ALLAH’IN SIFATLARINI ANARAK DUA ETMEK

Allah’ın isimleri, bize O’nun vasıflarını tanıtırlar. Örneğin Allah Rahman’dır, yani esirgeyicidir; Rab’dır, yani eğiten ve yol gösterendir; Hakim’dir, yani hüküm veren, herşeye hakim olandır; Rezzak’tır, yani rızık verendir… Bu isimler Allah’ı tanıttığı için, insan bunlarla Rabbimize seslenerek O’nun büyüklüğünü, yakınlığını, gücünü ve rahmetini daha iyi kavrar. Allah’tan rızık isteyen bir kişinin O’nun Rezzak ismini anarak dua etmesi, elbette ki duasının anlamına uygun olacaktır. Nitekim Kuran’da da, Allah’a O’nun farklı isimleri ile dua edilebileceği haber verilmektedir:

“De ki: “Allah, diye çağırın, ‘Rahman’ diye çağırın, ne ile çağırırsanız; sonunda en güzel isimler O’nundur.” Namazında sesini çok yükseltme, çok da kısma, bu ikisi arasında (orta) bir yol benimse.” (İsra Suresi, 110)

“İsimlerin en güzeli Allah’ındır. Öyleyse O’na bunlarla dua edin. O’nun isimlerinde ‘aykırılığa (ve inkâra) sapanları’ bırakın. Yapmakta oldukları dolayısıyla yakında cezalandırılacaklardır.” (A’raf Suresi, 180)

Allah’ın sıfatlarını bilen insan hatalarını Allah’tan gizlemeye çalışmaz. Çünkü gizlese de, açığa vursa da Allah’ın herşeyi bildiğinin farkında olur. Hatalarını gizlemenin kendisine zarardan başka bir şey kazandırmayacağını bilen mümin, her türlü eksiklik ve hatalarından dolayı Allah’tan bağışlanma diler. Nitekim Hz. İbrahim’in bir duası şu şekilde başlamaktadır:

“Rabbimiz, şüphesiz Sen, bizim saklı tuttuklarımızı da, açığa vurduklarımızı da bilirsin. Yerde ve gökte hiçbir şey Allah’a gizli kalmaz.” (İbrahim Suresi, 38)

Mümin, istekleri ne kadar büyük olsa da herşeyin Allah’ın kontrolünde olduğunun, Allah dilerse en imkansız gibi görünen bir şeyin O’nun “Ol” demesi ile gerçekleşeceğinin farkındadır. Bu yüzden de Allah’ın nimetlerine ulaşmak için hiçbir şeyi aşılmaz bir engel olarak görmez. Aksine, her türlü zorluğu ve engeli duası ile aşar.

Duanın, istek ve ihtiyaçlarımızı Allah’a duyurmaktan başka, Allah’ı anmanın ve yüceltmenin bir yolu olduğunu söylemiştik. Kuran’da özellikle peygamber dualarında, Rabbimiz sıfatları ile birlikte yüceltilmektedir. Aşağıdaki birkaç örnek, bunu görmek için yeterlidir:

“(Süleyman) Rabbim, beni bağışla ve benden sonra hiç kimseye nasib olmayan bir mülkü bana armağan et. Şüphesiz Sen, karşılıksız armağan edensin. (Sad Suresi, 35)

“Rabbimiz, bizi hidayete erdirdikten sonra kalplerimizi kaydırma ve Katından bize bir rahmet bağışla. Şüphesiz, bağışı en çok olan Sensin Sen.” (Al-i İmran Suresi, 8 )

(Musa yalvarıp) Dedi ki: “Rabbim, beni ve kardeşimi bağışla, bizi rahmetine kat. Sen merhamet edenlerin en merhametli olanısın.” (Araf Suresi, 151)

“Orada Zekeriya Rabbine dua etti: ‘Rabbim bana Katından tertemiz bir soy armağan et. Doğrusu Sen duaları işitensin’ dedi.” (Al-i İmran Suresi, 38)

