Dua…

“Rabbimiz buyuruyor ki; Bana dua edin,duanıza icabet edeyim.(mü`min 40/60)(1)”

Yâ Râb! dua etmekle emrolunduk…ve biliyoruzki duamıza icabet edileceği bize vaad olundu…
Senin istediğin gibi; dua ediyor ve sana yakarıyoruz…ve biliyoruz ki; sadece sen vereceksin…inandık âmenna…
Vaad ettiğin gibi “Güzel Yâ Rabb!” duamıza icabet etmeni bekliyoruz…

Yâ Rabb!

Senin gördüğüne inanarak…

Senin işittiğine inanarak…

Hani senin sığabildiğin tek yer varya işte onuda katarak dualarımıza…

Senden Lûtuf bekliyoruz…

18 Replies to “Dua…

 1. Allahim size, butün müslüman kardeslerimize yar ve yardimci olsun.
  Bizden sikintilarimizi alsin..
  Insallah derdimize, derman olur.
  Bu mübarek günümüzde, ellerimizi Rabbimize acalim, yalvararim, dua edelim, af dileyelim, sükredelim, namazimizi kilalim ve bu mubarek günde sadece Allahimiz icin var olalim.. Bugünden sonra, Yarabbi bizim hep yüzümüzü güldürsün..
  dualarimizda sadece onu analim.
  Yarabbim herseye ragmen, SANA sükürler olsun..
  Kalbimizde, aklimizda herzaman olki, yarabbim yanlis, ters yola düymeyelim.
  BUGÜN INSALLAH BUTÜN DUALAR KABUL OLACAK!
  Bütün kardeslerim icin dua edecegim..

 2. Merhaba,

  yaptiginiz dualara ancak “Amin” diye bir yorumda buluna bilir insan. Cok tesekkür ederim.
  Burada yazmak istedigim bir konu var. Bir dostum bir kisiyi cok sevdi (ve hala seviyor) ama o kisiden hep yara aldi. O kisi hem onu sevdigini söylüyordu hemde onu o kadar cok sözleriyle incitiyorduki benim bile canim yaniyordu. Dostum artik hayatinda hic kimseyi düsünemiyor. Onun actigi yaralar o kadar derin ki, arkadasim kendi hayatinin bittigini ve artik sadece bir makine misali yasayacigini söylüyor. Onun icin cok dua ettim. Ya rabbime yalvardim arkadasima hayirli ve onu hak ettigi gibi sevecek birisini nasip etsin diye, ama malesef bu güne kadar gerceklesmedi. Belki sizlerinde duasiyla arkadasim hak ettigi sevgiyi ve kisiyi bulur. Insallah ya rabbim onun icin kim hayirliysa gönderir. Onun aglamsina ve üzülmesine dayanamiyorum artik. Icim aciyor arkadasimi öyle görünce.

  Saygilarla,
  Aysa78

 3. Yâ Râb! dua etmekle emrolunduk…ve biliyoruzki duamıza icabet edileceği bize vaad olundu…
  Senin istediğin gibi; dua ediyor ve sana yakarıyoruz…ve biliyoruz ki; sadece sen vereceksin…inandık âmenna…
  Vaad ettiğin gibi “Güzel Yâ Rabb!” duamıza icabet etmeni bekliyoruz

 4. asya kardeşim inş esmaül hüsna hürmetine arkadaşının bu sıkıntıları bir an önce atlatmasını rabbimden cani gönülden dilerim rabbim yar ve yardımcısı olsun rabbim herkesin gönlünden geçen muradını versin a.e.olun

 5. Ne güzel ki, böyle sayfalarda tüm müslüman kardeslerimiz bir olup, birbirilerine dua edip Allah’a siginiyorlar.. Allah insallah basta tüm günahlarimizi tüm hatalarimiz affetsin, dua ve dileklerimiz insallah kabul etsin.. Tüm hepinizin ne muradi varsa versin, yalvarislarimizi duysun insallah! Degerli kardeslerim, benim icinde dua edin, bende huzur ve muradima ereyim! Allah’im sadece sana siginir sadece sana yalvaririz.. Sadece senden diler senden bekleriz.. Kabul eyle Ya Rabbim! Amin Amin Amin.. Allah hepinizden razi olsun! Allaha emanet olun!

