Bayram hocanın bir sohbeti

Ders ayeti : Buruc Suresi. Sayfa 591 ayet: 1- 22

 

Muhterem Müslümanlar, Allah’ın bahtiyar kulları, Muhammed Mustafa’ya sav kurban olan cemaati müslimin, damarlarında Hz Hatice’ nin, Hz Aişe’ nin, Hz Fatıma’ nın kanını taşıyan Allah’ın bahtiyar kulları, Yavuz Sultan Selim’ in öksüz ve yetim torunları…!

 

Sizi böyle kış ver yaz demeden sohbetlere devam ettiğinizi görmek dünyada cennet hayatı yaşamış olduğunuzu gösteriyor. Herkesin bir davası var, benimde var, sizinde var. Her türlü çilelere ve engellere rağmen yine devam ediyorsunuz ya sizden Allah cc. memnun, Resulullah sav memnun, erenlerde memnun.

Biraz evvel Salatü Selam getirdim. Resulullah’ a salatü selam getirin deyince hepimizin selatü selam getirmesi lazım.
Resulullah’ a salatü selam getirince, kabrinin başında bulunan melek hemen o salatı alıp Resulullah’ a
ulaştırıyor.


Bir hadisi şerifte buyruluyor ki:

 

– Ey Ümmetim ! Cuma günleri bana daha çok salavatı şerife getiriniz. Çünkü ümmetimin cuma günleri getirmiş olduğu salavatı şerife bana arz olunur. Kimki bana salavatı şerife getirirse bana daha çok yakın olur.

 

Başka bir hadisde:

 

– En faziletli gününüz cuma günüdür. O gün bana çok salatü selam getiriniz. Çünkü salatü selamlarınız bana arzedilir. Sahabeler, : Ya Resulallah ! Bizim salatü selamlarımız size nasıl arzedilir? Sen çürümüş olursun, diye sorunca Resulullah sav onlara : Allah-u Teala Peygamberlerin cesetlerini toprağa haram kılmıştır, diye cevap verdi.

 

Topraklar Bayram hocanın cesedini çürütür ama Resulullah’ın kini çürütmez. Siz şerefli insanlar bu derslere geliyorsunuz.

İmam-ı Yusuf’un oğlu vefat ettı. Kendisinin de İmam-ı Azam’ ın dersine gitmesi gerekiyordu. Cenazenin kalkma işini başkasına havale etti dediki :

 

Arkadaşlar şu saatte İmam’ ı Azam ikindi namazından sonra falancı camide ders veriyor.Siz benim oğlumun cenazesini yıkayın defnedin. Eğer ben bugün İmam-ı Azam’ın dersine gitmesem, İmam-ı Azam’da bugün benim şimdiye kadar hiç duymadığım bir meseleyi anlatırsa o zaman ben hayatımın sonuna kadar kahrolurum, sonra ben bu ilmin duymamanın acısını nasıl gideririm.

 

Evlat tatlı bir şeydir, yürekten kopan bir parçadır ama insan ikinci bir evlat sahibi olmakla evlat hasretini giderebilir. İlim ise böyle değildir.

Sizin ilim aşkınızda bunlara benziyor. İmam-ı Ebu Yusuf’un karekterini gösteriyorsunuz.Ben sizin üzerinize vaaz edecek insan değilim, siz melekleride kıskandıranlarsınız.

Fatih müderrislerinden Hüsrev efendi vardı. 1965 de vefat etti. Talebelerine Buhari okutuyordu.Derse her defasında neşeli giderdi.

Bir sabah derse acele acele gitti, eski neşesi yok. Talebeleri yüzüne baktı, rengi sapsarı, ona dedilerki :

 

– Hocam her defasında derse gelirken yüzünüz neşeli idi. Bugün ise yüzünüzde bir özlem var, hayrola bir derdiniz

mi var? O da :

 

Benim 18 yaşında bir kızım vardı, 3 gündür ateşler içinde idi. Şimdi yolda gelirken vefat haberi bize ulaştı.

Ben derse kıyamadım, gelin şu dersi okuyalımda ondan sonra hep beraber cenazeye gidelim.