Kaynak: http://www.kurandadua.com/html/kuranda_dua1.htm#04

Comments

 1. Allah’ım seven insanları hayırlısı ise sevdiklerine, değil ise hayırlı olan nasiplerine kavuştur YaRabbim..Bu kullarını dertlerinden kurtar YaRabbim..Gücümüzün yetmediği zamanlarda sen yetiş YaRabbim..Bu yazıyı okuyan okuyamayan bütün müslüman kardeşlerimin dualarını kabul et YaRabbim..Sen büyüksün..Sen yücesin..Sana iman ediyorum;sana sadece korkuyla değil sonsuz bir sevgiyle iman ediyorum..Yüce Rabbim;dualarımızı kabul et…Amin…

 2. esma büşra
  31 Mart 2009 - 20:09

  allah ım sen herşeyin hayırlısını bilirisin. sen yoktan var edensin. sen herşeyi bilirsin, görürsün. sen yaratansın. sana el açtım. biz ki senin çaresiz ve aciz kullarınız. sen hakkımızda hayırlısını ver. sen bizi gaflet ve dalalete düşürme. sen gerçekten seven ve isteyen kullarına yardım et. sen çaresiz sana el açmış kullarının dualarını kabul et. ya rabbim ben de sana el açtım. beni sevdiğime kavuştur. onu benim için hayırlı kıl ya rabbim. sen benim ettiğim duları kabul eyle. sen senden burda yardım isteyen kullarının yüzünden gülücükleri eksik etme.
  sayfayı okuduğum ve anladığım kadarıyla çoğunuz benden büyüksünüz. allah yaralarınıza merheminizi versin. derdi veren allah dermanı da verir ama almalısınız. bence de en güzel isteme ve yardım yolu duadır. ben de karşılıksız seviyorum. belki şaşırabilir veya anlamayabilirsiniz. ben beni görmeyen, varlığımı bilmeyen birini sevdim, seviyorum. büyük yaralar açtı kalbimde. uğrunda hastalandım, yataklara düştüm. kimselere anlatamıyorum ki derdimi. şifa arıyorum. vazgeçemiyorum ondan. korkuyorum da bir yandan yüce rabbim beni bununla imtihan ediyorsa diye. gece gündüz dua ediyorum, allah tan istediklerimin hayırlısı olmasını istiyorum ve dualarımı iyi kötü herkes için ediyorum ki o zaman dua daha makbul olur diye biliyorum.lütfen benim için de dua edin.

 3. slm arkadaşlar
  zordurumdayız hepimiz ama sevinilecek bir yönümüz var,kötü duruma düşmemişiz allahımıza sıgınmışız cok şükür inşalla hepimiz bir gün bu dertlerden kurtulluz bol bol dua edelim,hem kendimize hemde bizim gibi olanlara allah mutlaka kabul eder allahın merhamati azabından önde gelir.hepimiz aynı açıları çekiyoz belli ama geçecek birgün inşallah.allah hepimize yardım etsin ve hayırlı olanları versin.allaha emanet olun derttaşlarım

 4. RABBİM HEPİMİZİN YARDIMCI OLSUN İNŞALLAH…
  HERKES SEVDİĞİNE KAVUŞSUN HAYIRLI İNSANLARI SEVDİRSİN RABBİM BİZE.TEZ ZAMANDA SEVDİĞİME KAVUŞTURSUN RABBİM BENİDE:(BU YAZIMI OKUYUP AMİN DİYENLERDEN RABBİM RAZI OLSUN

 5. kardeşlerim üzülmeyin madem dua ediyosunuz duanın kabul olmasındaki en büyük etken kabul olunacağına inanarak dua edin gerçekten kabıl oluyo o zaman ve çok salavat çekin kabul olmasındada acele etmeyin ALLAHÜ teala kulları hakkında her zaman iyi olanı istyendir. üzülürseniz eğer tecekkül etmemiş olursunuz madem kabul olcana inanıyoruz niye üzülüyoz ki DERDİMİZ VARSA ÇOK DA BÜYÜK RABBİMİZ VAR

 6. rabbim kimseye böyle bir acı yaşatmasın allah hepimizin yardımcısı olsun inşallah allah herkesin gönlüne göre versin allah sevenleri kavuştursun amin diyenlerden allah razı olsun

 7. Allahim sen rehimli ve merhemetlisen yalvariram mene yardim et meni sevdiyimle qovusdur

 8. Allahim sen rehimli ve merhemetlisen yalvariram mene yardim et meni sevdiyimle qovusdur,tum sevenleri kovusdur ne olursun Allahim umudum sensin

 9. amin ….samira.

