Yürekten çıkan , yüreğe erişir elbet…

Selamün aleyküm, rahmetüllahi ve berekatühü

Birlik ve beraberliğin, insanın zayıflıklarını yok etmekte en etkili yollardan biri olduğu şüphe götürmeyen bir gerçek. İnsanlar toplaşıp bir şeyler yapma konusunda geçmişten beri bir çaba içerisinde.Bir kişilik bir eylem ile bin kişilik bir eylemin bir olmadığı su götürmez bir gerçek.
Düşünsenize futbol takımlarının seyirci ile etkileşimi ne düzeyde, bir de seyirci tarafından bakalım, bir ile on bir mi? On ile yüz bir mi? Elbet topluluğun yöneldiği amaç doğrultusunda bir enerji ortaya çıkmaktadır.
Toplulukta rahmet vardır, ayrılıkta azabı ilahi vardır. (Hadis-i Şerif)

Yönelinene göre değişir elbet hisler
Ortak nokta güzellik olunca yürekler mutlaka etkileşir
Önümüze hoş bir şey koyup seyretmekten ziyade, yüreğimizle onu ilmek ilmek dokur, yüreğimizle ona dokunursak varın siz düşünün bunun kıymetini, enerjisini, iyileştirici etkisini.

“Kararmış geceler gibi seyreden hayatımızda, bir ışık limanı
Hayatın en acı boğuculuğunda, tatlı bir soluk
Bataklıktaki nefsimizin, elinden tutacak bir el
Yüreğimizdeki kararmışlığı , kiri, pası akıtıp dupduru kılacak bir seldir” belki dua dostluğu ve bu minval üzere siteler
Kim bilebilir, kim hayır diyebilir.

www.duahazinesi.com

www.duadostlugu.com/dualar

Comments

 1. bu siteyi çok beğendim banada dua edermisiniz

 2. Canim ALLAH’im, derdimin dermani..sana dua etmek ne guzel ey RABBIM..
  sana ibadet etmek ne guzel EY LATIF..
  SANA kul olmak, sevgili Habibine , canim peygamberim hz Muhammed Mustafa;ya (sav) ummet olmak ne guzel..
  ALLAH’im ben beni biraksamda , SEN BENI BIRAKMA

  EY ALLAHIM SEN VAR IKEN YA BEN KIME YALVARAYIM
  SENIN ISMIN GAFFAR IKEN YA BEN KIME YALVARAYIM

 3. bugün cok kötü bir rüya gördüm kalktigimda okula bile gidemedim bildigim bütün dualari okudum ama hala cok korkuyorum hangi dualari okuyabilirim..
  benim icin bir kere fatihayi okursaniz cok mutlu olurum..

 4. ezgi kardesım senın için okudum allah kabul eder inş.sızde bnm için dua edın allah rızası ıcın esım askerde sag salım gelmesı cın hepınıze cok tesekkur edrım allah yolunuzu acık etsın

 5. Ve aleykümselam.

  Toplulukta rahmet vardır, ayrılıkta azabı ilahi vardır. (Hadis-i Şerif)
  “Kararmış geceler gibi seyreden hayatımızda, bir ışık limanı
  Hayatın en acı boğuculuğunda, tatlı bir soluk
  Bataklıktaki nefsimizin, elinden tutacak bir el
  Yüreğimizdeki kararmışlığı , kiri, pası akıtıp dupduru kılacak bir seldir” belki dua dostluğu ve bu minval üzere siteler
  Kim bilebilir, kim hayır diyebilir.

  Birlikteliğimiz daimi olsun…Dualarda buluşmak üzere.

