Yanıtlar.

KadirBaba
ÖNERİLERİNİZİ BEKLİYORUZ.

SİTEMİZDE GÖRMEK İSTEDİKLERİNİZİ,DUYMAK İSTEDİKLERİNİZİ VE DÜŞÜNCELERİNİZİ, BİLDİRMENİZİ TEKLİF EDİYORUM.

(YASİNİM,UMARIM HADDİ AŞMAMIŞIMDIR,AFFINA SIĞINIYORUM.)

_________________
yanıt: Kadir amcam Allah razı olsun haddi aşmaktan ziyade çok iyi bir konuya değişmişsiniz.
=========================================================
sedef
Bazen dini bilgiler hakkında sıkıntı yaşıyoruz ibadetlerle ilgii mesela, öyle bir bölüm olabilir

ayrıca ben dinin insanlar üzerindeki hem psikolojik etkileri hem de biyolojik etkilerinin bilimsel olarak açıklandığı yazıların olduğu bir bölüm istiyorum..
mesela namaz kılarken günlük hayatta yürürken oturuken çalışmayan kaslar çalışıyormuş secdeye varırken falan bu tür bilgiler… Anlatabildim mi?

bir örnek daha kuranı kerim okumak gözler için masaj gibi oluyormuş tabi bu araplar için değil biz normalde soldan sağa okuyoruz ama arapça sağdan sola olduğu için tersi yönde hareket ettiriyormuşuz bu da gözler için masajmış

________________________________
Yanıt: İçerik eklemek sizlerin elinizdedir bu konuların bir arada bulunması için kategori oluşturabilir.
========================================
Sengul
adaba hoş gelmeyen bazı cümlerler kullanılmasa
üzgünüm fakat örnek:vermiyeceğim.
______________________________
Yanıt: doğru söze ne denir ki fakat bunu önlemek bizlerin elinde zamanında müdahale edilmesi çözüm olabilir buda birden fazla yöneticiyle mümkündür.

======================================

KadirBaba
STAJYER ÜYELİĞE NE DERSİNİZ.
______________________
Yanıt: Yeni üyeliğin engellenip siteye bir şey yazmak isteyenlerin eski sistemdeki gibi bir sayfaya yazarak onaydan sonra yayınlanması ve bir süre sonra üyelik teklif edilip foruma kabulu olabilir.
Fakat çok sağlıklı olmayabilir çünkü insanları tanımak zor birde maksadımız herkese kucak açmak insanları sınamak ve uğraştırmaktan ziyade.

=====================================
Burcu
ya bişi dicem ama demeye utanıyorum..bu sitede görücü usulü bişiler yapamaz mıyız:)

hazır evlenmeyi isteyen ablalarım kardeşlerim ve ben varken:)

görücü usulü derken yani burası çöpçatan bi site olsun demedim yanlış anlamayın ama hani olur ya aaa oğlum işte falancanın kızı var ben onu sana aliim vs gibisine dedim..hani düşünürseniz eğer seneye mezun olucam allahın izniyle:)şaka şaka ya yanlış anlamayın olur mu..bi öneriydi sadece..kısmetin nerde olacağı belli mi oluır..belki bu hayırlı yerdedir bilemeuyiz ki:)
ama kızdısanız siliim msjımı:(

____________________________________________________________

Yanıt: Evlilik gibi bir konuda yanlış bir seçime vesile olup vebal altına girmekten korkarım.Terside olabilir fakat internetten tanışmak ne kadar sağlıklı tartışılır.Ayrıca böyle bir oluşumun sitenin asıl amacını aşıp yeni geleceklerin yalnız bunun için sitede bulunmasıda iyi bir sonuç olmayabilir.

===========================================

Fatih
RADYOMUZ SİTEYE GİRİNCE HEMEN YAYINA GİRSİN . CANLI YAYIN OLSUN . CANLI YAYINA PROGRAMLAR KOYALIM . CANLI YAYINDA DJ LİK YAPACAK ARKADAŞLARIMIZ OLUR .

_______________________________

Yanıt: Mucize fm konusunda bir süre önce Eda ablaya mail atmıştım olumlu veya olumsuz bir yanıt gelmedi.Radyo yayını hakkında bilgi sahibi değilim istenilse öğrenilmeyecek şey değil fakat bazı şeyleri oluşturmak ve arkasında durmak lazım maalesef zaman sıkıntım var.Eğer birisi oluşturursa destekleriz.

Son olarak siteye girince yayının devreye girmesine karşıyım insanların kendi tercihi olmalı radyoyu dinlemek.link vermek daha doğrudur sanırım.