 10. Rabbim herşeyin en iyisini bilendir,hepimiz sevdiğimiz insanla birlikte olmayı diliyoruz ama sevdiğimiz insanın bizim hakkımızda hayırlı olup olmadığını bilemiyoruz,rahman ve rahim olan allahım hepimizin hakkında hayırlı olanı versin…yeterki dualarımızı yürekten yapalım…takdir ilahi rabbimindir..

 11. cok sagol Nurcan Insallah hamimizin dualarini Allah kabul eder ve sevdiğimiz insanla kavusdurur.

 12. ALLAH TUM MUSLIMANLARIN DUASINI KABUL EDER INS…ALLAH TUM MUSLIMLARI BUNALIMDA KOTU YOLARDAN KOTU INSANLARDAN KORUR INS…KIMSENIN BENIM KADAR ACI CEKMESINI IZIN VERME YARABIM DOKTERLAR INSANLAR CARE BULAMADI DERDIME BIR TEK NAMAZDA HUZUR BULUYORUM ALLAHIM EN BUYUK DOSTUM SENSIN SEVDIGIM BANA ARTIK ACI VERMESINE IZIN VERME YALVARIYORUM COK GUCSUZUM COK HALSIZIM ALLAHIM GUZEL ALLAHIM BU IMTIHANI GECMEME YARDIM ET YARABIM COK SEVIYORUM ONSUZ KORKUYORUM ONSUZ GULEMIYORUM ONSUZ AKLIM BASIMDA OLMUYOR SANKI CANIMIN BIR PARCASI YALVARIYORUM ALLAHIM BANA BIR YOL GOSDER YILARCA BITMIYEN BIR OYUN BIR CUKURUN ICINDEYIM BAGIRDIMDA AGLADIMDA ONA YALVARDIMDA GORMEDI ACIMI BENI SEN GORDUN ALLAHIM NE YAPDIYSAM UNUTAMADIM YARABIM LUTFEN SEN BANA BIR YOL GOSDER SEVDIGIMLE EVLENMEME ONUNLA YUVA KURUB SATECE SENIN VE AYLEM ICIN YASAMAMA IZIN VER ALLAHIM EGER BU BENIM ICIN HAYIRLI DEILSE ONU AKLIMDAN BEYNIMDEN KALBIMDEN HER YERIMDEN SIL ALLAHIM BANA YARDIM ET ALLAHIM

 13. NE OLUR BENIM ICIN DE DUA EDIN NE OLURSUNUZ 🙁

 14. HEY ALLAHIM KABINA GELDIM SANA SIGINDIM SEN ACILAN ELERI BOS CEVIRMESIN….allahim yanlis basina kalan cocuklara ac olan sakakda yasiyan savasda olan tum musliman kardeslerime sen yardim ve sabir ver allahim ne olursun yarabim sen onlari koru GUZEL ALLAHIM….yarabim herkesi bunalimdan kotu yoldan koru sen buyuksun allahim sen BENIM TEK DOSTUM TEK ILACIMSIN NE OLURSUN GUNAHLARIMIZI AFFET VE BIZI DOGRU SASIRTMA…

