.sen gidersin gidersinde.. geriye annen babam ailen kalır.
  Her neyse herşeyin güzelini doğrusunu Yüce Rabbimiz bilir.Allah herkesi sevdiğine kavuştursun.Allah herkesin hakkında hayırlısı olanı nasip etsin.Allah kimseyi dara koymasın.Allah kimsenin yuvasını bozmasın.Allah Annelerimize Bababalarımıza bizlere tüm müslüman kardeşlerimize sağlıklı imanlı uzun ömürler versin.Allah bizi dinden imandan ayırmasın.Allah’ım bizi doğru yola koy yolumuzu saptırma YA RAB…Eyyy büyükk ALLAH’IM Hakkımda hayırlısını ver eğer sevdiğim benim için hayırsızsa onu bana hayırlı kıl doğruyu göster..Sen bağşlayasın Allahım senden başka ilah yok hz Muhammed senin kulun ve elçindir.Sana el açıp yalvaranların dualarını hasıl eyle.El Açıp amin diyen kullarının dualarını kabul eyle İNŞALLLAAAHHHHHHHHHH AMİNNNNNNNNNNNN!

 17. değerli kardeşim ben buraya içinden geleni his ettiklerimi yazdım inşallah sizde beni yanlış anlamaz ve benim için dua edin ben hayatta gün görmedim belki şehit olursam bu dünyada dert çeken anneme kardeşlerime orda yardım ederim lütfen bu yazımı her kim okursa allah için bana dua etsin allaha emanet olun

 18. YUCE ALLAHA HAMD VE SENALAR OLSUN ALLAH HER TURLU NOKSAN SIFATLARDAN MUNEZZEHTIR YUCE ALLAH KALBLERIMIZI DINIMIZ ISLAMIYET UZERE SABIT KILSIN INSALLAH.

 19. yaa ben sevdgmi cokk özledım arkadaslarr allah hatrnaa bldgnz br dua özel bir dua varsa söleyınn

 20. Selamın Aleyküm sevgili arkadaşlar bu siteyi bulduğumda yaklaşık bir ay önceydi ve inanın çok kötüydüm nefes alamıyordum kimseyle konuşmuyordum yemek yemiyordum tek yaptığım şey dua etmek ve RABBİME sığınmaktı okadar çok dua ediyordumki evet bende bir çok arkadaşımız gibi sevdiğimden ayrılmıştım içim anlatılamayacak kadar kötüydü ve RABBİM size de gösterdiği gibi bir kul aracılığıyla kalplerimizi kendisine dönderdi beni hiç bir şey teskin edemezken dualar teskin etti evet ben şuanda sevdiğime kavuştum tamda sizinki gibi imkansızdı tam manasıyla olamadı onun pskolojik sorunları var bunun sebebide aylarca süren bir sağlık sorunu önemli bir şey gibi durmasada iki kez ameliyat geçirdi bu çok büyük bir sağlık sorunu değil fakat depresyona girdi yarın için söz vermek istemiyor çok sevdiğini fakat güçsüz olduğunu söylüyor işte benimde pskolojim bozuk şuan beraberiz ve yine rabbime dua ediyorum sonumuzu hayıra çıkar ayrılmayalım kaderimizi birbirimize yaz diye RABBİM çok merhametli edilen duaları geri çevirmiyor bu duamıda İNŞALLAH geri çevirmez arkadaşlar şimdi RABBİMİZ ettiğim duaları hiç geri çevirmedi işte sizde burdan güç bulun ve inanın yanlız değilsiniz banada anlık bir duanızda yer verirseniz inanın hiç bir duanız karşılıksız kalmayacak RABBİM sizdende razı olsun ve RABBİM sizinde dualarınızı kabul etsin ve sıkıntılarınızı gidersin AMİN.