 

10 dakika da olsa ilim tadı her şeyin üzerindedir. Onun için yaptığınız işin ufak olduğunu zannetmiyelim. Hep işin güzelini konuşalım ama eksiklerimizi de görmek lazım. Yemeği pişiriyoruz eksiğine bakıyoruz. Bizim eksiğimiz bize Amerika, Avrupa’mı söyleyecek. Bugün iyisiniz ama Efendi hz. burdan kaybolunca hemen durum fark ediyor. Korkuyorum, Mevla bize verdiklerini gerimi alacak. Allah-u Teala Hadid s. sayfa 540 ayet 16 da:

 

-İman edenlere vakti gelmedimi ki kalblari Allah’ın zikrine ve inen Kur’an-a saygı ile yumuşasın ve bundan önce kendilerine kitap verilmiş sonra üzerlerinden uzun zaman geçipte kalbleri katılaşmış ve çoğu fıska dalmış bulunanlar gibi olmasınlar.

 

Onun için rahatlığa kendinizi kaptırmayın, bu işin faturası pahallıya mal olur. Resulullah sav ahirete irtihal ettiği zaman Ebu Bekr Sıdk yanında yoktu. Bir iki kilometre uzakta idi. Duyduki Resulullah sav öldü vurguna döndü. İşini gücünü bıraktı. Resulullah sav evine doğru ilerledi. Anladıki Resulullah sav vefat etti. Geldi yüzünü açtı, alnın öptü, ayaklarının altından öptü ve dediki,:

 

– Ya Resulallah! Yaşarken de ölürken de güzelsin, hamdele ve selveleden sonra ,

-Ey insanlar her kim Muhammed Mustafa’ya inanıyorsa bilsinki o vefat etti, kim Allah’a ibadet ediyorsa bilsin ki Allah diridir ölmez.

 

Bayram hoca bugün var yarın yok olabilir, sende bugün varsın yarın yok olacaksın. Ölüm haktır. Niyazımız o ki Allah ölenlerin yerine boş bırakmasın. Demekki bunlar gözlerini yumsa biz hepden kayıp mı olacağız.

Bu Allah dostları Kabe’ye kebap yemeye mi japon malı almaya mı gidiyor.Bazı işler ordan oluyor. Biz akvaryum balıkları gibiyiz suya doymuşuz.Onlar ise bir damla suya bile muhtaç, susuzluktan dudakları bile çatlamış. Herkes Allah dostuna olan aşkından dolayı Kabe’ye Efendiyi görmeye geliyor. Kasrı Mekke oteline, Dubaili bir şeyh, Efendi hz. ziyarete geldi. Dediki:

 

– Ben her sene Ramazan’ın ilk günü buraya gelirim, Alim, Allah dostu göreyim diye. Kaç günden beri Allah dostu görmedim.

Sizin geldiğinizi duydum bugün hemen sizi görmeye geldim, yarın rahat gidebilirim, dedi.

 

Sudanlı bir Profosör doktor geldi. Oda aynı Allah dostuna düşkün. Efendi hz. başkalarıyla konuşuyordu onunla henüz konuşmamıştı.

Efendi hz.nin yüzüne bakıp bakıp ağlıyor. Halbuki ona bir şey anlatılmadı. Öyle insan ki Mevla’nın dostunun yüzüne bakınca içinden gidiyor.

Bütün alem onlardan imdat bekliyor. Sende diyorsun ki nasıl olsa Efendi hz. burda yok yazlığa gideyim. Olamaz, Olmaz… Şu anda

Türkiye yanarken insan istirahata çekilirmi ? Şu anda evlerinize acı bir haber gelse kimse burda durur mu ? 70 senedir şu memlekette islam yayalım ateşine tutuldu, çığ altında kaldı, islam delik deşik edildi. Acaba bunun derdi nedir soran oldumu ? Paran kaybolsa her tarafı elek telek ediyorsun, din islam kaç yıl oldu çalındı soran arayan varmı?

 

Bizim işimiz büyük, sanmayın çeçenistanın zulmü buraya gelmez. Allah bir an bekliyor Türkiye dönecek mi, dönmeyecek mi?