 6. tuba :
  Yâ Râb! dua etmekle emrolunduk…ve biliyoruzki duamıza icabet edileceği bize vaad olundu…
  Senin istediğin gibi; dua ediyor ve sana yakarıyoruz…ve biliyoruz ki; sadece sen vereceksin…inandık âmenna…
  Vaad ettiğin gibi “Güzel Yâ Rabb!” duamıza icabet etmeni bekliyoruz

  @Asya78

 7. allahım dualarımı kabul et sana sığındım senden başka kimsem yok sürekli dua ediyorum sen benim dualarımı kabul et yarabim kalbimki gönlümdeki olan şeyi ver bana allahım senden başka gitcek yerim sığıncak kimsem yok ya rabim dualarımı kabul et allahım

 8. amin amin rabbim inş.gönlümüzdeki hayır muradları en kısa zamanda versin kardeşlerim…

 9. @Asya78
  kalpte bir emanet var o nedir o işte o o sensin.o ayna evet işte o ayna kimin aynası rabbin aynası.kime vermiş onu o aynayı insana niye.dua et bana gelip o kalp aynana tecelli edeyim mutlu kılayım seni.sana 99 güzel isim ile nimetimi açtım nerdemi kalbinde.esma ül hüsna.her derde deva ne istiyorsan allahı an.esması ile .o gelir nereye sana emanet ettiği kalp aynası üzerine tecelli ederek.en iyi piskolog allahtır.seni beni içimizi dışımızı herşeyi en iyi bilen odur.insanı dinleyecek en iyi olanda odur.üstelik karşılıkta beklemiyor ve üstüne zaman ayırıyor kulu olan insana.hadiste buyurdu efendimiz s.a.v insanda 4 tane göz var ikisi başta ikisi kalpte ikisi ile dünya işini ikisi ile ahiret işini görür.bende gördüm kalpteki o iki güzel gözü ve syretttim rabbimin tecellisini.her esma her ismi ile ayrı ayrı konuk oluyor rahman kalpteki evine ve ben bunu gördüm kalp gözüm ile.sadece samimiyet ve iyi niyet açar kalp gözünü.dua müminin silahıdır.dua edin bende edicem arkadaşınız için.allah dışarıda değil içeride görmesini bilirsen.ayet ne diyor içinizda hala görmüyormusunuz?hadiste buyuruyor efendimiz s.a.v kalpler allahın iki kudret parmağındadır onu istediği yere evirip çevirir.halden hale sokar insanı yani bir duygudan bir duyguya evirip çevirir.nefsini bilen rabbini bilir yani canını kalbinin sahibini kendisini duygudan duyguya halden hale yaşatan rabbini bilir.kuranı kalbine dinlet bak o zaman halini müşahade et kuran okudum halim değişti kuranı işittir kalbine o zaman kalp gözün kapalıda olsa allahın tecellisini hissedersin.olmayan şey hissedilmez.dua ile.allah yardımcınız olsun.

 10. s.a sevgili dua dostları hayırlı cumalar diliyorum hepimize..
  allahım bu mübarek günde sevgili efendimiz [s.a.v] sevgisiyle Salat ve selam..Efendimiz hz.Muhammed,in bütün peygamberlerin,ashabın Hz. Adem,den bugüne yaşamış olan ve yaşamakta bulunan,başta salihler olmak üzere,bütün mü,minlerin üzerlerine olsun.Kainattaki zerrelerin Rabbimizi tesbih edişleri sayısınca….
  Bu mübarek günde Salat-ı Tefriciyye elimizden geldiğince çok okuyalım.Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun amin.. şükürler olsun.