  Selam ve Dua İle,

 6. @tugce
  as tjijen krdeşim tabiki toplulukta hayır vardır bu daim olmasını allahtan niyaz ederim s a v iki.cihanımızın ve bizim tek kurtuluşumuz ondan gecer kir pas dedigin vesvesedir ama unutmaki bizleri bir yaradan bir peygabberimizin şefaati vardır.ya rasulallah bir mübarek zat ve onun neslinden birer soylarıyız elhamdullah…buda bizlere..allahımızın bir lütfudur cnm kardeşim cc işaallah onu vah etigi makama eriştirir işaallah sa

 7. Ve Aleyküm Selam

  şefaat haktır ve inşallah o şefaate nail olan kulların arasında oluruz…

 8. kardeşlerim benim çok müşkülatım var …benim için hayırlı olanı rabimden istiyorum..sebbeleri yaratanda rabimdir dua ederseniz bana çok memnun olurum ..Allaha emanet olun…

 9. Derdin sendendir, fakat görmüyorsun
  Dermanın sendedir, fakat bilmiyorsun
  Koskoca alem içine yerleştirilmiş
  Sen kendini hâlâ küçük bir şey sanıyorsun

  Hz. Ali’nin şiirleri arasından seçip çevirdim bu mısraları.
  Kur’an’ın inşa ettiği bir akıl, insanı nasıl okur? İşte bu mısralarda onu görüyoruz.

  “İnsan” kelimesinin Arapça’daki karşılıklarından biri de “gözbebeği”: İnsanu’l-‘ayn.
  Çok sevdiğiniz birini “gözünüz gibi sakınırsınız” değil mi?
  Yine çok sevdiğinizi ifade etmek için “gözbebeğim” dersiniz.

  Ariflerin hemen hepsi insanı tanımlarken onun kâinâtın gözbebeği olduğunu ifade ederler. Şair bu ifadeyi şöyle kalıba dökmüş:

  Hoşça bak zatına kim zübde-i âlemsin sen
  Merdüm-i dîde-i ekvan olan âdemsin sen

  (Kendine iyi bak, sen âlemin özüsün / Bütün bir varlık evreninin gözbebeğisin)

  Cesede göre ruh ne ise, evrene göre de insan odur. İnsan olmasaydı tabiat ruhsuz bir cesetten başka neydi ki.

  Yeryüzünün halifesi olmasının anlamı da budur. ALLAH irade ve akıl emanetini ona vermiş, eşyayı ona baş eğdirmiştir. Buna “teshir” denilir.

  Bütün bunlar insana dağlardan ağır bir sorumluluk yükler. Yeryüzünde yaratılış amacına uygun bir hayatı inşa sorumluluğu.

  Bu sorumluluğu yerine getirebildiği oranda bu müebbet yolcu menziline yaklaşmış olacaktır.

  Yolcu…

  İnsanı en iyi bu kelime tanımlar. Sadece “yolcu” mu? Belki yol, belki menzil…

  Yolcu yolunda gerek. Yolcuya yol almak gerek. Yola revan olanlar, gurbeti ve sılayı bilenlerdir.
  İşte “kurban” burada gündeme gelir.

  Kur’an’daki karşılıklarından biri “hedy”. “Armağan” anlamındaki “hediye” ve “doğru yolu bulmak” anlamındaki “hidayet” ile aynı kökten.

  Kurban, “yakınlaşmak” anlamına gelir.Kendinin uzağında yaşamayı marifet zanneden insana “yaklaş” anlamına gelen bir işaret fişeğidir.Kur’an kelimesi de aynı kalıptandır. Bu kalıbı diğerlerinden ayıran bir özellik vardır: Taşıdığı anlamla ağzına kadar dolu olmak, o anlamı hem biçim, hem muhteva, hem de kapasite olarak en geniş şekilde temsil etmek. Kurban; yani yakınlaşmanın en derini, en kapsamlısı, üstelik her çeşidiyle…

  İbadetler ALLAH’a yollanmış mektuplardır. Ruhu kaybolmuş ibadetler, içinde mektup bulunmayan zarflara benzerler.Nicedir kurban da öyle oldu. Kur’an’ın “Onun ne etleri ne kanları ALLAH’a varır; ALLAH’a ulaşan ancak takvanızdır” dediği halde.

  Kurban, insanın yabancılaşmasının önüne geçmek için teşri kılınmış bir ibadet. Başta ALLAH’a, kendisine, tabiata, canlıya, cansıza, her şeye karşı yabancılaşmanın… Son vahiyle başlamadı, ilk insandan beri en çok bilinen ibadet biçimi kurban. Hatta hak ya da batıl, tektanrılı ya da putperest kurbanı tanımayan hiçbir inanç sistemi yok.Kur’an’ın “ALLAH’tan başkası adına kesme” yasağı da işte bunun için.