Dönerse ne ala, dönmezse ipleri koparacak. Elimde bir mektup var. Pezgamberler diyarı olan Filistin’den geliyor. Şu an orda israiller var. Mescid-i Aksa onların elinde esir durumda. Bu mektupta diyorki:

 

– Benim adım Semura Yasin, 12 yaşındayım. Siz beni tanımazsınız ama memleketimi biliyorsunuz. Siylerle Kalu Belada kardeş olmuşuz. Babamı 61 kişi ile Ramazan’da Mescid-i Haluli Rahman’da şehit ettiler. Suçu; Müslüman olmak.Bu

mektubu ben yazmıyorum ablama söylüyorum o yazıyor. Bir arkadaşıma yahudi askeri eziyet ederken bende kurtarayım diye taş attım. Başka bir yahudi askeri geldi taşlarla vurarak kollarımı kırdı. Kollarımı kırdığına ağlamadım. Kollarımı kırarken Peygamberime yaptığı küfürlere ağladım, ve davasını dünyaya satan müslümanlara ağladım. Benim yurdumda insanlar da

mahzundur. Bizim soframız, sizin sofranız gibi donatılmış değil. Bizim oyuncaklarımız kuş lastiği ve taşlardır. Biz açlığı biliriz.

Biz müslümanları severiz yardımları olmasada. Sizi bu mektubumla rahatsız ettim ama unutmayın ki biz hep huzursuzuz.

 

Bu ızdırabı duyan insanda birşey olmuyorsa ha mermer, ha o. Onun damarlarından kan dolaşmıyor demektir. Amerika bu yıl içinde bir kaç ay evvel 50 milyon dolar gönderdi. 21 trilyon ediyor. Dokuz bakanlığın bütçesine denktir. Niçin gönderdiler bu parayı? Müslümanların bir yıl içinde gelişmesini önlemek.

Demir Bankın kasalarına yatırıldı. Elin gavuru durmuyor bizim gaflete dalmamız hiç olurmu ?

Yavuz Sultan Selim Mercidabık zaferini kazanmak ıçın atına binmiş gidiyordu. Atına hiddetlenince o an veziri -Sinan Paşa onun bileğinden tutup şevketli hünkarım olmaya ki heyecana gelirsiniz, kendinizi tehlikeye atarsınız bizim yüreğimize dihun ( kan ) akar. Yavuz Sultan Selim bileğini çeker ve derki :

 

– Vezirim bütün ömrümü islam için vakfettim.

 

Biz Sultan Fatih’in nesliyiz, biz yattığımız yerden ( çadırdan ) zaferi bekleyen insanlar değiliz.Biz bu davanın sahibiyiz.

Bayram Ali Öztürk Rha.
kaynak= itibar-Haber

Alıntı yapılan link= http://www.itibarhaber.eu/index.php?option=com_content&task=view&id=2183&Itemid=184

Comments

 1. Allahrazı olsun mekanını cennet etsin bize sefaatçi eylesin

 2. YA NE YAZAYIM ELİMİZDEN [DUADAN]BASKA BİŞEY GELİMO ASIL İŞ DEVLETTE AMA DUYMAK İSTİYEN YOK MEVLAM EN KISA ZAMANDA HEPİMİZE DUYURSUN [AMİNNN]

 3. bayram hocamızdan ALLAH(c.c)razı olsun MEVLAM bayram hocamızın(rha) ALLAH ve PEYGAMBER aşkını bizlerede nasip eylesin inşallah ruhuna (EL-FATİHA)

 4. allahım sen bize bayram hocayı cennette göstermeyi ve sohbet ettirmeyi nasip eyle…

 5. hocam kıymetini bilemedik. Ama seni seviyoruz.

 6. BAYRAM HOCAMIZ için diyebilirimki:Büyük aşka büyük çileler gerek ,Vurdusevdasını mihenk taşına ,çöle daldı gül bahçesi diyerek . ÖndeYÜCE RASUL O da peşinde…

 7. rabia sümeyra sırakaya
  24 Mart 2007 - 09:47

  bayram hocamızla cennette buluşmak dileğiyle

 8. rabbim bizleri bayram hoca eylesin şefaatçi kılsın…

 9. Rabb,m ondan razı olsun.onun için ne büyük bi şeref ki ŞEHİTLİK nasip oldu.Rabbim bizleride ona benzetsin inş.

 10. rabbim biz müslümanları bir an önce gaflet uykusundan uyandırsın inşallah ve kalplerimizi kendine yöneltsin ve tüm din kardeşlerimizi emaneti altına alsın inşallah

 11. mihriban demişki,
  13 Nisan 2007 - 16:32

  rabbım bızlerı bayram hocanın yolundan ayırma onlar gıbı yuce kullarından nasıp eyle

 12. darul erkam talebeleri
  15 Nisan 2007 - 20:03

  allahım bizleri bayram hocamizin gittigi yoldan götürsün.

 13. inanin bana ben bayram hocami cok ozledim bana nasihat etmisti ama ben onu dinlemedim keske yaşasaydi aslinda olmemis hala yasiyo benim icimde onun yolunda olmak nasip etsin.

