Kan uykusu

 Kan uykusu belgeseli bu vatan uğruna kahramanlık destanı yazmış ve canını esirgememiş mehmetçiklerin yaşadıklarını en güzel şekilde gözler önüne seriyor.

 Ya rabbi bu vatan uğruna ölecek nesilleri sen koru ve sonlarını getirme. 

 

BİNLERCE ŞEHİT, MİLYARLARCA DOLAR KAYIP…YILLARDIR SÜREGELEN BU SORUNUN ELBETTE, TARİHİ, SİYASİ, SOSYAL, EKONOMİK ONLARCA NEDENİ VAR…BU SORUNLAR YILLARDIR TARTIŞILIYOR. ANCAK “KAN UYKUSU” BU TARTIŞMALARI DEĞİL, HAKKARİ ÖZELİNDE 1993 1995 YILLARI ARASINDA YAŞANANLARI ELE ALIYOR.BİR KOMUTAN VE BİNLERCE MEHMETÇİĞİN DESTANSI MÜCADELESİNİ ONLARIN AĞZINDAN, İLK KEZ YAYINLANAN GÖRÜNTÜLERLE EKRANA GELİYOR.

General Osman Pamukoglu , 1993 – 1995 yillari arasinda Hakkari Dag ve Komando Tugayi ve Güvenlik Komutanligi yapmistir. Bu dönem, Güneydogu’da PKK’ya karsi yapilanmücadelenin tarz ve yöntemlerinin degistigi ve PKK’nin omurgasinin kirildigi yillardir. Ayni dönemde, Hakkari’de PKK teskillerine manevra gücü olarak 1000-2000 askerden olusan 779 harekat, manevra gücü 3000-5000 askerden meydana gelen 78 harekat yapilmistir. 23 kez 1000-5000 askerden olusan kuvvetlerle Kuzey Irak’taki PKK kamplari-nin birkaçina ayni zamanda taarruz edilmistir. Görev yaptigi süre içinde muharebeleri bizzat yöneten ve fiilen çatismalara giren Osman Pasa ve komutasındaki askerler, 778 günde yapilanlari, muharebelerin detaylarini kan uykusuna anlattı.

Sky türk tv ilgili link= http://kanuykusu.skyturkonline.com/

İzlemek için linkler

1-  http://www.youtube.com/results?search_query=kan+uykusu 

2- http://www.turkcedunya.com/kan_uykusu_sayfa_uzerinden_izleme

Comments

  1. Böyle bir belgeselin varlığından birçoğumuz gibi benimde haberim yoktu .Yazıkki yeni öğreniyorum.Meğer Türkiyede gerçekten savaş varmış ama bizim haberimiz yokmuş.Allah vatanımızı iç ve dış düşmanların şerrinden korusun.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published / Required fields are marked *