Salat-ı Tefriciye nedir, nasıl okunur.

Aşağıdaki yazıyı okumadan bu uyarıyı dikkate almanızı rica ederim.

Salat-ı tefriciye ile ilgili sorularınız kesinlikle cevaplanmayacaktır. Bunun nedeni; Bu konuda ilmimin yetersiz oluşudur.

Size bir site önereceğim salat-ı tefriciye veyahut diğer dini konular ile ilgili sorularınızı sormak için kullanabilirsiniz.

dinimeseleler.com

BU BAŞLIK ALTINA YAZACAĞINIZ SORULAR SİLİNECEK OLUP BU KONUDA SİZDEN ÖZÜR DİLERİM.

Öncelikle internete yaptığım araştırma sonucu bazı sitelerde salat-ı tefriciye ile ilgili olumsuz bazı yazılar bulunmakta olduğunu gördüm, yalnız bu zamana kadar bizlere öğretilenler ve değerli hocalarımızın bize aktardığı bilgilerden öğrendiğimize göre salat-ı tefriciyeyi gerçekten inanarak okuduğumuz vakit Allah’ın izni ile dualarımız kabul olacaktır.Bu demek değil ki kesinlikle kabul olacak.Burada mühim olan niyettir.

Sizce sizin için çok zor olan şeyler Allah’a hiç zor gelir mi? en imkansızı yaratan Allah’ımız bu dua vesilesi ile inşallah dualarınızı kabul eder.

Peki nasıl okunur.

İmamı Kurtubî Hazretleri şöyle buyurmuş: “Bir kimse, çok önemli bir işinin veya önemli bir dileğinin gerçekleşmesini, ya da üzerinde devam edip duran büyük bir belanın üzerinden çekilip gitmesi (kalkması) için “Salât-i Tefriciye”yi (4444) defa okuyup, bu mübarek Salâtü Selâm ile Yüce Peygamberimizi vesile edinse, hiç şüphe ve tereddüt yoktur ki, Yüce Allah, o kulunun istek ve muradının olması için hayırlı bir sebeb yaratır ve ona muradını verir.”

salat-ı tefriciye

 

Salat-ı tefriciyenin okunuşu (Video):

 

 

Latin harfleri ile:

“Allâhumme salli salâten kâmileten ve sellim selâmen tâmmen alâ Seyyidinâ Muhammedinillezî tenhallü bihil ukadü ve tenfericu bihil-kürebü ve tukdâ bihil-havâicu ve tünâlü bihir-reğâibü ve hüsnül-havâtimi ve yustaskal ğamâmu bivechihil Kerîm ve alâ âlihî ve sahbihi fî külli lemhatin ve nefesin bi adedi külli ma’lûmin lek.”

DUANIN manası

“Allahım! Bizim Efendimiz Muhammed’e (sav) kusursuz bir salât ve rahmet, mükemmel bir selâm ve selâmet vermeni diliyoruz. O Peygamber ki, onun hürmetine düğümler çözülür, sıkıntılar ve belalar onun hürmetine açılıp dağılır, hacet ve ihtiyaçlar onun hürmetine yerine getirilir. Maksatlara O’nun hürmetine ulaşılır, güzel sonuçlar O’nun hürmetine elde edilir. O’nun şerefli yüzü hürmetine bulutlardaki yağmur istenilir, Allah’ım, onun ehl-i beytine, ashabına da her göz kırpacak kadar zamanda (her an, saniye) her nefes alacak zamanda sana malum olan varlıklar sayısınca salât et.”
Duayı arapça olarak okumanızı tavsiye ederiz.

Gerçekten inanarak yapılmış bir duanın kabul olmayacağını kim söyleyebilir.

Soru

Bayanlar grup halinde 4444 salatı tefriciye okuyorlar. Adetli bayanların okudukları salavat (salatı tefriciye) 4444 e katılabilir mi?

Cevap
Değerli kardeşimiz;

Kadınların özel hallerinde salavat getirmeleri ve tefriciye gibi duaları okumaları caizdir. Topluca 4444 defa okunan tefriciye dualarına adetli kadınları da katılabilir.

Hayız sorusu ve yanıtı [sorularlaislamiyet.com] sitesinden alınmıştır.

