Rahmetin büyüktür Allah’ım.

Yazan: Remziye

Yazılma vakti:10.10.2008 – 17:28:13

Bana rahmetlilerin en rahmetlisi olarak tanıştırılan Allah’ım. Korkarak değilde severek yaklaştığım rabbim. Herşeyin sonucu sana bağlanmışken kapama kapılarınıki ben ahmaklık yapmak zorunda kalıp başka şeyler arayıp bağlanmayayım. Çaresizlik sessizlik anlayamamazlık verme. İnsanın nefsi ile denenmesi ne zormuş ya rabbim. Başka bişeye gerek yok hatta dünyaya. İnsan kendine yetiyo, kahretmeye öldürmeye. Kendimi bildim bileli yaşadığım aynı senaryodan beni kim kurtarabilir. Kainatın senaristliğini yapmışken sen. Hem başka ne çare varki. Diledim bekledim ve olmadı. Varış nereye dönüş hep aynı sana. Dilettiren vermeyen dönüşü olan Herşey heryer hertaraf sana iken. O çok sevdiğin ama tüm insanlara çok zor gelen mübarek isimlerinden sabır ismi ile deneme inşallah. Kendi adıma çok zor gelmekte.Belki başarmaktayım başardım biçok kez kayıplarım oldu. Sevdiğim nice insanları gömmek zorunda kaldım kalbime de bir kabir oldu içimde. Ey rabbim ağır gelmekte demek istemem. İsterimki onlar ne ki kimki hatta istemek dahi istemezdim. Ama gel görki kulum ve üzgünüm ki dayanamıyorum artık. Çünkü hep aynı yakarışla kapına geldiğimde. Bir an olup geri gitmesi, yada hiç cevap gelmemesi( cevap senin dilediğin şekillerde kim bilir kaç kez gelmiştir ) lakin dilediğim içimi yakan nedenle alakalı beni bitkin düşürdü kendime hayata ve umut, beklenti,istek kalmadı. Sen dua ediniz kabul edeyim. Kulumun ellerini boş çevirmekten haya ederim diyecek kadar merhametli ve büyükken. Lütfen lütfen lütfen Allahım belki günahkar saydın isyankar belkide. Acı evet ama üzerimde sırf senin kulun olduğum için zerre misali merhametin ve rahmetin varsa. onun yüzü suyu hürmetine, habibinin. senin hazinen geniş ben aciz her kul gibi bir kulum. sana sunacak hiç bişeyim yok. istemeye yüzüm dahi yokken. Ama olurya inşallah merhamet duyarsın ve bana nasip edersin artık çok geçmeden dileğimi. Ne kadar umut kalmasada tesbih olmuş dilime sana yakarış yüzsüz bi dilenci misali. Vermedi diye kendi kendime kızsamda. yüzüme kapansada çaresiz ölene dek kapındayım öldükten sonrada. Lütfen allahım tut yaşlanmış ruhumun derin yaralarını ve bir dokun. senin bir dokunuşun yeter yarabbim. Başka çarem yok.. Ben seni hep iyi bilirim.Şeytanın dahi duasını kıyamete kadar kabul edecek kadar. Bana neden rabbim dedirtme allahım amin amin amin….

Comments

  1. yaralı yürek
    22 Aralık 2008 - 16:17

    ne kadar güzell yazmışssın yha eline yüreğine sağlık kendimii buldum bu sözlerde içimden geçenleri geçipte bi türlü biraraya getiremediğim dağınık sözleri sanki benim için bir arayha toplamışssın inan gözlerim yaşardı inş ALLAHIM DUANI KABÜL EDER TABİ BENİMKİNİDE:)

  2. canım kardeşim duan gerçekten hepimizin düşünüpte kelimelere dökemediği sözler kurulup yüreklere hitap eden bir dua ben insanken acizken hiçbişeyken senin duanı sevdim inşallah herşeyin sahibi ve en merhametlisi bağışlayan ve rahmet eden Allah da bu duanı sever ve ki onun merhemeti annenin cocuğuna olan merhametinden çokkkkkk çooookkkkkkk daha üstün inşallah senin duanı ve senin sözlerinle yazılmış bu duayı tüm mümin kardeşlerim ve benim içinde kabul eder.yüreğine sağlık.Allah razı olsun.yalnız şunu unutmayın kendiniz için istediğinizi müslüman kardeşiniz için istemedikçe iman etmiş sayılmazsınız diye biliyorum.dualarımızı tüm müminler içinde edelim ki inşallah dualarımız kabul olur.Rabbim hepimizi kendine en iyi kul ve peygamberimiz(s.a.v)efendimize en iyi ümmet olanlardan eylesin ve rabbim hepimizden razı olsun.

  3. gerecekten yüreyine saglık kardeşim. hepimiz bazen isyan etme noktasına geliriz. sonra allahımdan hep özür dilerim çünkü bizi bizden daha iyi tanıyor çünkü bizler onun bazıları garip bazıları şanslı kullarıyız. umaarım dualarımızı kabul eder.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published / Required fields are marked *