  Bu Kur’anî titizlik insana ALLAH’ın verdiği canın önemini hatırlatıyor adeta. Yani, can sahibi hayvan bile olsa keyfi telef edemezsiniz, onun üzerinden kendinizi tatmin edemezsiniz.
  Bir can ancak ALLAH adına alınabilir.

  Bir şeyi “ALLAH adına yapmak”, insana ALLAH karşındaki konumunu hatırlatır. O’nsuz yapamayacağını, O’na karşı kendi kendine yeterlilik iddiasında bulunamayacağını, O’na muhtaç olduğunu, O’na borçlu olduğunu hatırlatır.

  Sadece bu kadar mı? Değil elbet. Bir şeyi ALLAH adına yapmak aynı zamanda insanın diğer varlıklar içerisindeki ayrıcalıklı yerini, yani “kâinâtın gözbebeği” oluşunu, “yeryüzünün halifesi” oluşunu hatırlatır.Değil mi ki, bir şeyi “biri adına” yapmak, onun namına “yetki kullanmak”tır. Eylemin meşruiyeti ancak böyle sağlanır.Sorumluluk bilinci içerisinde bu yetkiyi kullanıp llah adına kurban kesen biri, en yüce meşruiyetin peşinde demektir.

  Aynı zamanda bu hem nimetin sahibine bir şükür, hem de onu artırması için fiili bir duadır. Tıpkı adayan İbrahim’in (a.s) ve adanan İsmail’in (a.s) duası gibi.

  Bakın etrafınıza: Herkes varlığını bir şeye adamıştır.
  Varlığını ALLAH’tan başkasına adayanlar kendilerini harcamışlar, Kur’an’ın ifadesiyle “kendilerini israf etmişlerdir”.Yani, ucuza gitmişlerdir. Dahası, varlığa ilişkin ilahi sıralamaya müdahale etmişlerdir.Oysa ki insan fiyatı değil değeri olan bir varlıktır ve insanın değerini sadece O’nu yaratan hakkıyla takdir edebilir.

  BÜTÜN MÜSLÜMAN KARDEŞLERİMİZİ KURBAN BAYRAMLARI MÜBAREK OLSUN

 10. s.a kardeslerim hepimizin duaları kabul olur ins.rabbim hepimizn yar ve yardimcisi olsun banada iyi ve hayırlı bi insan olmam için dua ederseniz cok sewinirim..simdiden Allah razi olsun,Allah a emanet olun kardeslerim..

 11. s.a. dinkardeşlerim ben çalıştığım işten bebeğim olduğu için izine ayrılmıştım izinim bitince işten çıkarıldım.Şuan evim kira ve zor durumdayım hepinizden Allah razı alsun.Dualarımız hepimizin hayırlı dileklerimiz kabul olsun hacetlerimiz rahmet deryasına ulaşsın.banada dua edin ne allah rızası için kpss ile kadrolu bir işim olsun hayırlısıyla

 12. s.a arkadaslar bende yenı uye oldum cok begendım bu sıteyı allah c.c hepımızden razı olsun yar ve yardımcımız olsun hepınızın dıleklerı kabul olsun inşallah benıde dualarınıza alırsanız sevınırım allah razı olsun

 13. zuhal senin icin dua ediyorum insallah allah dualarini kabul eder amiiiin

 14. üzülüyorum hemde çok üzülüyorum çaresizim o kadar çok çaresizimki Rabbim neden cevap vermiyor bana lütfen benim için dua edin yalvarıyorum size çok çaresizim düştüğüm yerden bir türlü kalkamıyorum doğrulamıyorum bile yalvarıyorum size benim için dua edin yalvarıyorum gücüm kalmadı dermanım kalmadı lüütfen Allah aşkına Allah rızası için benim için dua edin ben çoook dua ediyorum çoooook çoook hemde o kadar çok ki rabbim bu sıkıntımı neden almıyor ben ne yaptım bu kadar lütfen yalvarıyorum size yalvarıyorum peygamber aşkına allah aşkına bana dua edin dua edin bana dua dua lütfennn………..

 15. allah hepimizin dualarını kabul etsin

Bir cevap yazın

Your email address will not be published / Required fields are marked *