Büyük bir sınavdayız.

Yazan: Remziye


10.10.2008 – 16:41:16

Size birşey diyim mi. Ciddi anlamda aklımı kaybetme korkusu ve her ne yaşarsam yaşayayım beynimin ve yüreğimin arka planında bir burukluk ve istediğime kavuşamamanın verdiği o his ölümü resmen arzuluyor. Nasıl bir muammadır anlamış değilim. Yalnız çok acı. Daha çok küçük yaşlarda allhımı çok seviyorum. ben ne zaman denencem ona sevgimi nasıl göstercem bak hiç bişey geçemeyecek derken şimdi dua ederken aynı niyete ellerim açılmaz oluyo. Bu mahçupluk ölmek için yetmezmi. Kafan ruhun karışık daha ne yaşadığnı anlamadan. apansızın ölüm geldiğinde hazırlıksız yakalanıp yenik düşmenin azabı ise cabası öyle bi çıkmazdayımki ayrıca bu yıl iki yıl önce yada başka bişey değil. kendimi bildim bileli. ama şunu biliyorum. buda bi sınav bunu hissettiren bu savaşı içime verende rabbim.yapılacak n e var bilimyorum duadan başkada ne olabilirki. ediyorum ama üzgünüm ki artık sanki krizi gelen insanlara verilen morfinim( duam ) bile yetersiz kalıyomuş gibi.Ölüm için dua etmenin neresinde hayır var demeyin bence. İnsanların alay edebilecek kapasitede bi insan olmaktansa. yada ne bilim y aaa allah katında ve kendine kaldığında ruhun hala istedğine ulaşamadığı için ayrıca engelleyemediği dünyevi bi arzu için ne yazıkki bence ölüm daha hayırlıdır. ve umarım olur. Allah benim gibilere yardım etsin. dileklerini yaşatsında yalnız ve isyankar bırakmasın onları. İnanın insanın sadece bedeni değil ruhuda kanser oluyo. ve ben sancıları kesecek anlık ağrı kesicileri istemiyorum artık ne yazıkki..  🙁

Büyük bir sınavdayız.

Comments

 1. Allah size sabır versin kolaylık versin inşallah..Sizinle hemen hemen aynı durumda olan birini daha tanıyorum bunlardan kurtulabilmek için bol bol dua edin özellikle de salavat getirin inşallah rabbim sizin sıkıntınıza karşılık bir güzellik verir…

 2. kardeşim herkesin kendine göre bir derdi varda? sizin ne derdiniz var acıkcası merak etmekten kendimi alamdım yani neden ölümü bukadar istiyorusnuz. sağlık problemleriniz yada engellimisiniz mutlu olmanızı engelliyen ne. benim engelli bi abim var oda arasıra ölümü ağzına alıyor. onun bile haklı bi sebebi yok ama. yasamak zorundayız. rabbim tez şifalar versin iinş.

 3. Allah yar ve yardımcın olsun kardeşim.bende içinden çıkılmaz çok çaresiz bi derdin içindeyim bu zamana kadar hep Allahımdan sabır diledim,kul sabretmesini öğrendikçe imtihanı dahada zorlaşıyo bence o yüzden şimdilerde sadece buda geçer ya hu diyorum.

 4. canım kardeşim Rabbim biran önce dermenını göndersin..inan yazını okuduğumda içimin sızladığını hissettim seni bu kadar ölüme sürükleyen nedir merak etmedim değil…dua dua dua …herşeyin sahibi olan Allaha dua zamanı gelince kabul ediliyo..her duanın bir kabul saati var ben bunu çokça yaşamış biriyim…hadisi şerifte efendimize soruyorlar”duanın kabulune mani olan şey nedir diye.efendimiz şöyle buyuruyor”kişinin dua etttim ama kabul olmadı diyeduadan vazgeçmesidir…yani kabul olmayan dua yok…sıkıntıları yaşarken insan hiç geçmeyecek zannediyor ömrünün hep öyle geçeceğini düşünüyor ama bu acizlikten kaynaklanan br düşünce..inan her gecenin bir sabahı var ve insan başından geçen şerler hayra dönünce hayatında kıymet vermediği o kadar çok şeyin farkına varıyor ki…şükür etmeyi öğreniyor ve hayatın ne kadar kıymetli oluğunu görüyor…bende bunları yaşamış biri olarak sana yazıyorum…seni yaradana emanet ediyorum..Rabbim yardıncın olsun..

 5. remziye kardeşim canım benim ne olur üzülme. ne olur bu kadar karamsar olma. bak herkes bir üzüntü taşıyor. dua ediyoruz hep.allah sanada öyle hayırlıkapılar açsın kio yüzün gülücüklerle dolsun. yanlız değilsin . sana da dua edeceğim . sende umudunu kırma her ne ise içini ezen seni kedere sürükleyen rabbim yerini hoşnut olduğun şeylerle doldursun.