Salat-ı tefriciye hakkında neden 4444 adet veya kaynağı nedir gibi sorular gelmekteydi aşağıdaki linklerden salat-ı tefriciye ile ilgili bazı bilgilere ulaşabilirsiniz ayrıca sorularınızı dinimeseleler.com sitesinden sorabilirsiniz.

sorularlaislamiyet.com/index.php?s=show_qna&id=6867

Blog’daki alakalı konu : Salat-ı tefriciye


Comments

 1. hakan :

  berkın :fatıma nısa neden ınsanlara bu sekılde cevap verıyorsunuz anlamıs deyılım guzel bır sekılde sinirlenmeden cevap versenız daha guzzel olmazmı sızce ????????

  benim gibi sert kafalı biri için biraz öyle olması gerek

  tesekkür ederim desteğinize 🙂

 2. burcu :
  duayı ezberlemek şart mı? latin harfle yazılanını bakarak okusak olur mu?

  neden olmasın ki…okuya okuya ezberlemiştim ben de öyle:) kolay gelsin…

 3. deniz :
  Allah in izniyle bu gece basladim okumaya, 100 tane okudum.. en gec haftaya cuma gecesine kadar Rabbim bitirmeyi nasip eder in$allah..
  Ben herzaman ne dilersem dileyeyim, hep hayirlisini dilerim Allah tan..in$allah hayirli olacaksa bu dilegimi tez zamanda gercekle$tirir..
  Hayatim boyunca bu Dua yi iki sefer okuyup bitirmeyi nasip etti Rabbim..ilkinde daha okumaya ba$ladim ve 2000 civarlarindaydi okudugum adet gercekle$ti Duam.. cok saskindim ve duayi 4-5 gün icinde tamamlamistim.
  Diger okumamda sevdigime kavu$mak icindi, hayirlisiyla bizi kavu$tur Rabbim en hayirli, en iyi zamani sen bilirsin demistim ama gecen yil trafik kazasinda kaybettim onu.. Mekani cennet olsun
  ama cevremde okuyup faydasini gören cok insan var..inanarak okuyup tez zamanda bitirmeye calisin, öyle haftalarca sürmesin.. 1 hafta icinde tamamlamaya calisin bence..
  Rabbim hepimizin hayirli Dualarimizi kabul etsin.Hayirli cumalar…

  Selametle… aslında her ne kadar öyle olmadığını tahmin etsem de müsaadenizle sormak istiyorum, mucize nette daha önce tanıştığımız arkadaşımız deniz vardı ki daha önce seslenişte de bulunmuştum. Siz o olabilir misiniz? Allah dualarınızda kolaylık versin:)

 4. hakan :
  Benim için dua et en mahzun zamanlarında.
  Bana anlatamadığın şeyleri söyle.
  Duymak istediğim ama söyleyemediğin.
  Kapat gözlerini ve beni hayal et.
  Yanında olduğumu düşün, beni hisset.
  Kalbimin sesini duy.
  Dinle senin için nasıl ritim tuttuğunu.
  Uzat ellerini ve dokun ona usulca.
  Nasıl yandığını gör senin için.
  Çekme sakın ellerini sen de yanıncaya kadar.
  Yan ve dua et bu ateş sönmesin diye.
  Susma.
  Bir şeyler fısılda bana.
  Özledim de,seviyorum de.
  Bir şey söyle de ulaşsın sesin dualarınla.
  Susma ne olur,beni sevdiğini söyle.

  İyi güzel hoş da siz neden söylemiyorsunuz ki?Kadının fendi erkeği yenmesin diye mi.. 🙂

 5. esasında tabıkı benım amacım sert cıkısmak deyılde tabıkı bole bır yorum olunca bende uzuldum sert bır sekılde olunca af edın benı ama neyse 🙂

 6. berkın :
  esasında tabıkı benım amacım sert cıkısmak deyılde tabıkı bole bır yorum olunca bende uzuldum sert bır sekılde olunca af edın benı ama neyse

  Estağfurullah ne affı ..Af dilenecek bir durum yok,rahat olun 🙂

 7. hakan :
  dua kervanına beni de kat Ya Rabb !!!

  Merhaba hakan Ali diye seslensem… Dua kervanindan olup ulasamadigimiz arkadasimiz.. . Lutfen yanilmadigimi soyle. Biz dua dostlari birbirimize ulasmaya cabaliyoruz, hakan Ali … Cunku zor gun dostlugu bu ve eger yanilmiyorsan hakkinda, sen de dahil….

 8. @FEZA

  Merhabalar, tesekkür ederim.. hayir ben o bahsettiginiz ki$i degilim üzgünüm ki.. google de salati tefriciyeyle ilgili arama yaparken buldum bu siteye..