  TURKCEM OKADAR IYI DEIL BEN BELCIKADAN KATILIYORUM

 15. EY YÜCE ALLAH’IM SENDEN TEK İSTEDİĞİM ÇOCUKLARIMA KAVUŞUP VE YUVAMIN YIKILMAMASINI DİLİYORUM…SEN YUVA YIKANLARI SEVMEZSİN ..ALLAH’IM SANA YALVARIYORUM SEN HAKKIMDA NEYİN HAYIRLI OLDUĞUNU BİLİRSİN BANA DOĞRU YOLU GÖSTER.. VE BENİ EVLATLARIMDAN AYIRMA..CANIMDAN ÇOK SEVDİĞİM EŞİME DOĞRU YOLU GÖSTER.BÜTÜN MÜSLÜMAN KARDEŞLERİMİ VE EŞİMİ HİDAYETE ERDİR…YALVARIYORUM SANA ALLAH’IM BU DUAMI KABUL EYLE VE BÜTÜN MÜSLÜMAN KARDEŞLERİM SİZLERDE BANA DUA EDİN..

 16. AMİİİİNNNNNN!!!

 17. sevgili kardeşlerim allah hepimizin dualarını kabul etsin inşaallah lütfen dualarınızda benide unutmayın allaha emanet olun

 18. Eğer Allah’tan bir şey isterseniz ve O size başka bir şey verirse O’na güvenin. O’nun her zaman size ihtiyaç duyduğunuz şeyi uygun zamanda vereceğine emin olabilirsiniz.

  İstekleriniz her zaman ihtiyacınız olan şeyler değildir. Allah dileklerinizi her zaman yerine getirir, o yüzden kuşkulanmadan veya şikayet etmeden O’na inanmaya devam edin. Allah seçimi O’na bırakanlara en iyisini verir.

  ALLAH HEPIMIZIN DUALARINI KABUL ETSIN. AMIN

 19. selamun aleyküm cennet ve aslıhan size cok tesekkür ederim…bilmiyorum hayırlısı değil diye m böyle oldu ama sorun ben hala onsuzlugu kabullenemiyorum.düzelmesi için elimden geleni yapıyorum.tekrar duaya baslayacagım iyi olsun hersey diye hayırlı olsun o istiyorum düzelsin hersey güzel olsun:(:( bu aksam baslayacagm tekrar insallah dularımız kabul olur bana da dua edin allah rızası için:( gel gör ki rabbim ne eyler ne eylerse güzel eyler…..

 20. LUTFEN BENIM ICIN DUA EDIN COK KOTU HALDEYIM SIZIN DUALARINIZ IHTIYAICM VAR CANIM COK ACIYOR,ALLAH HEPINIZIN DUALRINI KABUL ETSIN

 21. O sevdi ben sevemedim, ben sevdim o sevemedi. Ben aşık oldum o olmadı, ben olmadım o oldu. Gönül meseleleri bu dünyaya bağlayıcı, öbür dünyayı unuttuucu boş ve gereksiz işler. Neden mi? Herkes aşkı için aynı yorumu yapıyor ama farklı kişiler için. Yani his aynı muhatap farklı. Bu ne demek başka şartlarda karşımıza başkası çıksa onun için ölüp biebilirdik demek… Ben de yaşadım, üzüldü, ağladım, kavga ettik, darıldık, barıştk.. Zamanla hayırlısı olsun dedim, sevgimiz şiddetlenip ikimizde aynı anda sönüverdi. İşin garibi onunla evleneceğimi hissediyorum ve neredeyse eminim ama aşık değilim. Allah (c.c) hayırlısını nasip etsin. Bir tek O’na duyduğum “aşk” kalıcı, kulların sevgisi bitiyor…

 22. HERKESIN KANDILI MUBAREK OLSUN INS HERKESIN DUASI KABUL OLUR ALLAH KIMSEYI DOGRU YOLDAN SASIRMASIN….ALLAHIM YALVARIYORUM SANA DUALARIMIZI KABUL EYLE YARABIMMMMM sen acilan eleri bos cevirmesin sen buyuksun herseyi goren ve bilensin yarabimmmm tum muslimanlari kotuluklerden koru…

 23. ALLAHIM BANA DEĞİŞTİREBİLECEKLERİM İÇİN GÜÇ VER DEĞİŞTİREMEYECEKLERM İÇİN SABIR VER İKİSİNİ AYIRT ETMEM İÇİN DE AKIL VER BAŞIMI ARTIK DERDE SOKMAYAYIM