 6. hepimizin böyle düşündüğü anlar oluyor buda bizim iman zayıflığımızdan kaynaklanıyor rabbim duanız olmazsa ne ehemmiyetiniz var diyoa ama dua kabul olmadı demeyin henüz vakti gelmemiş deyin sıkıntılar bizi allaha daha çok yaklaştırır rahatta olunca ono nekadar anıyoruz ama öbür türlü daha farklı değilmi size bi kitap tavsiya etmek istiyorum sizi tanımıyorum ama bu site tesadüf [kainatta tesadüf diye bişey yoktur inanın}karşıma çıktı hastalar risalesi [risaleinur külliyatından]lütfen okuyun bakış açınız değişecek bende sonucu öğrenmek isterim bizler din kardeşiyiz duyarsız kalamıyoruz saygılar

 7. canım kardeşim.Daha bugün yazınızı gördüm.Diyorsunuz ya imtihan.İnanın hiç aklınıza gelmeyecek insanlar bile bir anda sıfır oluyor.Ben de şu an sizinkine benzer bir durumdayım.Sürekli kendimi dua ederken buluyorum.Hatta hiç farkında olmadan bir bakıyorum ki kah salavat kah ayetel kürsi okuyorum.Çok acı çektiğimi farkettim.Daha fazla ayrıntıya girmeden sevgili kardeşim sana şunları söylemek istiyorum İnsanoğlu bu dünyaya rahat etmeye gelmedi.Rahatlık öbür tarafın yeri. Hep şu ayet aklıma gelir.Sizler sizden öncekilerin başına gelenler sizin başınıza gelmeden cennete gireceğinizi mi zannettiniz? İşte bu ayet aklıma gelince içim bir anda serinliyor.Demekki dua zamanı diyorum tekrar hayat marotonuna devam ediyorum.İnanınki bu duygulardan sonra ben, Mevlana’yı, Yunus’u vs. daha iyi anladım.Demekki onlar ne kadar büyük acılar çekmişler ki o eserleri vücuda getirmişler.Pişmişler.Yanmışlar ancak kıvama gelmişler.Sevgili kardeşim reçete inanki dua, dua, dua sabır.Çünkü acziyetimizi anladıkça inanki bağlar kuvvetleniyor.Eğer gerçekten bizim derdimiz Allah olsa başka hiç bir derdimiz olmaz o zaman problemler biter. E bunun içinde çaba gerek,emek gerek, gayret gerek,gözyaşı gerek, hüzün gerek.Sen hiç bir anda meyvenin bile olgunlaştığını gördün mü.Kaldıki halife olacaksın, melekler sana secde edcekler, ebedi cennet isteyeceksin ama hiç sıkıntılara katlanmayacaksın kardeşim bu ilahi adalete aykırı.Her şey Allahın tasarrufunda önce bunu kabul et, o dilemezse ne senin ne benim dileklerim olmaz bize düşen kulluk şuuru.Rabbimin istediği bu .Bu düşünceye vakıf olduğumuzda olay kendiliğinden bitiyor.O zamaz sıkıntı aklına geldiğinde ‘benim rabbim var O halletsin de olay hakkında hiç yorum yapma. Çünkü şeytan bu noktada devreye giriyor.Sıkıntıyı büyütüyor büyütüyor derken bakıyosun vücudunun kimyası bozulmuş, sinir basmış, akıl baştan gitmiş senaryolar canlanmaya başlamış.Sıkıntı aklına gelir gelmez şeytandan olduğunu bil hemen ama hemen aklından çıkar euzu besmele çek yola devam durmak yok.Ancak O nezaman isterse o zaman durdurur.Allah yardımcın olsun sana ve senin gibilere.

 8. ATTİLA SAVAŞ
  22 Şubat 2009 - 20:47

  SEVGİLİ KARDEŞLERİM YUNUS PEYGAMBER YUNUS BALIĞININ KARNINDA İKEN HEP LAİLAHE İLLA ENTE SUBHANEKE İNNE KÜNTÜMÜ MİNAZZALİMİN DİYE C.C ALLAH’A TESBİH EDERMİŞ.HER GÜN HER AN SIKILDIĞINIZDA BUNU DİLİNİZE GETİRİN KALPDEN İNANARAK SÖYLEDİĞİNDE RAHATLADIĞININ FARKINA VARACAKSIN.ALLAH YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN..

 9. bak cnm bende senin durumunu qeçtim bi bunalımdasın ama rabbimiz diorki başınıza ne qelirse qelsin sakın ölümü arzulamıyın diyor ki rabbimiz bunu diorsa asla istemeliyiz dua et we namaz kuranı kerim oku inş. düzelirsin ama ölümü isteme herşeyin hayırlısını iste inş. düzelirsin ben şimdi düzeldim şükürler olsun

Bir cevap yazın

Your email address will not be published / Required fields are marked *