  Duaya cuma gecesi ba$ladim, Allah izin verirse cuma gününe kadar bitirmeye calisacam ba$arabilirsem, henüz devam ediyorum..
  Allah Dualarimizi hayirlisiyla kabul etsin in$allah…

 9. Neşe :Herkese merhaba,Benim de bir sorum olacak… Bu duayı ezberden mi okumalıyız yoksa yazıya bakıp okusakk bir sakıncası olur mu… Şimdiden teşekkürler…

  Neşe kardeşim günaydın.Allah dualarını kabul etsin.Bakarakta okuyabilir ezberden de okuyabilirsiniz.Ama,duayı ezberlemek için özle uğraş göstermenize gerek yok.Zaten bi hatim ndirdiniz mi,bi bakmışsınız ezberlemişsiniz.Çünkü sayı fazla ve ister istemez ezberlenebiliyor. Aşk ile dua ile selamet ile kalınız.

 10. dilek :salavatı tefriciye türkçe yazıldığı gbi okusak kabul olur mu ?

  Dilek kardeşim size de günaydın.
  Aslında arapça mahreçleri yani harflerin okunuş şeklini türkçe ile tam anlamıyla eda etmek mümkün değil.Mümkünse arapça öğrenilmeli.Sadece bu dua için değil.Namaz dahil tüm ibadetlerimizi daha iyi bi şekilde yerine getirebilmek için ve Kur’an-ı Kerim’i okuyabilmek için arapça öğrenmek gerek mümkün olduğunca.Ama arapça bilmiyorsanız duayı mümkün olan en iyi derecede videodan arapçasını dinleyerek elimizdeki malzeme ile yetinip türkçe okumanında bi sakıncası yoktur.Allah kabul etsin.

 11. Fatima(Nisa) :

  hakan :

  Fatima(Nisa) :@hakan Bir zahmet üste dogru kafanızı kaldırıp da yoruma bakarsanız cvblanmıs soruyu gorursunuz..Ve mucize net ;sabrınızdan dolayı sizi takdir ediyorum..Bu yorumumu belki yayınlamazsınız ama yazmasaydım catlayacaktım…Üzgünüm…

  dövseydiniz bari

  O kadar da zalim değilim..Şiddete hayır

  Est.Nush ile uslanmayanı etmeli tektir,tektir ile uslanmayanın hakkı kötektir 🙂 vee şiddeti hep erkek mi uygulicak.bi kerede bayan uygulasın ne olacak? ama bana değil haaa 🙂

 12. FEZA :Fatimaaaa…. yanitlar seni bekliyor… Selametle:)

  Maşallah herkes gereken yanıtı almış 🙂

 13. deniz :Allah in izniyle bu gece basladim okumaya, 100 tane okudum.. en gec haftaya cuma gecesine kadar Rabbim bitirmeyi nasip eder in$allah..Ben herzaman ne dilersem dileyeyim, hep hayirlisini dilerim Allah tan..in$allah hayirli olacaksa bu dilegimi tez zamanda gercekle$tirir..Hayatim boyunca bu Dua yi iki sefer okuyup bitirmeyi nasip etti Rabbim..ilkinde daha okumaya ba$ladim ve 2000 civarlarindaydi okudugum adet gercekle$ti Duam.. cok saskindim ve duayi 4-5 gün icinde tamamlamistim.Diger okumamda sevdigime kavu$mak icindi, hayirlisiyla bizi kavu$tur Rabbim en hayirli, en iyi zamani sen bilirsin demistim ama gecen yil trafik kazasinda kaybettim onu.. Mekani cennet olsun ama cevremde okuyup faydasini gören cok insan var..inanarak okuyup tez zamanda bitirmeye calisin, öyle haftalarca sürmesin.. 1 hafta icinde tamamlamaya calisin bence..Rabbim hepimizin hayirli Dualarimizi kabul etsin.Hayirli cumalar…

  Rabbim mekanını cennet eylesin.Rabbim eş diye yazmadığını aşk diye karşımıza çıkarmasın. Ve Rabbim hayırlısını nasip etsin.Bol bol dua etmelisin güzel kardeşim

 14. Fatima(Nisa) :

  hakan :

  berkın :fatıma nısa neden ınsanlara bu sekılde cevap verıyorsunuz anlamıs deyılım guzel bır sekılde sinirlenmeden cevap versenız daha guzzel olmazmı sızce ????????