 24. bugun yine bir gun bugun 6senedir ayni odanin icinde yine agladim gun bugun yine korktum bir gun bugun yine umutlarimin bitti bi gun bugun yine bugun yine satece allhimla konusdum bi gun allahim bana bir yol gosder bana guc ver yalvariyorum bana yardim et allahim ne yapacami bilmiyorum artik lutfen bana dua ettin cok ihtiyacim var allah razi olsun

 25. Allah hepinizin sıkıntlarını gidersin O nun gucu herşeye yeter Rabbim bize acı dertlerimizi selamete çıkar hayırlısı neyse ve neye ihtiyacımız varsa sence malumdur. Butun mumın kullarına ihtıyaclarını veren ferahlık veren yarabim dualarımızı kabul et Bİze merhamet et merhametlilerin en merhametlesi Rabbim Çok hatalar yapmış olabiliriz gunahlar işlemiş olabiliriz bizleri affet rabbim bizleri affet rabbim bizleri affet rabbim gunahlarımı bagışla ve sııntılarımı gider Merhametsiz kullarınada merhamett verv.BOrclulara eda dertlılere deva hastalara acıl şifalar nasıp et Sevenleri kavuştur. Yuz ustu bırakıp gidenleri hayırlısı ıle geri döndur. Senin gucun herseye yeter amin Lutfen acıl dualarınıza ıhtıyacım var dualarınıza benıde ekleyın allah kabul etsın edecektırde onda guvendim ona sıgındım Allahım affett ve dualarımı kabul et.

 26. Rabbim yüce olan büyük olandır. Dileyen veren de odur. Allahım tüm cümlemizin dualarını kabul etsin. Bende çok üzülüyorum ama biliyorum ki rabbim bizim için en hayırlı olanı verecektir.Çok üzülüyorum çünkü sevdiğim yanımda yok onun dönmesini istiyorum sabırla bekliyorum ama biliyorum ki rabbim benim için hayırlı olanı gösterecektir.Ama yinede en büyük sevgim yüce rabbimedir. Her şeyi o dilerse isterse olur biliyorum ki bunu sonunda hayırlı olanı gösterecektir. Allahım herkese iyi olan şeyleri dilediklerini verir inş. (AMiN)

 27. slm arkadaşlar bu siteyeyle yeni tanıştım çok beğendim herkesin dilinde Rabbime olan sevgi inanç var biliyorum ki rabbim onu uzatılan eli geri çevirmez benim sizler gibi dua ya ihtiyacım var banada dua edermisiniz arkadaşlar….

 28. ARKADAŞLAR ALLAH HEPİNİZİ SEVDİĞNİZE BAĞIŞLASIN AMİN

 29. yazıları okudukça yüzüm güldü.yine netten bi yazı okuuştum.eygamberimiz(s.a.v)in çektiği acılardan bahsdiyordu.ve sonunda o ki Allah’ın en sevdiği kulu çekmiş acıları,bizim şikayetimiz neyedir?evet gerçekten de onun çektiği çileleri n ne kadarını çektik:anne,baba acısı,verdiği mücadeleler,taşlanması…tabi bizler aciziz.fakat bu akşam bunları okudukça içimde bir kez daha umut yeşerdiYa Rabbi se bizlere güç ver güç ver ki şeytana yenilmeyelim,yenilmiycem izninle,dedim.Sen varsın Rabbim,senden ötesi yok Rabbimsen en büyüksün senin gücün her şeye yeter.hepimizin başka başa dertleri var.Sen bu mücadelelerde bizim yar ve yardımcımız ol Allahım.Biliyoruz ki dualara en güzel şekilde cevap verensin.Sen isyana düşmekten bizi koru ve dualarımıza cevap ver inşallah Allhım.seni çok seviyoruz Rabbim.sen de bizi sev Allhım.gönülerimize sevdiğin kulların sevgisini koy Rabbim.ve yine okuduğum güzel bir söz:SIKINTIYA DÜŞTÜĞÜNDE BENİM NE BÜYÜK BİR DERDİM VAR DEME;BENİM SIKINTIM VAR AMA DERDİMDEN BÜYÜK RABBİM VAR DE…Allah dualarımızı kabul eylesin inşallah.aminfiliz

