Oluşabilecek yanlış anlamalar sebebiyle bir kaç açıklama.

Kıymetli dostlarım.

1- Site asla Berk beyin sebebiyle kapatılmadı.Sebep artık hakkıyla yönetilememesidir.

2- Yöneticilerimiz hakkında bazı söylemlerimiz oldu.Benim gördüğüm Bundan 2-3 ay önce yönetici olan Yeliz hanımın mail adresi ile diğer sitenin adresinin bazı üyelerimize iletilmesidir.Bu ismi açıklamayacaktım ama veda yazımıza eklediğim bir kaç yorum diğer yöneticilerimizi zan altında bırakmasın diye açıklıyorum.Ayşegül abla ve diğer yönetim kadrosundaki kıymetli arkadaşlarımdan Rabbim razı olsun son ana kadar sabırla ve özveriyle burda bulundular tüm olumsuzluklara rağmen.

3- Berk beyin basitliği ve polemik sevdası sebebiyle bundan sonra hiç bir şekilde burdan isminin geçmesi mümkün olmayacaktır.

4- Yönetme sevdamız olmadığını ve sitenin ehemmiyetinin olmayıp, mühim olanın burdaki yürekler olduğunu defalarca belirttik.

5- İyi gitmeyen bazı şeyler varsa ara vermek hoş olsa gerek, zorda olsa bizi anlayışla karşılayacağınızı ümit ederiz.

Vakit sükût edip düşünme zamanı
Vakit güzellikleri düşleme zamanı.
Vakit fevaran edenlere karşın sükût edip
En güzel yanıt verme zamanı.

Çünkü anlamamak olmuş onların sevdası
Her bağırış her polemik onların çocuklar gibi sevinmesine sebep oluyor, ben bu süreçte yokum, kıymetli polemik sever bir kaç arkadaş.

Polemiklerinizle şen ve şakrak bir hayat sürmeniz temennisiyle.

Ya Rabb! sen bizleri her daim hayr’ı dileyenlerden eyle.

Bir veda yazısı…

Kıymetli dostlarım mucize.net’in aktif olarak yayında olduğu 3-4 senelik süreçte şu son günlerdeki kadar karanlık, karamsar olmadığını belirtmek istiyorum.

Bembeyaz umutlar içerisinde siteyi açıp umutlarımın kararışını seyretmekten daha acı ne olabilir ki!

Bu yok oluş bir kaç aylık süreç değil.En baştaki aşırı sertliğin yok oluşu ile şu andaki aşırı yumuşaklığın , belki düzelir umuduyla sığınılan bir acziyete dönüştüğünü ve doğrulardan çok, doğru olmayanların baş üstünde gezdiğini görmek çok acı.Orta ayarı tutturup güzel bir yönetim ile yalnız güzelliklerin, en azından güzelliklerin biraz fazlaca olduğu bir siteyi ayakta tutabilmek nasip olmadı bize.

Çok güzel şeyler olmakta şüphesiz.Ama kuran-ı kerimin manasının es geçilip binlerce ayetin burdan  pay edilmesinin, Rabb’e yakarır iken O’nun istemediği halleri istemenin manasızlığını kavrayacak düzeydeyiz hamd olsun.

Burda akan zaman  ve kaynaklarımızın başka yerlere tevdi edilmesi bizi daha faydalı kılacağını fikri oluştu zihnimizde.Ne kadar çaba harcanırsa harcansın bir süre sonra bu sitenin tartışmaların odağı haline gelip yüreklerin kırıldığı bir yere dönüşmesindendir bu kaçışımız.

Bu kaçış bir hicret, olumsuzlukların kuşattığı bir ortamdan yepyeni dirilişlerin olacağı taptaze topraklara bir yöneliş.Sevilenlerin bırakıldığı ama asla kalpten silinmediği bir gidiş.
Hüzün kaplasada, gözyaşlarımız aksada gerekli bir gidiş bu.Kalbin ateşi sinemizi yakar iken gözyaşlarının bu ateşi soğutmasını istediğimiz bir hal üzreyiz.

Burda çok dost acımasızca tüketildi.En son Ayşegül ablam bir umutla sitenin dirilişi için çabaladı ama sonucun  hüsran olması bizleri üzdü maalesef.

Mevlam yolumuzu böyle cizmiş bu adres (mucize.net/yakaris) üzerinde hasbihalimiz buraya kadarmış.

Bu karardan vazgeçmemek için 1 mart 2009′a  (6 ay) kadar şu anki forum tarzı bir oluşumun bu site üzerinden yayında olmayacağına dair bir söz verdim kendime.

Blog sayfasından yazma fikri mevcut, okumak istiyen dostlarımız olur ise beklerim.Yepyeni bir oluşum için farklı bir adreste sessizce çalışmakta fikirlerim arasında.

Rabbim niyetimizi ve sonumuzu hayr etsin.

Dip not: Bu kapanıştan kendilerine pay çıkaracaklar olabilir.Kimsenin çabasıyla ve zoruyla kapanmış değiliz.Bu kapanış faydanın farklı yerlerde daha yoğun olabileceği umuduyla bir hicrettir.

Hayrın yoğunluğunadır koşuşumuz.”