 14. Senin sohbetini çok severdik sen hacca gitmiştin kızınla beraber ve bize çok güzel anlatıyordun seni çok seviyoruz rüyamda seni gördüm cenabı allah seni hz. muhammete(sallallahi aleyhü vessallam) komşu etsin seni inşallah rahman

 15. allah ondan ve onun gibi müslüman kullarından razı olsun mekanı cennet olsun hepberaber ona komşu olmak ümidiyle esselamün aleyküm

 16. kemal özdemir
  17 Mayıs 2007 - 16:16

  BAYRAM HOCALARA ÇOK İHTİYACIMIZ VAR ÜSTADIMIZIN KIYMETİNİ BİLELİM

 17. ALLAH BAYRAM HOCADAN RAZI OLSUN RABBIM MEKANINI CENNET EYLESIN.BİZEDE ONUN GİBİ Bİ İMAN VERSİN.BİZ MUMINLER EL ELE GÖNÜL GÖNÜLE VERMELİZ VE NE OLURSA OLSUN İNANCIMIZA SAHİP ÇIKMALIYIZ.TAVİZ VERDİĞİMİZ SÜRECE KAYBEDERİZ.ALLAH RAZI OLSUN İSLAM UĞRUNA ÇALIŞANLRDAN.

 18. HENÜZ14 YAŞINDAYIM AMA BAYRAM HOCANIN ACISINI BENİM GİBİ ÇOCUKLAR ARTARAK DOLDURUCAM ZATEN DOLUYA BİR PATLAMAYA HAZIR OLUN SANMASINLARKİ BU DEVİRDE OYLE ÇOCUK KALMADI EFENDİ HAZRETLERİ OLMASA MEVLA TEALA BİZİ HELAK EDER O YAHUDİLER HİÇ ÜMÜTLENMESİN MAHMUT EFENDİNİN KÜÇÜK ASKERLERİ GELİYOR. BİZİ TANIMASDADA KALBİYLE HİSSEDİYODUR.BAYRAM HOCAYI GÖRMESEMDE ARAŞTIRDIM.BU YAZIYI KABUL EDERSENİZ SEVİNİRİM

 19. sabret gönül
  22 Temmuz 2007 - 14:17

  rabbim cümlemizi o mübarek zatın şefaatine nail eylesin

 20. Cemal Kızılaslan
  23 Temmuz 2007 - 13:06

  Bayram Ali Hocamı coook Ama Cooook Sevıyorum Allah Onun Yolunda Ilerleyemdıgımız Icın Bızı Af Eyle Yarabbi!

 21. Cemal Kızılaslan
  23 Temmuz 2007 - 13:10

  Hocamın şu Kasidesi Aklımda Cıkmıyor Ümmeti Muhammet Olan efrada Ey Keremler Kanı Merhamet Buyur Hızırla İlyası Gonder Imdata Eykeremler Kanı Merhamet Buyur Habibindir Senin Ahmed-i Muhtar Enbiye Evliya Zatında dildar Ari Gari Güzel Sensin Kerem Şan Ey Keremler Kanı Merhamet Buyur!!!

 22. Allah razı olsun.
  Paylaştığınız kaside çok hoş teşekkür ederim.

 23. bayram efendiyi çok ve çok seviyorum.sohbetleri çok güzel

 24. bayram hocamın şu lafları aklımdan çıkmıyor o kadar sevdim ki o lafları nı zaman zaman kendi kendimi söylüyorum. bunu söyleyince içimden ağlamak geliyor. ümmeti muhammed olan efradaaa ey keremler kanı merhamet buyurrr hızırla ilyası gönderin imdata eykeremler kanııı merhamet buyurrr

 25. bayram ali hocamız ruhun şadolsun kabrin nur makamın cennet olsun rabbim bizleride şefaatine nayil eylesin amin

 26. HOCAMIZI HIÇ BIRZAMAN UNUTMAYACAGIZ CUNKU SEHİTLER ÖLMEZ RABBIM ŞEFAATLARINA NAİL EYLESIN.SENİ UNUTTURAMAYCAKLAR HOCAM…

 27. selamun aleykum
  bayram hocamın rabbim mekanını cennet etsin bizlerede son nefesimize kadar onun yolundan gidip şehitlik makamına ermeyi ve cennette buluşmayı nasip etsin..