 30. slm yine yeni birgün her yeni bir günde umutla beklenen hayallerimiz biliyorum ki her doğan günde güzel günlerin bizi beklediğini yine rabbimin bize güzelliklerinin sunacağına inanıyorum o kadar büyük yüce ki onun rahmeti herkese gösterir yeterki inanalım yeterki sevelim.. Filiz arkadaşımızın dediği gibi derdimizden büyük Allahımız var İnş. herkesin duaları kabul olur. Herkesin Kalbine göre versin sevdiğine kavuştursun yanı sürede beni AMİN………

 31. rabbım senın sevdın ınsanı kalbıme koy kı o ınsanın kalbınde senı bulayım .peygamberımızın yuzu suyu hurmetıne sıkıntılarımızı gıder..azız allahım rahman ve rahım olan allahım merhametlerın en merhametlısı olan allahım sana sıgınıyorum senı cok sevıyorum..

 32. allahım ben önümüzdeki yıl sınava girecem. ne olur ban yardım et biraz güç ver sınavı kazanmam içi engelleri kaldır.dgs ye girecem mersin üniversitesi gıda müh istiyorum ne olursunban yardım et tek ümidim sensin sana sıgınyorum biliyorumki sana dua edendualrını geri çevirmesin burada sanada dua edenlere ve bütün temiz kalpli insanların dualarını kabul eyle ya rabbim.amin

 33. allahım hepinizden razı olsun çok güzel cümleler yazmışsınız . Rabbim kimin kalbinde ne türlü hayırlı isteği varsa kabul etsin.

 34. ben bu siteyi bugün gördüm çok beğendim allah herkezin duasını kabul etsin burada dua isteyen herkeze dua ettim rabbim kabul eder inşallah. benimde bana göre önemli sorunlarım var hayırlısıyla çözerim inşallah lütfen banada dua edin müslümanın müslümana yaptığı dua kabul olurmuş hepinizden allah razı olsun…

 35. hayırlı ramazanlar kardeşlerim bende dertlilerdenim ALLAH HEPİMİZİN YARDIMCISI OLSUN.. hayırlısıyla hepimizi sevdiğimize kavuştursun inşallah. çok büyük çıkmazdayım allahım bana yardım et kolaylık ver rahmeti büyük olan rabbim onada güç kuvvet sabır ver hakkımızda hayırlı olanı nasip eyleeeeee gönlümüzce nasip eyleeee ümmeti muhammedinde bizimde dualarımızı kabul buyur.. amin

 36. Allah nice ramazanlara sağlık sıhhat afiyetle kavuşmamızı nasip etsin tüm islam aleminin ramazan_ı şerif i mübarek olsun…
  selam ve dua ile

 37. herkeze hayırlı ramazanlar zehra kardeşim dertliyim diyorsun.rabbim okadar büyükki hiç bir kulunu darda zorda ve dertli bırakmaz.şu mubarek ramazan ayının hürmetine ,okunan kuranlar hürmetine ,yarattıklarının en hayırlısı peygamberimiz muhammed mustafa s.a.s in hürmetine yüce rabbim sana ve sıkıntıda,darda,zorda dertli olanlara yardımcı olsun.allah herkezin hakkında hayırlı olan duasını kabul etsin.amiiiin…

 38. s.a kardeşlerım öncelıkle butun mümin kardeşlerime hayırlı ramazanlar olsun inşallah. Arkadaşlar duadır tabıkıde eller yalnızca RABBİME AÇILIR amenna ama gerçekten şuda var sevdiğiniz yüzünden içiniz neden daralıyor neden bu kadar kendınızı bağımlı hıssedıyosunuz bayan kardeşlerim benim lütfen bu hassaslıktan dini daha fazla yaşarak kurtulcağınızı unutmayın yaşamıyonuz demıyorum lutfen yanlış anlaşılmasın ama dahada fazla RABBIME YÖNELIN vede kalbınızdeki ALLAH VE RESULUNUN sevgısını onlara olan muhabbetınızı artırın ınanın bana herşey yoluna gırecek. s.a