  benim gibi sert kafalı biri için biraz öyle olması gerek

  tesekkür ederim desteğinize

  Ne demek.Hep destek tam destek sloganı ile yatar kalkarım.Yeter ki haksızlık olmasın.Bu arada tefriciye duasını 12 aya yaymakta zarar var mıdır? 🙂

 15. Fatima(Nisa) :

  hakan :Benim için dua et en mahzun zamanlarında.Bana anlatamadığın şeyleri söyle.Duymak istediğim ama söyleyemediğin.Kapat gözlerini ve beni hayal et.Yanında olduğumu düşün, beni hisset.Kalbimin sesini duy.Dinle senin için nasıl ritim tuttuğunu.Uzat ellerini ve dokun ona usulca.Nasıl yandığını gör senin için.Çekme sakın ellerini sen de yanıncaya kadar.Yan ve dua et bu ateş sönmesin diye.Susma.Bir şeyler fısılda bana.Özledim de,seviyorum de.Bir şey söyle de ulaşsın sesin dualarınla.Susma ne olur,beni sevdiğini söyle.

  İyi güzel hoş da siz neden söylemiyorsunuz ki?Kadının fendi erkeği yenmesin diye mi..

  aslında kadının fendi erkeği çoktaaaaaan yendi.bi gün söylemek nasip olur İnşallah

 16. Benim için dua et en masum zamanlarında.
  Ederken silme sakın gözyaşlarını.
  Bırak ta süzülsün yanaklarından.
  Benim yerime sevsin ipek tenini.
  Ağla yangılarımda.
  Yan gözyaşlarında.
  İyi şeyler dile benim için.
  Şifalar dile amansız hastalıklarıma.
  Rahmetler dile gönül tarlalarıma.
  Umut dile yıkılan hayallerim için.
  Huzur dile.
  Mutlu olmamı dile.
  Senin için yaşamamı dile.
  Öyle bir an bul ki,dileklerin kabul olsun.
  Öyle bir şey iste ki en geri çevrilmez zamanlarda,
  Etiğin dua kavuşmamıza sebep olsun.

 17. Bi şey sormak istiyorum.Daha önce yorumlar üç gün içinde değerlendirilip yaınlanıyordu.Şimdi günlük mü oldu?
  İşin garip tarafı ne biliyor musunuz? Sabah olsunda mucize netin güzel adminlerine yorumlarımızı günlük yaynlamalrı için rica da bulunayım diyordum.Bunun için dua ettim.Çünkü bi arkadaştan bi şey isticem yada bi şey öğrenicem,üç gün sonra o okuyacak,sonra onun yazacağı cevabı üç gün sonra ben okuyacağım ve hal böyle olunca altı günde bi cevaba ulşamış olucam.Günlük olması daha iyi olmaz mı? Taktir yine de sizin değerli arkadaşlar

 18. FEZA :

  hakan :dua kervanına beni de kat Ya Rabb !!!

  Merhaba hakan Ali diye seslensem… Dua kervanindan olup ulasamadigimiz arkadasimiz.. . Lutfen yanilmadigimi soyle. Biz dua dostlari birbirimize ulasmaya cabaliyoruz, hakan Ali … Cunku zor gun dostlugu bu ve eger yanilmiyorsan hakkinda, sen de dahil….

  hakan ile ali nin baş harflerinin büyük küçük yazılması o kadar çok şey anlatıyor ki aslında 🙂 Ve sizde o kadar muhteşem ve ince bi zeka var ki.Kimim bilmiyorum ama,ben buradan hiç gitmedim aslında yorum yazmasamda.İlk baştan şimdiye kadar hep takip ettim burayı. Dediğim gibi kimim şimdilik bilmiyorum 🙂 ama size ulaşmam ve konuşmam gerek.Çok aleni bi teklif oldu ama yapacak bi şey yok 🙂 Tabi nasıl olacak onuda bilmiyorum 🙂

 19. Çok zor günler geçirdim ve dua kardeşlerime dostlarıma o kadar çok ihtiyaç duydum ki