 28. mektubatçı bayram hocamız mana aleminde görüldü ki
  imamı rabbani hazretleri onu koltuğunun altına almış
  hasret gideriyorlar.Rabbim sevenlerinede nasip eylesin

 29. özlem kara 61
  27 Eylül 2007 - 14:37

  esselamünaleyküm allah tüm müslümanlari islah eylesin ve onlarin peygamberimiz(s.a.v)in yolunda gitmelerini nasib eylesin bu dünyadaki herşeyin geçici olduğunu öbür dünyaya getireceğimiz tek şeyin yaptığımız ibadetler olduğunu anlamalarını nasip etsin. allah onların kalblerini boş sevdalardan vazgeçirsin yerine kendinin ve sevdiklerinin sevgisini yerleştirsin dua edin arkadaşlar allaha emanet olun esselamün aleyküm

 30. bir bayram hoca gittiyse yüz bayram hoca yetiştirmeliyiz allahın laneti üzerine olanlara karşı bayram hocanın yolunda gidelim ki resülullaha ordanda allaha kavuşalım ismailağa cemaatini tanıyalım lütfen

 31. amine kurukavak
  15 Ekim 2007 - 12:16

  rabbbim onun gibi olanları hep yanına alıyo o yüzden bize birşey demek düşmüyo rabbim bizleride onlar gibi kendine kul etsin (aminnnn)

 32. bayram hocamı çok seviorum o çok farklıydı onu çok özlüyorum keşke biz de onun gibi olabilsek ama nerde kendimden nefret ediyorum daha doğru düzgün tarikatımı bile yapamıyorum bunu okuyanlara yalvarıyorum bana çok dua edin bir dee hafızlığa başlıyacağım duaya çok ihtiyacım var

 33. şunu söyleyeyimki bir alimin ölümü bin alemin ölümü demektir insanlarımız uçuruma doğru hızla gidiyorlar rabbim insanlığı kurtarıcı nice ilmiile amel eden alimler versin inşallah

 34. Allah u Teala mekanınını cennet eylesin.Rahmetli Allah dostunun iki sohbetini dinledim.Allah nasip eyledi cenazesindede bulundum.Biz müslümanlar için büyük bir kayıptı.Allah ondan razı olsun.

 35. cenab-ı Allah bu büyük zatların yüzü suyu hürmetine bizleri af eylesin…AMİN.

 36. küçük mücahide
  13 Aralık 2007 - 14:29

  o kadar güzel şeyler yazmışsınızki bakın arkadaşlar bayram hocam ölmedii şehitler ölmez ondan bu şekilde bahsetmeyin lütfen o çok değerlii bende henüz 13 yaşındyaım fakat bir müslümanım bu dünyada herşeye müslümanın hakkı var yahudi orda burda dinden soğuturken biz elimiz kolumuz bağlı oturmayız ama şöle birşey avrdır bilmem bilirmisiniz bize taş atana biz gül takarız!…..allahım onların şefaatine bizi nail eylesin :'(

 37. ali haydar ve fatih
  28 Aralık 2007 - 20:54

  bu anlatılanlar hikaye değil masal değil bu işi anlayanlara sözümüz sonumuz bayram hoca gibi olmadıkca hiç birimiz allahın cc. huzuruna çıkmasın ne cennet ne cemal istemeye yüzümüz yok hayvan değilizki toprak olalım zındık değilizki cehhenneme girelim burda bişeyler anlatıyoruz yani bayram hocamız gibi şehit olalım demiyoruz onun gibi yaşayalım yeter ümmeti muhammet bizden bunu bekliyo çünkü biz fırkayı halidiyeyiz allahın selamı allahla beraber olanlarla birlikte olsun …

 38. Allah şefatine nayil eylesin bizleri bizlere o bayram hocalar gibi hocalar nasip eylesin amin

 39. mahmut bayduz
  01 Mart 2008 - 15:45

  ALLAHc.c. cümlenizden razı olunsun bu kardeşinizin günahı çok duanıza htiyacim var kardeşlerim.

 40. ALLAHIM GANI GANI RAHMET EYLE HOCAMIZA ONUN GIBI OLABILSEK KESKE …………

 41. bayram hoca gıbı bır hocamızın aramızdan ayrılmasına cok uzulduk su zamanda onun gıbı ALLAH derdıyle yanan cok az kısı var kendısının sohbetıne hıc katılamadık ama bızdekı sevgısı cok buyuk su ankı acısı daha buyuk allah sızlerı ve bızlerı onun sefaatıne naıl eylesın ona layık olmayı nasıp etsin AMİN..

 42. Büyük ALLAH’IM C.C.Filistindeki,Iraktaki,Çeçenistandaki ve dünyanın neresinde zülüme uğrayan MÜSLÜMAN kardeşim varsa büyük RABBİM Onlara yardımcı olsun.bizde burdan dualarımızı eksik etmeyeceğiz inşallah.MEVLAM BÜTÜN MÜSLAMANLARIN yardımcısı olsun.ALLAH hepimizden razı olsun.GÜZEL RABBİM hepimizin günahlarını bağışlasın.ÖLEN DİN KARDEŞLERİMİN MEKANI CENNET OLSUN.

 43. İşrakvakti
  31 Mart 2008 - 12:56

  “MALIN BEDELİ,MAL VERMEKTİR.PARANIN BEDELİ,ZEKAT VERMEKTİR.AŞKIN BEDELİ CAN VERMEKTİR.”DEMİŞ HOCAMIZ. BU DUYGU VE İMAN İLE BU YOLA BAŞ KOYMUŞ.ÇOK DEĞERLİ BİR HOCANIN DEDİĞİ GİBİ”ALLAH C.C SAĞINA,İMAMI RABBANİ H.Z.ni. SOLUNA, ŞAH-I NAKŞİBENDİ H.Z.ni. ÖNÜNEDE SEVGİLİ PEYGAMBERİMİZ H.Z.MUHAMMED MUSTAFA “S.A.V.NASİP EYLER İNŞAALLAH.AMİİİNN.

 44. abdurrahim albayrak
  12 Nisan 2008 - 01:34

  **********
  allah bütün müminlerin titreyip kendine gelmesini nasip eylesin
  zaten ayeti kerimede biz iki kere onlara saltanat verdik birinde insanlıga fitne fesat soktular biz onları ev ev dolştırıp öldürt medikmi yine öyle bir ordu yollayamıyacagımızı zannediyolar ibaresi var ve sonları bu olacak

 45. MEVLAM KENDİMİZİ BU YOLA ADAMAYI NASİP EYLESİN.MEVLAM SAYILARINI ARTIRSIN.BİZLERİDE ONLARA ASKER EYLESİN.AMİN.CAN KARDEŞLER!!!!!!!

 46. muhterem aydın
  15 Nisan 2008 - 12:19

  S.a.Bayram Hocoya ve onun gibi ALLAH (c.c) yolunda şehit olarlara Rabbimden rahmet diliyorum.Ve biz bütün müslümanların Allah dostlarının yolunda gitmesini dilerim.Yazıda geçen mücahit yavrularımıza Mevlamdan güç, kuvvet, huzur ve iman gücü vermasini dilerim.Ölen din kardeşlerime Rabbimden rahmet dilerim.Bayram Hocaların yetişmesi dileğiyle ALLHA (C.C.)emanet olun.

 47. ismail topdemir
  01 Mayıs 2008 - 22:51

  slm busıteyı hazırlayanlar ve emegı gecen herkezden alllah razıolsun bayram hocayı tanımak cok ısterdım sıtenıze yenı geldım inş bundan sonra bu mubarekınsanı tanımak ısterım

 48. ismail topdemir
  01 Mayıs 2008 - 22:53

  slm cok guzel sıte olmus allah razı olsun yabandan emegıgecen herkezden

 49. Bayram Hocaya
  23 Mayıs 2008 - 15:52

  s.a bayram hocamız çok güzel dile getirmiş ama kimseler anlamaz bunu bunu anlayan sadece müminlerdir Allah bütün bu siteyi yapanlardan emeği geçenlerden Allah razı olsun Bayram hoca çok Mübarek bir insandı Bayram hocanın Tevfiznamesini herkezin dinlemesini isterim bide ÇANAKKALE Vaizını Dinlemesini isterim Herkezin Bayram Hoca Seni Gerçekten Çok Tanımak İsterdim MEKANIN CENNET OLSUN SENİN GİBİ ŞEHTLER SAYIlLI VAR BU TOPRAKTA hadi .s.a

 50. bayram h nın sohbetini 2005 yılında umrede dinlemiştim
  okadar güzel anlatıyorduki tavafı bırakıp sohbete koşuyodum..rabbim böyle mükemmel insanlarımızı çoğaltsın..bizide onlara layık eylesin amin..

Bir cevap yazın

Your email address will not be published / Required fields are marked *