 39. her derdin dermanı onda. her karanlığın aydınlığı onda. O ki en yüce,en değerli,en faziletli olandır. okunan ezanlar yüzü suyu hürmetine,Peygamber efendimiz s.a.s şefaatiyle Allah c.c. bütün kullarının sesini duy,içindende bizleri,zavallı kullarını ayırma ya rabbim. Allah ım senden başkasından medet umulmaz ya rabbim,tek sahibimiz,tek dayanağımız sensin,banada hayırlı bir iş,hayırlı bir eş nasib et. büyüklüğünden,affediciliğinden sual olunmaz,senden başkasına el açtırma yarabbim.dualarımızı kabul günahlarımızı affet ya rabbim. SENİN HERŞEYE GÜCÜN YETER….AMİN…

 40. sa arkadaşlarım.. çok sıkıntılı bir anda bulduğum bu sitede yorumları okurken benimde yüzüm güldü… dua dua negüzel dular bunlar çektiğimiz sıkıntılara karşı .. dilerim dualarımız kabul olurr .. FE İNNE MEAL ÜSRİ YÜSRA; İNNE MEAL ÜSRİ YÜSRA her zorlukta bir kolaylık vardır,gercekten her zorlukta bir kolaylık vardır.. İNŞİRAH YARABBİM!! TÜM KARDEŞLERİMM İÇİNN İNŞİRAHH

 41. Lütfen bana dua edin Allah gönül ferahlığı versin…
  Çok ihtiyacım var!!!

 42. Rabbim Herkesin Hayirlisiyle Gönlüne Göre versin…Rabbim bizleri ve sizleri Kur’an Nuruyla Nurlandirsin ve Onunla bir ömür gecirmeyi nasib-i müeyesser eylesin…Duâya muhtac aciz bir kardesinizi duâlarinizdan mahrum etmeyiniz…

 43. allahım sen hakkımızda en iyisinideğil en hayırlısını nasip et

 44. arkadaşlar kendimiz için değil başkaları için dua edersek meleklerde bizim için 10 katı dua eder unutmayalım

 45. ne kadar güzel dua ediyosunuz ya bende dua ediyorum ama sizin kadar güzel degil ne kadar güzel sesleniyosunuz yaradana benimde bir sevdigim var ama o başkasını seviyo hergün içim yanıyo onu düşünürken hergece dua ediyorum allahım nolur onu bana nasib eyle diye inşallah bnmde dualarım kabul olur ayşenin kalp agrısının dindigi gbi benimkide diner bnde namaza başlamayı düşündüm bu siteye girdikdenn snra