 20. Bu arada şunu söylemekte fayda büyük fayda var
  internete 7 – 24 çok yakın olmama rağmen,internetin güzelliğini mucize net ile keşfettim bundan aylar belkide yıllar önce.nereye gidersem gideyim,neye bakarsam bakayım,buradaki kadar huzur bulduğum başka yer yok.Çünkü buranın havasını ve buradaki o ilk günkü dua dostluğunun tadını hiç bi yerde bulamadım.düşünün ki,en değerlimi kaç ay önce kaybettim ve o an bile kardeşlerime yakın çevreme akrabalarıma rağmen teselli için,kendilerine ulaşamadığım bahsi geçen dua dostlarımı hayal ederek,konuştuklarımızı düşünerek kendime telkinde bulunmaya çalıştım.Rabbm hepinizden razı olsun güzel kardeşlerim,dostlarım.vee mucize net.Allah yar ve yardımcınız olsun.Yolmuza tuttuğunuz güzel ışıktan dolayı Allah ta sizlerin ve bahsettiğim güzel insanların yolunu diğer dünyada nuruyla ışıklandırsın.hepinizi çok seviyorum

 21. Salat-ı Tefriciye gibi salat-ü selamlar Peygamberimiz için yaptığımız birer makbul duadırlar. Dualar ise ibadet niyetiyle okunur. İbadetlerin karşılığı da bazen dünyada verilir, ama çoğunlukla da ahirete tehir edilir. Bu sebeple, dünyevi sonuç hemen alınmazsa duam kabul olmadı, redde uğradı, diye ümitsizliğe düşülmez.. Belki karşılığı ebedi hayatta verilmek üzere ahirete tehir edildi, denerek salat-ü selama devam edilir.. ( alıntı )

 22. Dua bir ibadettir! Kul, kendi aczini ve fakrını dua ibadeti ile ilan eder. Zahiri maksatlar ise dua ibadetinin vakitleridir! Hakiki faideleri değil. Çünkü ibadetin faidesi, ahirete bakar! Dünyevi maksatları hasıl olmazsa, o dua kabul olmadı, denilmez, belki daha duanın vakti bitmedi denir, dua yapmaya devam edilir.. (Bediüzzaman Hazretleri )

 23. salat-ı tefriciyye gibi salavat dualarını, sadece dünyevi ihtiyacımızı karşılama aracı durumuna düşürmemeli, ebedi hayatta karşılığını göreceğimiz bir ibadetimiz olarak yapmalı, peşin sonuç alınmazsa okuduğumuz salavatlar boşa gitti sanmamalıyız.. ( alıntı )

 24. Peki, bu (4444) kere okuma âdeti nereden geliyor, insanlar bu miktara ulaşmayı sanki kabul olma şartı gibi görüyorlar?

  Kolay hatırda kalması için 4444 sayısını söyleyenler olmuştur.

  Tefsir sahibi Kurtubi’nin (4444) defa okunması halinde kabul olacağı yönünde bir ümidi vardır. Ancak bu da bir ümittir. Bu miktarı bulan okumalar mutlaka kabul olur, bu sayıya ulaşamayanlar ise redde uğrar demek değildir. Nitekim günde 41 defa, 21 defa okumalıdır, diyenler de olmuştur. Duadır bu.. Az da okunsa çok da okunsa okuyanlar boş kalmazlar, dünyevî istekleri yerine gelmese de uhrevî sevabını kazanır. ( alıntı )

 25. ımmmm hava mis gibi kokmaya başladı.Mübarek Ramazan-ı Şerif’in kokusuna bide güzel dost kokuları eklenmeye başladı.Hakikaten muhteşem bi koku ve hakikaten tadına doyum olmayan bi lezzet,bi haz.İyi ki varsınız ey dostlar.İyi ki sizleri tanımışım.

 26. @deniz
  🙂 olsun, adiniz da guzel…
  Dualariniz hayirlisiyla kabul olur insallah. Buradaki paylasimlar sayesinde ogrenmistim, tefriciyeden sonra Allah in isimlerinden de okumak guzel ferah oluyor. Ramazan da geldi bunun guzelligi askina Allah kabul etsin. Dua ile tebessumle…

 27. Merhaba uzuuun bi aradan sonra bu sitede cok degerli guzel dostluklar edindim cok sukur.sikintilarima ilac gibi geldi dualar arkadasliklar..

 28. Ramazan-ı Şerif hepimize hayırlı uğurlu olsun.Dünya ve ahirette huzur ve saadet sebebimiz,şahidimiz olsun.Dua dostlarının kıyamet günü şefaatçisi olsun.İçinde barındırdığı Kadir Gecesi’ne bizleri nail eylesin…Amin.

 29. Çok inatçıymış.Bu kadar inatçı olduğunun,kendisi bile farkında değilmiş.Off offf.İnadım kime diye düşündün mü hiç?

 30. hakan :

  Bi şey sormak istiyorum.Daha önce yorumlar üç gün içinde değerlendirilip yaınlanıyordu.Şimdi günlük mü oldu?
  İşin garip tarafı ne biliyor musunuz? Sabah olsunda mucize netin güzel adminlerine yorumlarımızı günlük yaynlamalrı için rica da bulunayım diyordum.Bunun için dua ettim.Çünkü bi arkadaştan bi şey isticem yada bi şey öğrenicem,üç gün sonra o okuyacak,sonra onun yazacağı cevabı üç gün sonra ben okuyacağım ve hal böyle olunca altı günde bi cevaba ulşamış olucam.Günlük olması daha iyi olmaz mı? Taktir yine de sizin değerli arkadaşlar

  Merhaba

  Yorumları bir kişi onaylıyor, 4-5 aydır internet bağlantısı olmayan bir evde oturuyorum, bundan dolayı işyerinde müsait olursam mümkün olduğunca yorumları onaylamaya çalışıyorum.

  Hayırlı Ramazanlar dilerim.

 31. sultan :
  Merhaba uzuuun bi aradan sonra bu sitede cok degerli guzel dostluklar edindim cok sukur.sikintilarima ilac gibi geldi dualar arkadasliklar..

  Amanın da amanın kim gelmiş..:)

 32. Merhabalar sormak istedigim birkac var. Tek okuyamayanlar yardim isteyebilir diye bircok yerde yazi okudum. Bende nisanlim ile okumaya basladim. Aynen o benim
  İcin beninm dilegim icin okuyor ve her dua oncesi bunu dile getiriyor. Sorun olur mu? İkinci sorum bir yada iki tane fazla okumus olabilirim henuz birmedi ama bir yada 2 tane sayi sasirmis olabilirim. bir haftaya bitirecegim insallah. 2500 oldu ancak 3 haftayi buldu bunu yapmamiz. Cunku cok yogun islerimiz vardi ve regl donemine denk geldi. İllaki hergun okumak mi gerekiyor? Yoksa arada okuyamadigim ozel gunumden dolayi sorun olur mu? Cok inanarak okuyoruz ikimizde insallah rabbim hepimizin duasini kabul eder.

 33. hakan :

  deniz :Allah in izniyle bu gece basladim okumaya, 100 tane okudum.. en gec haftaya cuma gecesine kadar Rabbim bitirmeyi nasip eder in$allah..Ben herzaman ne dilersem dileyeyim, hep hayirlisini dilerim Allah tan..in$allah hayirli olacaksa bu dilegimi tez zamanda gercekle$tirir..Hayatim boyunca bu Dua yi iki sefer okuyup bitirmeyi nasip etti Rabbim..ilkinde daha okumaya ba$ladim ve 2000 civarlarindaydi okudugum adet gercekle$ti Duam.. cok saskindim ve duayi 4-5 gün icinde tamamlamistim.Diger okumamda sevdigime kavu$mak icindi, hayirlisiyla bizi kavu$tur Rabbim en hayirli, en iyi zamani sen bilirsin demistim ama gecen yil trafik kazasinda kaybettim onu.. Mekani cennet olsun ama cevremde okuyup faydasini gören cok insan var..inanarak okuyup tez zamanda bitirmeye calisin, öyle haftalarca sürmesin.. 1 hafta icinde tamamlamaya calisin bence..Rabbim hepimizin hayirli Dualarimizi kabul etsin.Hayirli cumalar…

  Rabbim mekanını cennet eylesin.Rabbim eş diye yazmadığını aşk diye karşımıza çıkarmasın. Ve Rabbim hayırlısını nasip etsin.Bol bol dua etmelisin güzel kardeşim

  Te$ekkür ederim.. Allah kimseyi böyle bir aciyla sinamasin.. hergün Dua ediyorum zaten..Kimbilir belki diger tarafta kavusturur Rabbim…

 34. FEZA :
  @deniz
  olsun, adiniz da guzel…
  Dualariniz hayirlisiyla kabul olur insallah. Buradaki paylasimlar sayesinde ogrenmistim, tefriciyeden sonra Allah in isimlerinden de okumak guzel ferah oluyor. Ramazan da geldi bunun guzelligi askina Allah kabul etsin. Dua ile tebessumle…