 21. Allah ım… şükürler olsun ya rabbim hamd olsun sana güzel Allah ım duamı kabul ettin bana bi iş nasib ettin. layık olmaya çalışıyorum ya Rabbim, emeklerimi boşa çıkarma ya Rabbim…gözcümüz,bekçimiz sensin Allah ım sen yardım et,doğru yoldan ayırma,kendinden başka kimselere muhtaç etme ya Rabbim. hayırlısıyla bir eş,huzurlu mutlu,sağlık sıhhat dolu bi ev nasip et ya Rabbim…
  anne babama,bacıma kardeşime,eş,dost,akrabalarıma,uzun sağlıklı ömürler ver tüm müslüman alemine ya Rabbim. senden diler senden isterim ya Rabbim senin her şeye gücün yeter…
  PEYGAMBER EFENDİMİZ HZ.MUHAMMED S.A.V. ŞEFAATİYLE…AMİN

 22. Bütün dualarım alemlerin rabbi olan Allahımadır.Rabbim ne olur yarın ki ve pazar günkü sınavımda emeğimn karşılığını nasip et.Herkesin yardmcısı ol.Hayırlısıyla alnımın akıyla gecmemi nasip et.arkadaşlar sizlerden de dua bekliyorum.Şmdiden Allah razı olsun hepinizden…

 23. allahın beni sevdiğime kavuşturması için dua edin ne olur

 24. Selamın aleykum dostlar..benimde içinden bir türlü çıkamadığım bir borç sıkıntım var..Tam azaltmışken herşey bir anda ters gidiyor ve tekrar çoğalıyor..senelerdir bu sıkıntıyla boğuşup duruyorum..Allahıma şükürler olsun ki başkada bir derdim sıkıntım yok.Ama artık bir şekilde bir sabah uyandığımda borçsuz güne başlamayı o kadar ümid ediyorum ki Allahım inşallah öyle bir güne başlamayı banada nasip eder..eğer böyle bir mucize gerçekleşirse,bir dileğim var.helel kazandığım paramla borçlu olan herkeze gücümün elverdiğince yardım edicem.Allah şahidimdir ki bunu yapıcam dostlar…Ve burada bulunan tüm dostlarımdan banada dua etmenizi rica ediyorum.Allah cümlemizin yar ve yardımcımız olsun.sağlıcakla kalın.Allaha emanet olun…

 25. selamün aleyküm arkadaşlar.işte heryaratılmış insanın muhakkakki sorunları oluyor.demekki kanun bu olak zorunda.iğşallah yüce rabbim ettiğiniz dualarınızı hayırlısı ise kabül eder.bende çok kalp ağrısı çektim hem aile hem sevgili hem hayat hemde para ve iş her açıdan.ama malesefki hepsine dua etmemin akabinde istediklerim olmuyo diye isyan ettim 31 yaşıma girdim ve belki hep isyanımdan olsa gerek hiç bir şey yoluna girmedi.şimdiye isyanın çok anlamsız olduğunu saadece allah ne takdir ederse onu kabüllenmem gerektiğini boşa ve isyanla geçen ömrümden sonra anladım.gene dua ediyorum ama bana ne verecekse hayrım için olacağını düşünerek ediyorum.genede nefis ya istiyo işte iğşallah bu dünyada olmıcaksada rabbim cennetinde nasip eder umudundayım.rabbim bizlerle olsun.herkeze selam.

 26. UUUUUUUUUURRRRRR
  02 Mayıs 2010 - 11:01

  Slmın aleküm arkadslar ck sıkıntılı bir dönemdeyim süreklı aqlıyorum herşeyden sıkıldım sanki herşey üzerime gelıo hersei dert yabıorum süreklı allaha dua edıorum cok sıkıntılıym çok kıskanç olmaya basladım aşırı derecede buda bana sıkıntı verıo kıs arkdasımı çok sevıorum 8 aydır çkıos ama artık ondan ayrılmk isdiorum zor bi dönemdeyim geleceğe ii bakıorum ama içimdekı sıkıntı hiç bitmicek gibi hep dewam etcek gibi oluo ailemn yanında huzur buluorum yüzüm gelüyor ama içimi kim bilebilr.. süreklı düsüncelere dalıorum uyuyamıyorum sabah sıkıntıyla kalkıorum kendimi yanlız hissediyorum ve herkesi mudlu görünce daha kötü oluorum lütfen yarım edin ne yapmam lazım allahtan baska sığıncak yerim yok 🙁

 27. RABBİM ÖNCELİKLE SANA VE PEYGAMBER EFENDİMİZE HAYIRLI ÜMMET OLMAMIZI NASİP ET.BİZİ SENİN YOLNDA AYIRMAYA ÇALIŞAN ŞEYTANIN OYUNLARINDAN UZAK TUTT.RABBİM SANA EL AÇIP DUA EDENLERİN DUASI HAYIRLIYSA KABUL ET.RABBİM YAPMIŞ OLDUGUMUZ HATALAR SONRASI TÖBELERİMİZİ KABUL ET.TÜM MÜSLÜMAN KARDEŞLERİMİZİN YAR VE YARDIMCISI OLSUN İNŞALLAHHH AMİNNN

 28. s.a. arkadaşlar sizin yaşadığınız sizin cektiğiniz acıları yaşamış bir kardeşiniz olrak size derim ki cekip giden i bırakın gitsin peşine duşerseniz gevşemeye calışırsanız ben sensiz yaşayamam diye haykırırsanız kaybedesiniz ve o kacar siz kovalarsınız cıkılmaz bir duruma girersiniz olacağı varsada olmaz.ama siz siz olun asla cekip gitmeyin mucadele edin her insan derdi var madi veya manevi yonden onun için seven insanlar gonulden sevenler cekip gitmez mucadele eder sonuna kadar gerekirşe olumu bile goze alır kavuşmak için.. dua güzel her zaman dua etmemiz gerekir sadece kavuşmak için değil hayırlısını dilemek.. hayırsız bir insanı kimse istemez sadece şeytanı duşuncelere kapılan insanlar ister nefsine hakim olamayan insanlar ister. özelikle bayan kardeşlerime derim ki seviyorsanız terk etmeyin madi veya manevi bir sorun problem berzaber halledin hayat muşterekse sıkıntılar dertlerde muşterek olmalıı allah hepınızın dua larınızı kabul etsin tek sığınıcak yol allaha yakın olmak ….

 29. SULEYMAN PORDUĞAN
  08 Mayıs 2010 - 11:10

  slm allahın rahmeti üzerimize olsun arkadaşlar sizlerden bir ricam olacak baba degerin de sevdigim hastanede yatmakta olan. baba degerinde sevdigim arkadaşımın babası önce cc ve sav hürmetine dualarınıza ihtiyacı olan yakınıma birer devadaolsan selavat larınızı bekliyorum.işaallah cc yardımcımız olsun allahümme salli ala ve ali muhammet amin

 30. slm arkadaslar ocelikle rabbim tüm müslüman kardeslerimin dularını kabul eylesn
  ben uzun bir yola cikiyorum dualariniz ihtiyacim var arkadaslar :(((((

 31. ALLAHIM YARDIM ET SEVDİĞİM KIZ GÜLTENLE OLABİLMEYİ NASİP ET SEVGİMİZİN KARŞILIKLI OLMASINI NASP ET ONA KAVUŞABİLMEYİ EVLENEBİLMEYİ NASİP ET YA RABBİ

 32. o kadar yorgunumki ruhumda ne bir nefes alacak gücüm var nede bir tebessüm edecek halim var. hayata o kadar çok kaptırmışımki elimden aldıklarını geri alamıyorum. saflığımı masumlugumu istiyorum geri.ama geri veren yok.o huzuru yüreğimde hissetmeye o kadar çok ihtiyacım varki.Susuz ve aç gönlüm ve bi o kadarda güçsüz.

 33. allah herkesin gönlüne göre versin ama en önemlisi hayırlısını versin.bizim hayırlı sandığımız şer .şer olan da hayırlısıdır

 34. Allah hepimizin dualarını kabul eylesin idris kardeşim Allah annene babana kardeşlerine güzel günler nasip eylesin rabbim kimseyi sevdiklerinden ayrı etmesin seni ailene aileni sana bağışlasın ..
  yüce rabbim yanınızda olsun..

 35. RABİM SENİ ÇOK SEVİYORUM BENİDE SEVMENİ DİLİYORUM SEVDİĞİNİDE HİSEDİYORUM NE ZAMAN SANA EL AÇIP DUA ETİYSEM DUVALARIMI KABUL ETİN ŞİMDİDE ARKADAŞLAR İÇİN DİLİYORUM SEN SEVDİKLERİNE KAVUŞTURMAYI NASİP ET BEN SEVDİĞİM LE EVLENDİM İKİ TANE ÇOK GÜZEL KIZIM VAR DUA EDEN HERKESE VERSİN RABBİM

 36. BENDE ÇOK SIKINTIDAYIM YÜREGİM DARALIYO
  ALLAHIM NREOLUR BENİM DEGERİMİ BİLEN HAYIRLI BİR İNSAN ÇIKAR KARŞIMA YANLIZLIKTAN BIKTIM SEVMEK SEVİLMEK İSTİYORUM HAYIRLISIYLA NEOLUR BENİM İÇİNDE DUA EDİN ARKADAŞLAR BENİ UNUTMAYIM İNANIN EVDE DURAMIYORUM DERTLEŞCEK BİR ARKADAŞIM BİLE YOK RAHMANLA DERTLEŞİYORUM MUTLU OLMAK İÇİN RABBİME YALVARIYORUM MUTLU OLMAK BENİM DE HAKKIM DEYİLMİ HERKES MUTLU OLUYOR BENDE ONLARI SEYREDİYORUM VE İÇİMDEN DİYORUMKİ BİRGÜN BENDE MUTLULUGU YAKALICAM RABBİM İZİN VERİRSE UMUDUMU YİTİRMİYORUM NE OLUR DESTEK OLUN BANA ÇOK İHTİYACIM VAR

 37. etmediğim dua kalmadı bütün mübarek gün ve geceler de ama olmayınca olmuyo galiba dualardan ümit kesilmezmiş ama artık pekte ümidim kalmadı..başımı yastığa gömüp defalarca ağlayarak allaha dua ettim.sizin hiç sevdiğinizin bi başkasına sevdalı olduğuna bilerek allaha dua etmekten utandığınız oldumu.. utanarak dua ettim.. belki böylesi daha hayırlıydı fakat benim bütün iradem kırıldı o günahtan o günaha girdim şu satırları ağlayarak yazıyorum.. giden geri gelmiyo arkadaşlar.. dinim beni intihartan men etmseydi belki şimdiye çoktan toprak olmuştum ama cesaret edemedim.yapmadığım şey kalmadı ama olmadı olmuyor

 38. slm arkadaslar sizin gibi benimde o kadar duaya ihtiyacim var ki anlatamam iki senden beri var bende bu cok cikmazdayim canimdaraliyor olumsuz düsünüyorum cok caresizim cok pismanliklarim var bir dilegim var onun gerceklesmesini o kadar istiyorum bir daha pisman olmamak üzere insallh beim icin dua edermisiniz lütfen allah rizasi icin ne olur bu persembe regaib kandili dualarimizi geri cevirme yarabbi.depresyon ve bunalim icindeyim o kadar kararsizim ki bu dertlerden kurtulmak cok istiyorum ne olur allahim dua edende dua etmeyende allah razi olsun amin

 39. ARKADAŞLAR LÜTFEN İSYAN ATMEYELİM ŞUNU ÇOK İYİ BİLELİMKİ HERŞEY ALLAHTAN SABREDELİM ÖLDÜRSEYDİM BEN KENDİMİ ÖLDÜRÜRDÜM AMA OLMUYOR İŞTE ALLAH İZİN VERMİYOR RABBİM KİMSEYİ ŞAŞIRTMASIN İNSAN ŞAŞIRINCA HERŞEYİ YAPABİLİR SADECE ALLAHA YÖNELELİM BU YETER RABBİM GÖRELİM NEYLER NEYLERSE EN GÜZELİNİ EYLER BEKLİYELİM BEN ÖYLE YAPTIM HE ACILARIM DİNDİMİ YOK DİNMEDİ AMA ACILARLA YAŞAMAYA ALIŞTIM ZAMAN İNSANA HERŞEYİ ALIŞTIRIYOR

 40. allahım sen herşeyi gören duyansın sen herkesin hakkında hayırlısını ver yarabbim allahım sen hastalara şifa dertlilere deva borçlulara eda ver yarabbim .allahım senden el açtım dua ediyorum hakkımda hayırlısını ver ya rabbim allahım bütün şöför kardeşlerime hayırlı kazançlar hayırlı yolculuklar nasip eyle
  amin

 41. Yüce Rabbim inşallah cümlemizin dualarını kabul eder. Beni de sevdiğime kavuşturur inşallah. İnşallah çok mutlu oluruz. Onu çok seviyorum. Dilerim ki hayırlı bir ömür geçiririz birlikte. Bu çektiğimiz acılar son bulur. Allah ü Teala öyle büyük öyle Yüce ki… O’na çok inanıyorum ve çok güveniyorum. İnşallah çok yakın bir zamanda buradan sizlere sevdiğime kavuştuğum haberini vereceğim. Çünkü biliyorum ki Allah’ım kullarını çok sever ve biliyorum ki O çok rahmet sahibidir… Benim çok büyük çok Yüce bir Rabbim var. Rabbim OL deyince her şey oluverir… Ben inanıyorum ki Yüce Rabbim hayırlısıyla beni sevdiğime kavuşturacak. Bize Yüce Rabbim ‘in yolunda hayırlı bir ömür verecek ve hayırlı evlatlar yetiştirip tüm din kardeşlerimize Allah’ın kudretini yüceliğini bağışlayıcılığını müjdelemeyi nasip edecek. O’nun ne kadar çok merhamet sahibi olduğunu, bizlere ne büyük mücizeler bahşettiğini, O’ na inanıp, sadece O’ndan yardım dileyince bizleri nasıl istediklerimize sevdiklerimize kavuşturduğunu anlatma fırsatı verecek… O’ na her daim şükür etme ve O’na inananların ne kadar mutlu huzurlu hidayetli iyiniyetli güzelliklerle bezenmiş olduğunu O’nun rahmetine merhametine büyüklüğüne inanmayanlara, kendini isyana kaptırmışlara yol göstermeye yardımcı olmayı bana nasip eyle… LA İLAHE İLLALLAH MUHAMMEDEN ABDÜHÜ VE RESULULLAH!!!!

 42. Yüce Rabbim inşallah cümlemizin dualarını kabul eder. Beni de sevdiğime kavuşturur inşallah. İnşallah çok mutlu oluruz. Onu çok seviyorum. Dilerim ki hayırlı bir ömür geçiririz birlikte. Bu çektiğimiz acılar son bulur. Allah ü Teala öyle büyük öyle Yüce ki… O’na çok inanıyorum ve çok güveniyorum. İnşallah çok yakın bir zamanda buradan sizlere sevdiğime kavuştuğum haberini vereceğim. Çünkü biliyorum ki Allah’ım kullarını çok sever ve biliyorum ki O çok rahmet sahibidir… Benim çok büyük çok Yüce bir Rabbim var. Rabbim OL deyince her şey oluverir… Ben inanıyorum ki Yüce Rabbim hayırlısıyla beni sevdiğime kavuşturacak. Bize Yüce Rabbim ‘in yolunda hayırlı bir ömür verecek ve hayırlı evlatlar yetiştirip tüm din kardeşlerimize Allah’ın kudretini yüceliğini bağışlayıcılığını müjdelemeyi nasip edecek. O’nun ne kadar çok merhamet sahibi olduğunu, bizlere ne büyük mücizeler bahşettiğini, O’ na inanıp, sadece O’ndan yardım dileyince bizleri nasıl istediklerimize sevdiklerimize kavuşturduğunu anlatma fırsatı verecek… O’ na her daim şükür etme ve O’na inananların ne kadar mutlu huzurlu hidayetli iyiniyetli güzelliklerle bezenmiş olduğunu O’nun rahmetine merhametine büyüklüğüne inanmayanlara, kendini isyana kaptırmışlara yol göstermeye yardımcı olmayı bana nasip edecek… LA İLAHE İLLALLAH MUHAMMEDEN ABDÜHÜ VE RESULULLAH!!!!

 43. arkadaşlar allah bütün herseyin hayırlısını nasıp eylesin allah herkezsi dogru yoluna döndürsün çok sevdigim bi sevgilim var ama ailesi karsı ama ben illede o diyorum ve ne yapalicegimi bilmiyorum allah hayrlıysa nasıp etsin hayırsızsa etmesin RABBİM İNŞALLAH ARKADAŞLAR LÜTFEN DUA EDİN BENİM İÇİN HERSEYİN HAYIRLIS OLSUN

 44. Arkadaşlar Allah hepinizinde gönlüne göre versin… Ama Çoğu dua:sevdiğinden ayrı kaldığı , kavuşamadığı vs.gibi dualar etmişiniz. Çoq zor bi olay yaşamayan bilemezde anlamazda. bugun cuma ve burdaki ismi geçen herkese dua edeceğim.sizlerde bana dua edin ama unutmayınki kendinize edeceğiniz duadan ; başkasına,tanımadığıgınız birine edeceğiniz dua sizin için daha tesirli.

 45. bende sevipte sorunlaela mücadele etmekten yorulan biriyim öle zor ki bizim sevdamız.onu öle seviyorumki alahım isimlerinnin hürmetine bizi kavuştur senin için her şey kolay seninherşeye yücün yeter bütün peygamberlein yüzü suyu hürmetine alahım bizi birbirimize kavuştur hayırlı değilsede onu hayırlı kıl amin burdaki kardeşlerimdende dularını bekliyorum allah hepinizden razı olsun ben sizin için sizdende benim için dua bekliyorum yaradana emanet olun

 46. slm arkadaslar ben bir kara sevdaya tutuldum
  cok seviyorum 6senedir birlikdeydik dolu sorunlarimiz oldu
  dolu kafkalarimiz oldu ama bu sefer gercekden bitti ve imkansiz gibi goruyonuyor cok kotu bunalimlar yasiyorum onu okadar cok seviyorum ki kendimi taniyamiyorum artik hersey birden bitti ve cok ama cok koutuyum allahimdan tek bir dilegim var ne olursun guzel allahim ahmet kulunu cok seviyorum onunla satece mutlu bir yuva ve senin icin yasamak istiyorum
  ne olursun guzel allahim sana yalvariyorum sen acilan eleri geri cevirmesin yalvariyorum onun sesini bi kes olsun duymama izin ver 5ay oldu ve ben bu 5ay icinde olu gibiyim bitkinim umudum halen var..allahim ne olursun bana yardim et cikmazdayim ve cok korkuyorum sana yalvariyorum eger hayirlisi deilse onu kalbimden aklimdan bu sevgiyi benden al sana yalvariyorum sen annemizden babamizdan bize daha cok aciyansin sen istersen hersey olur sen imkansizlari imkan eylersin sen oluleri dirildensin ne olursunuz kardeslerim benim icin dua ettin cok ama cok ihtiyacim var gunduzum gece gecem gunduz olmuyo

 47. Yüce Rabbim!!! Sana el açtık, boyun büktük… Sen bizlerin dualarını kabul eyle yarabbim. Peygamber efendimizin, tüm beygamberlerin, alimlerin yüzü suyu hürmetine bizleri geri çevirme Allah’ım. Eş isteyenlere eş,iş isteyenlere iş, evlat isteyenlere evlat ver … Kimin gönlünde ne muradı varsa sana ne için yalvarıyorsa izninle boş çevirme Yüce Rabbim!!! Bütün müslüman kardeşlerimin dualarını kabul eyle!!! Benim dualarımı da kabul eyle Allah’ım. İçimizdeki kötülükleri kurut. Bizlere iyilik güzellik hoşgörü ver. Sabır ver; kimseyi kırmayalım. Hoşgörü ver, kimseye kin tutmayalım. Kalbimize güzellikler ver,kimsenin dedikodusunu yapmayalım… sen bizlere doğru yolu göster. Kalplerimize güzellikler ver. Doğruluktan ayırma bizleri. Senin yolundan döndürme. Kötü yollara saptırtma. Yapmış olduğumuz bütün günahları bağışla. Bizleri affet. Birdaha günah işlemekten alıkoy bizleri…
  Allah’ım sana yalvarırım!!! Burada sana el açıp dua eden tüm kardeşlerimin dualarını kabul eyle yarabbim… Kimin gönlünde ne muradı varsa ver Allah’ım.Güzel isimlerinin yüzü suyu hürmetine… Bütün güzel sıfatlarının yüzü suyu hürmetine…. Senin gücün kudretin merhametin öyle yücedir,öyle büyüktür ki… Cuma gününün yüzü suyu hürmetine,mübarek ramazan ayının yüzü suyu hürmetine sana dua eden tüm kardeşlerimin de benim de gönlünün muradını ver Allah’ım.