 46. slm arkadaşlar ne hoş bir site. uzun uzun dua yazanlardan Allah razı olsun. Allah aşk acısı çekenlere ve diğerlerine yardım etsin. Necm suresinde “O güldürür ve ağlatır” buyruluyor. doğru güldüren ve ağlatan O’dur. sabredin arkadaşlar dünyadaki bütün sevgiler asıl sevgiliye varmak için bir basamaktır. çaresizliğe düştüğünüzü boğulacak gibi olduğunuzu ve daha bir çok şey… anlayabiliyorum halinizi ama düşünün insan sevmeyi öğreniyor. bir yazıda iyiki sevebiliyor yüreğim sevmeyi öğretemesemde diyordu. sevebilmek arkadaşlar insana buud değiştirtiyor. kendi halinizden kendiniz ibret alın lütfen şiddetli kalp atışlarını bitmeyen dinmeyen göz yaşlarınızı biraz Cenab_ı Hakka çevirin. Onu sevmek yarattığı herşeyi sevmekten daha hayırlı daha lezzetli anayı babayı sevgiliyi eşi çocuğu arkadaşı… hem öyle lezzetliki Onu severken çektiğimiz ızdırabın sonunda mükafat var. bir de diğerlerini düşünün hangisi onları ölecek derece sevdiğimizde bize aferin diyor. tevekkül edin,size sevebilme gücünü veren soracaktır elbet, sana verdiğim gözlerle ona ağladığın kadar bana ağladın mı diye. itidal olun arkadaşlar ya kavuşunca size hayır getizmezse. ayeti kerimede “insan iyliğn gelmesine dua ettiği gibi kötülüğün gelmesine de dua eder. esasen insanoğlu acelecidir” İsra11 sabredin ZÜLEYHA gerçek aşkı bulduktan sonra Hz Yusuftan vazgeçmedi mi?sizde gerçek aşkı dileyin Rabbimizden. Allah günde 70 kez kulunun kalbine uğrarmış kulum ne ile meşgul diye. kul neden başkasının zahiri aşkıyla ömrünü heba etsin ki? heba edilen ömürün maşuk için önemi yoksa yazık değil mi aşığa. Arkadaşlar hepinize çok çok üzüldüm Rabbim gönlünüze inşirah versin. İnşirah suresini çok okuyun. hasbinallahu veni’mel vekil çekin. gerçekten evlilik muradınızsa iyi olduğunuza şüpheniz yoksa ailelerinizin iznini aldıktan sonra Ya Hay Ya Gayyüm ismi şeriflerini çok zikredin benim sıkıntılarım bu ismi şerifler hürmetine giderildi.
  Ya Rabbi sev bizi
  Ya Rabbi sevdir bizi
  Ya Rabbi sevindir bizi

 47. benim de çok büyük bir derdim war canımdan çok sewdiğim eşimden ayrılmak üzereyim beni arayıp sormuyor ayrılmak istiyorum diyor ben ise kabullenemiyorum yuwamı yıkmak iistemiyorum lütfen hepiniz dua edin lütfen

 48. Allah’ım mustafa beni çok sevsin evlenmemize hayırlısıyla nasip et en kısa zamanda kavuştur beni mustafama senin gücün herşeye yeter ALLAH’IM AMİN

 49. allah ve resulüne kurban olayım bir dava lehime dönüştü ve beraat ettim. allah diğer davayıda bana hakkımda haırlı etsin ve lehime dönüşsün ve beraatimi bana ve benim durumumda olan kişilere beraat nasip etsin.lütfen can kardeşlerim bana dua edin allahu teala buyuruyorki sizlerin hayırlısı din kardeşi hakkında dua edenizdir. onun hakkında gizlice edilen duyaı kabul ederim. ne olur bana dua edin beraatim ve borçlarımı kapatcak bir kapı açılması için.sevdiğimden darbe yedim dolandırılıp şantaja uğradım onun yüzünden herşey başıma geldi dua edin salaha ereyim. allaha emanet olun.

 50. selamınaleyküm mümin kardeşlerim allah hepinizin duasını kabul ettıs ZOR DURUMDAKİ HERKEZ İÇİN 1 FATİHA OKUDUM İNŞ DUALARIMIZ KABUL OLUR VE BENDE ÇOK ZOR DURUMDAYIM SIKINTILIYIM BUNALIMDAYIM ALLAHIMA DUALAR EDİYORUM VE SİZLERİNDE BANA DUA ETMENİZİ İSTERİM ALLAH CC HEPİMİZİN DUALARINI KABUL ETSİZ NE İNSANLAR VAR DUA ETMEZLER NAMAZ KILMAZLAR TABİ HER İNSANIN YAPTIKLARI KENDINE AMA ŞUNA İNANINKI MÜMİN KARDEŞLERİM ALLAH YOLUNDAKİ Bİ İNSAN ALLAHA DUA EDERSE MUTLAKA DUASININ CEVABINI GEÇTE OLSA Bİ GÜN ALACAKTIR UNUTMAYINKI BİZ BU DÜNYADA SINAV HALİNDEYİZZ. 🙂

Bir cevap yazın

Your email address will not be published / Required fields are marked *