  Cok tesekkür ederim Feza hanim,, Allah tan herzaman herseyin hayirlisini diliyorum..Yapayalniz oldugum bu dünyada siginacak bir tek O var..Allah in isimlerinide zikrediyorum gün boyunca, uzun süredir bunu aliskanlik haline getirdim..
  Allah hepimizin yardimcisi olsun 🙂

 35. hakan :
  Çok zor günler geçirdim ve dua kardeşlerime dostlarıma o kadar çok ihtiyaç duydum ki

  Yunus emre sayfasındaki mail adresimden bana ulaşabilirsin kardeşim. Ramazanın hayrolsun duaların hayrolsun ve zaman, ömür o kadar hızlı geçiyor ki… belki de daha fazla geçmeden yakalamalı zamanı. İsmin öyle hikmetli, taşıması öyle ağır ki, yine öylesi hikmetli isimlerle karşılaştırsın seni. Anlatabildim mi bilmem ama Rabbim anladı, biliyorum. selametle görüşmek üzere dua kardeşim:)

 36. Yasin bey, anlık şekline dönüştürmek ve ya daha kısa sürede yayımlamak mümkün mü diye kendi adıma ve arkadaşlarım adına soracaktım; ancak siz zaten ne şekilde yayımladığınızı yazmışsınız. Gerçekten emeğinize çok teşekkür ederiz:) (anlık olması çok mu sakıncalı,en azından 1 sayfanın… siz daha iyi bilirsiniz tabi ama yine kendi adıma ve arkadaşlarım adına sormak istedim:) kolay gelsin

 37. @FEZA

  Merhaba malumunuz üzre bir süre önce onaysız yayın yapmıştık.

  Öncelikle blog sayfasının yayında tutulma amacını yazıyım:

  mucize.net 2003 kayıtlı bir alanadı, 2005 yılından beri yayında, sitenin aktif olduğu dönemleri blog sayfasının üstinde linki yer alan “hakkında” sayfasını okuduysanız görmüşsünüzdür.

  Site bu süreçler sonrasında aktif, katılımcı yayınına uzunca süre ara vermiştir.

  Blog sayfası eski içeriklerin yayında olması amacıyla yayında olup, çok çok nadiren yeni içerik eklenmektedir.

  Blog sayfasındaki konuların yorum kısmı o konuya katkı sağlayacak yorum, konu hakkında soru vb. yorumlar minvalinde paylaşımlar için vardır.

  Sizlerin sohbet tarzı bir kaç yorumunuz bize elbet ağır gelmez 🙂 genelde de onaydan geçtiğini görmüşsünüzdür.

  Anlık yayının sakıncasından ziyade şu an sitenin açık tutulma amacı yukarda bahsettiğim şekildedir.

  Hızlı iletişim için forum sayfaları daha iyi olabiliyor, Tijen ablamın sitesi var: http://www.duahazinesi.com/gunluk-sohbet-kosesi-b48.0/ << misal bu kategori, üyelik alınıp dostlarla muhabbet amaçlı kullanılabilir diye düşünüyorum.

 38. Aysun :Merhabalar sormak istedigim birkac var. Tek okuyamayanlar yardim isteyebilir diye bircok yerde yazi okudum. Bende nisanlim ile okumaya basladim. Aynen o benimİcin beninm dilegim icin okuyor ve her dua oncesi bunu dile getiriyor. Sorun olur mu? İkinci sorum bir yada iki tane fazla okumus olabilirim henuz birmedi ama bir yada 2 tane sayi sasirmis olabilirim. bir haftaya bitirecegim insallah. 2500 oldu ancak 3 haftayi buldu bunu yapmamiz. Cunku cok yogun islerimiz vardi ve regl donemine denk geldi. İllaki hergun okumak mi gerekiyor? Yoksa arada okuyamadigim ozel gunumden dolayi sorun olur mu? Cok inanarak okuyoruz ikimizde insallah rabbim hepimizin duasini kabul eder.

  Aysun kardeşim günaydın.Hayırlı Ramazanlar diliyorum
  Bu duayı okurken yardım almanızda sakınca yoktur.Bir yada bir kaç kişi okuyup birleştirebilir duayı ki değişik nefeslerin değmesi daha makbul olabilir.
  Duayı özel günlerinizde okumanın da bi sakıncası yoktur.Ama içinizden okumak gelmiyorsa okumayıp ara koymanızda da sakınca yoktur.
  Bir kaç tane fazla ya da eksik okumanız bi şey değiştirmez.Sizin elinizdeki sayaca göre içinizin rahat edebileceği kadar 4444 tamamladınız mı yeterlidir.Kalben 4444 yakaladım dediyseniz mesele biter.Yani bi kaç eksik ya da fazla okumak veya şaşırmak İnşallah bi şey değiştirmez niyette.
  Selametle 🙂

 39. FEZA :

  hakan :Çok zor günler geçirdim ve dua kardeşlerime dostlarıma o kadar çok ihtiyaç duydum ki

  Yunus emre sayfasındaki mail adresimden bana ulaşabilirsin kardeşim. Ramazanın hayrolsun duaların hayrolsun ve zaman, ömür o kadar hızlı geçiyor ki… belki de daha fazla geçmeden yakalamalı zamanı. İsmin öyle hikmetli, taşıması öyle ağır ki, yine öylesi hikmetli isimlerle karşılaştırsın seni. Anlatabildim mi bilmem ama Rabbim anladı, biliyorum. selametle görüşmek üzere dua kardeşim:)

  Allah razı olsun sizden.Öyle yapıcam İnşallah

 40. Mucize net ve Yasin Bey
  Allah sizden bi kere daha razı olsun ki,beni anlayacağını ümit ettiğim ve kendisini hayranlıkla takip ettiğim dua kardeşime ulaşmama vesile oldunuz.Allah yar ve yardımcınız olsun.

 41. @deniz
  İnşallah öbür dünyada kavuşursunuz kardeşim.O yol hepimizin yolu.Ama önemli olan yolu yüyüyebilmek için gerekli olan azık.Allah o yol için azık edinme bilincini hepimize nasip etsin

 42. @mucize net
  Evet hakkinda kismini okumustum. Aciklamaniz ve yardiminiz icin tesekkur ederim. Konu disi da olsa yorumlarimizi koydugunuz icin ayrica tesekkurler. Kolay gelsin:)

 43. @deniz
  Uzun surecli tefriciye okumaniz olursa az bile olsa ben de okuyabilirim size. Insallah duaniz hayirla kabul olur.

 44. Tefriciye duasını geçen sene çok okurdum.Kendileri için niyetlendiğim arkadaşlara dostlara daha sonra ulaşamadım.Bu nedenle hayatlarında ne kadar etkili oldu bilemiyorum.Ama Allah rızası için okunan her şey gibi bununda mutlaka faydası vardır.

 45. Kabul olacağına inanarak ve karşılığını sadece Allah tan bekleyerek okunan her dua gibi tefriciye de mutlaka makbul görür.Ama Yüce Allah karşılığını er yada geç verir.Çünkü,Hadis-i Şerif’lerde mü’min nin duasının asla reddedilmeyeceği konusundan sıkça bahsedilmektedir.Allah bizleride yolunda yürüyen kullarından eylesin.

 46. Dünyanın her yerinde zulme maruz kalan kardeşlerimizi dualarımızda lütfen unutmayalım.Allah hepinizden razı olsun

 47. @hakan

  Güzel temennileriniz için teşekkür ederim.

  Rabbimizin cümlemizden razı olmasını dilerim.

 48. mucize net :@hakan
  Güzel temennileriniz için teşekkür ederim.
  Rabbimizin cümlemizden razı olmasını dilerim.

  Allah sizden de razı olsun güzel kardeşlerim

 49. Allah’ım Sana kelimelerin adedi,arş’ın ağırlığınca ve yarattıklarının sayısınca hamd ediyor ve şükrediyoruz.

  Peygamberimize sonsuz salat ve selam ediyoruz.

  Günahlarımızın eskilerini ve yapacağım her günahın affını diliyoruz.Bizi cehennem azabından ve kabir azabından korumanı diliyoruz.Cennete gidecek amelleri yapmakta bize yardım etmeni cehenneme gidecek amellerden de uzaklaştırmanı diliyoruz…..

 50. Yüreği gül yaprağına düşen yağmur tanesi kadar saf,pak ve temiz dua dostlarım kardeşlerim.Sizi tekrar görmek ne güzel.Ramazanda bana verilmiş en güzel hediye.Duam kabul olmadı diyen arkadaşlara sesleniyorum.Benim duam kabul oldu Allah a şükür.Fatıma Nisa,Feza Sema,Demet,Nurten Abla,Hicran Abla.sizleri tekrar görmek çok güzel.Varlığınızdan haberdar olmak çok güzel.iyi ki varsınız.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published / Required fields are marked *