 48. özge :Yüce Rabbim!!! Sana el açtık, boyun büktük… Sen bizlerin dualarını kabul eyle yarabbim. Peygamber efendimizin, tüm beygamberlerin, alimlerin yüzü suyu hürmetine bizleri geri çevirme Allah’ım. Eş isteyenlere eş,iş isteyenlere iş, evlat isteyenlere evlat ver … Kimin gönlünde ne muradı varsa sana ne için yalvarıyorsa izninle boş çevirme Yüce Rabbim!!! Bütün müslüman kardeşlerimin dualarını kabul eyle!!! Benim dualarımı da kabul eyle Allah’ım. İçimizdeki kötülükleri kurut. Bizlere iyilik güzellik hoşgörü ver. Sabır ver; kimseyi kırmayalım. Hoşgörü ver, kimseye kin tutmayalım. Kalbimize güzellikler ver,kimsenin dedikodusunu yapmayalım… sen bizlere doğru yolu göster. Kalplerimize güzellikler ver. Doğruluktan ayırma bizleri. Senin yolundan döndürme. Kötü yollara saptırtma. Yapmış olduğumuz bütün günahları bağışla. Bizleri affet. Birdaha günah işlemekten alıkoy bizleri…Allah’ım sana yalvarırım!!! Burada sana el açıp dua eden tüm kardeşlerimin dualarını kabul eyle yarabbim… Kimin gönlünde ne muradı varsa ver Allah’ım.Güzel isimlerinin yüzü suyu hürmetine… Bütün güzel sıfatlarının yüzü suyu hürmetine…. Senin gücün kudretin merhametin öyle yücedir,öyle büyüktür ki… Cuma gününün yüzü suyu hürmetine,mübarek ramazan ayının yüzü suyu hürmetine sana dua eden tüm kardeşlerimin de benim de gönlünün muradını ver Allah’ım.

  cok guzel aminnn

 49. Allah ım..

  Ya rabbim…
  Sana karşı samimi olmayı nasip et..
  Seni daha fazla sevebilmeyi nasip et..
  Senin yoluna, malımızı, canımızı ve
  Her şeyi harcamayı nasip et…
  Senin rızanı kazanabilmeyi umut ediyoruz..
  Sana layık bir kul olabilmeyi nasip et…
  Bizleri sabırlılardan kıl,
  Bizleri güzel ahlaklılardan kıl,
  Bizleri İslam a hizmet edenlerden kıl ya rabbim…
  Peygamberimiz (s.a.v) e layık bir ümmet
  Olabilmeyi nasip et…
  Onun hayatını hayatımıza, hayatımızda
  Tatbik edebilmeyi nasip et
  Rahmetini ve yardımını esirgeme üzerimizden..
  Bizlere bu dünyada da ahrette de ;
  Sağlık, mutluluk, afiyet, iyilik ve güzellik nasip et…
  Peygamber efendimiz (s.a,v) in hürmetine
  Bizleri affeyle..
  Affedicisin affı seversin,
  Bizi de affeyle..
  Af edicisin, affı seversin
  Beni de affeyle..
  Şu ana kadar işlediğim bütün günahlardan
  Dolayı çok pişmanız…
  Ne olur …
  Dualarımızı ibadetlerimizi, ve tövbelerimizi
  Kabul et ve bizi affeyle….
  Cehennem azabını bizlere gösterme ya rabbi…
  Cehennem azabından bir damla dahi
  Tatmadan cennetine girmeyi nasip et..
  Biz yalnız sana kulluk eder,
  Yalnız senden yardım dileriz…
  Bizim başka ilahımız yok,
  Bizleri rahmetinden geri çevirme ya rabbi…
  Senin her şeye gücün yeter! AMİNN…

 50. birden bitti.. nisanlanmayi bekliyordum bitti.. kabullenmedim cok ugraastim onu bunlattim.. ailesine bile sikayet ettim.. simdi benden nefret ediyordur.. ama artik yoruldum biliyorum ki geri donmicek.. hergun Allahin El muksit adini 209 kere soyluyorum.. bazen bende inanmiyorum duyacagina sanki Allah bana “mutluydun bana hic donmedin, simdi ayrildin bana mi dua ediyorsun.. oh olsun sana” diyormus gibi geliyor.. Bi de derler ki”Allah kullarinin birbirini kendisinden cok sevmesini istemezmis” Allahtan cok mu sevdim acaba onu…? herkes diyor ki donmeyecek.. onun arkadaslari bile.. zaten yoruldum.. olmayacagini biliyorum ama yine de dua etmekten kendimi alamiyorum.. Cunku Allah isterse hersey olur ya! o istese su an beni arar ve der ki derya yoklugunla basa cikamiyorum seni seviyorum.. ama olmayacak ama yine de dua ediyorum.. 1 ayda 4 kilo verdim.. sacimda beyazlar olustu.. ne olacak hic bilmiyorum.. ama donmeyecek onu biliyorum ama yine de dua ediyorum ve diyorum ki “Allahim benim kalbimdeki aciyi ve ozlemi onun kalbine de koy” insanlar diyor ki “mutsuz, keyifsiz” ben boyle dua ediyorum diye mi?..

Bir cevap yazın

Your email address will not be published / Required fields are marked *