================================================
ceylan
bence dini konularda Allah rızasını gözeterek sorulara en kısa zamanda cevap verebilecek bu konuda icazetli kişilere ihtiyaç olduğu kanaatindeyim
birşeyler öğrenmek isteyen kardeşlerimize susamışken onlara hemen su ikram etmek gibi ecri çok ama bir o kadar da sevap bu konu benim önceliğimdir
herkesi Allah’a emanet ederim

________________________________________________
Yanıt: Fetva vermek konusunda hep iki siteyi önermişimdir.Eğer bazı şeyleri doğru olarak cevaplaya biliyorsak bundan çok mutlu olurum.

===============================================
Fatih
SİTEMİZ HER GEÇEN GÜN SAYISINI ARTTIRIYOR . YÖNETİM KURULSUN BENCE. BELKİDE VARDIR BİLMİYORUM . BAZEN ÇOK ZOR DURUMLARDA KALIYORUZ . VA SANIRIM İLERDE BU ŞEKİLDE DEVAM EDERSE SIKINTILAR DOĞABİLİR. SONUÇTA DIŞARDAN GELEN BİRİ İLK ANDA BURDA NE OLDUĞUNU ANLAYAMIYOR . SAMİMİYETİ FARKEDEMİYOR . KLAVYE SONUÇTA BU KİMSENİN NİYETİNİ YÜZ İFADESİNİ GÖRMÜYOR KİMSE. YANLIŞ ANLAŞILMALAR DOĞABİLİYOR .

_____________________________________________________

Ali abi yöneticidir zaman sıkıntısı dolayısıyla bu aralar giremiyor.Cennet kardeşim benim ısrarım sonucu iki gün önce yöneticiliği kabul etti.

İkisindende Rabbim razı olsun.Bir süre yeni yönetici alınmayacaktır.

Şunuda belirtmek isterim ki benim amacım yönetmekten ziyade yardımcı olmaktır.Hatta bir gün yöneticilerin üye ismi altında bir yazı yazarsa yardımcı lafzını düşünmüştüm hep.

=====================
Fatih
ÜYE LİSTEMİZ HER ZAMAN GÖRÜNECEK BİR BÖLÜMDE OLMALIDIR .
________
Bu forum sisteminde maalesef böyle bir seçenek bulunamamakta olup üye isimlerinin belli aralıklarla kopyalanıp yayınlanması olabilir.

=====================
Fatih
KİM ONLİNE KİM OFFLİNE
________________
Bu şeçenekte mevcut değildir.Ayrıca buna ihtiyaç olmadığını düşünüyorum.

=====================
Fatih
SENEDE BİR PİKNİK
___________________
Çok güzel olur.İnşallah en kısa zamanda kararlaştıralım.
=====================
Fatih
AYDA BİR DEFA VEYA İSTEĞE BAĞLI İHTİYACI OLANLARA EŞYA GIDA GİYİM KİTAP YARDIMI

Fatih
GENE BÜYÜKLERİMİZİN MÜSADESİYLE BELİRLENEN KİŞİLERE HERKESİN GÜCÜ YETTİĞİ KADAR MADDİ YARDIM
_____________
İnşallah olacaktır.

=====================
Yukarda bazı cevaplar yazdım inşallah kırıcı olmamışımdır.

Son olarak sitenin amacı Yalnız Rabbi hatırlatmak ve ona aracısız duayla ulaşmak dini mevzular çok ince mevzular cilt cilt kitapları okumuş alimlerimizin bu konuları yanıtlaması daha doğrudur diye düşünmekteyim.Elbet bildiğimizi söylemek boynumuzun borcudur yalnız yanlış yönlendirmeye sebebiyet vermemek en doğrusu.
Amaç yalnız dua olup bir forum sitesi oluşturmak değil öyle olsa bir forum sitesi kurulup içindede her konuya değinilirdi.

Comments

  1. Önerdiğin siteler hangileriydi Yasin ?

  2. BÜYÜKLERİMİZE VE KÜÇÜKLERİMİZE KARŞI SORUMLULUKLARIMIZ VAR.AYNI YAŞADIĞIMIZ AİLELERİMİZDE OLDUĞU GİBİ.
    BURASI DA BİZİM AİLEMİZ,SEVGİ VE SAYGIMIZI DAHA ÇOK KÜÇÜKLERİMİZİ DÜŞÜNEREK VE ONLARA NE VERMEYE ÇALIŞIYORUZ DİYE BİR DAHA KENDİMİZE SORARAK UYGULARSAK VEBAL ALTINA GİRMEMİŞ OLURUZ DİYE DÜŞÜNÜYORUM…
    BİZ BÜYÜKLER İSE SUSMAYI BİLİRİZ.!

Bir cevap yazın

Your email address will not be published / Required fields are marked *