 11. Bende sıkıntı yaşıyorum.üzerimden çekilen kredinin taksitleri ben ödemek zorumda kalıyorumm.bunun ne demek olduğunıu bilemezsiniz üstelik hamile ve evliyim..deprosyona dahi girdim..hayattan zevk almamaya başladım..kimsenin yaptığı kimseye kalmaz..sizlerden dua bekliyorum…Allah doğrularla beraberdir.

 12. allahım çocuklarım eşim ve müslümanlar kardeşlerimi sen kötülükten koru sağlılıklı huzurlu dini bütün yaşamayı nasip eyle yarabbim.. amin

 13. ALLAHIM..SEN RAHMANSIN;RAHİMSİN GAFFURSUN KAHHARSIN.. HERZAMAN SANA İNANANLARIN YANINDASIN.BİZLERDEN YARDIMINI HİÇ ESİRGEMEDİN.BİZ İSE SANA YETERİNCE HEMD ETMEKTEN ÇOK UZAKIZ BİZERİ,YAVRULARIMIZI VE SANA İNANAN BÜTÜN MÜSLÜMANLARI VE TÜM YAVRULARINI TÜM KÖTÜLÜKLERDEN KAZADAN BELADAN HER TÜRLÜ FELAKETTEN KORU RABBİM.SENDEN ANCAK SANA SIĞINIZIR.SEN AF EDİCİSİN ..SEN ŞANI YÜCE OLANSIN..SENİN HERŞEYE GÜCÜN YETER..SANA İNANAN TÜM MÜSLÜMANLARA HELALVE BOL RIZIKLAR İHSAN EYLE RABBİM..AMİN…

 14. Rabbim sen bütün kardeşlerimizin duasına hayırlısıyla icabet et. sana muhtacız yardım istiyoruz senden.. gönlümüzdeki hayırlı duaları hayırlısıyla tez vakitte nasip eyle. (amin)

  şüphesiz sen ”ol” dersen olur.. sana muhtacız ya Rab!

  ya mucib isminle dualarımızın hayırlısıyla kabul olmasını istiyoruz senden

  ya fettah isminle hayırlı dualarımıza hayırlı kapılar açmanı,

  ya rezzak isminle rızık vermeni candan kalpten istiyoruz. sen dualarımızı kabul eyle Mevlam (amin)

 15. Rabbim sen bütün kardeşlerimizin duasına hayırlısıyla icabet et. sana muhtacız yardım istiyoruz senden.. gönlümüzdeki hayırlı duaları hayırlısıyla tez vakitte nasip eyle. (amin)

  şüphesiz sen ”ol” dersen olur.. sana muhtacız ya Rab! ..

  ya mucib isminle dualarımızın hayırlısıyla kabul olmasını istiyoruz senden

  ya fettah isminle hayırlı dualarımıza hayırlı kapılar açmanı,

  ya rezzak isminle rızık vermeni candan kalpten istiyoruz. sen dualarımızı kabul eyle Mevlam (amin)

 16. öncelikle merhaba ben 30 yaşındayım bu yaşıma geldim babamın yalan söylediğini görmedim haram yediğini görmedim babam 74 yaşında kuranı kerim üzerine yemin ediyor zina ve kumarı olmadığına 7 yaşından beri kuranı kerim okuyor ve 7 yaşından beride günde 5 vakit namazını kılar orucunuda tutar babam 1 yaşındayken annesi vefat ediyor babam 7 yaşından beri dua ediyor konuyu getirmek istedim yer babam hep yokluk içinde büyümüş halende devam ediyoruz çoğu kişiden duymuşumdur allah sevdiği kullara dünya malı vermezmiş böyle bişey varmı yoksa sadece maddi durumu iyi olmayanlar bununla sevinsin diyemi söylenmiş bir lafmı bu güne kadar hep şükrettik şükretmeyede devam edeceğiz allah bütün müslümanların yardımcısı olsun hani derlerya allah herkesin gönlüne göre versin diye belkide biz hakettiğimiz konumdayız

 17. kısmetim bazı insanlar tarafından engelleniyor ne yapmalıyım?
  cwap bekliyorum ii aksamlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir