Salavat Getirmenin Sevabı

Allah Resûlü’ne bir sahabi; ‘bütün salavatımı senin için kılıyorum’ deyince, “Bu senin hem dünya, hem de ahiret ile ilgili işlerin için kâfidir” buyurmuştur.

Allah Resulüne salavat getirmek, en bereketli, en faziletli, saadeti dareyn için en faydalı ibadetlerden biridir. Hakkıyla yapılırsa sevabı da çok büyüktür. Amelleri tathir eder, hataları örter, manevi dereceleri yükseltir.

İmam-ı Sehâvî, “el-Kavlu’l-bedî’ fi’s-salât ale’l-Habîbi’ş-Şefî” adlı eserinde salavat getirmenin fayda ve sevaplarını şu şekilde sıralamıştır:

1- Hataları örter, günahların bağışlanmasına vesile olur.

2- Amelleri arındırır.

3- Makam ve dereceleri yükseltir.

4- Söyleyen kimse için istiğfar eder.

5- Uhud dağı kadar veya ölçülerin en büyüğüyle sevap verilir.

6- Endişe ve korkulardan kurtarır.

7- Efendimizin şefaatini ve şahitliğini ve Allah’ın rıza ve rahmetini celbeder, gazabından emin kılar.

8- Arşın gölgesine girmeyi sağlar.

9- Havz, Sırat vb. yardımcı olur.

10- Eli dar olanlar için sadaka yerine geçer.

11- Meclisleri süsler.

12- İtibarı artırır.

13- Allah ve Allah Resulüne yakınlaşmayı sağlar.

14- O bir nurdur.

15- Kalpleri nifak ve kirden arındır.

16- Muhabbeti artırır.

17- Sahibi hakkında gıybet edilmesini önler.

18- Allah Resulünün rüyada görülmesine vesile olur.

 

Daha uzunca sayılmış.

1-Salat konusunda Allaha, Meleklere muvafakat edilmiş olur.

2-Duaların kabülüne vesile olur.

3-Şefaata vesile olur.

4-Allahın salatına vesile olur.

5-İnsanın unuttuğunu hatırlamasına vesile olur.

6-Cimriliği önler.

7-Meclisleri süsler.

8-Konuşmalarda hitamı misk olur.

9-İnsanın nurunu artırır, ahirette aydınlığa vesile olur.

10-Sıkıntıların kalkmasına, devamlı bereketin yağmasına vesile olur.

11-Hidayete vesile olur.

12-Peygamberimize olan haklarımızın ödenmesine yardımcı olur.

13-Bir duadır. Allahın Halili ve Habibine bir medihtir

138 Replies to “Salavat Getirmenin Sevabı

 1. SALLALLAHÜ ALEYHİ VE SELLEM SALAVAT’LARIMIZ SANA YA RESULLAH SEN BİZE ŞEFAAT ET DUAMIZIN KABUL OLMASI İÇİN RABBİME ŞEFAAT ET AMİN

 2. Bizi peygamber efendimize s.a.v salavatlarımızdan mahrum bırakma Allahım bizlere O nun şefaatine nail olmayı nasip eyle Amin.

 3. ya rabbi! sana yalvarıyorum sevgili peygamberim muhammed a.s araya koyarak senden istiyorum. en çok sevdiğim peygamberim muhammed aleyhisselam seni vesile ederek rabbime yalvarıyorum senin hatırın için dualarımı kabul etmesini istiyorum.ya rabbi bu yüce peygamberi bana şefaatçi eyle onun hürmetine dualarımızı kabul eyle.AMİN.

  allahumme selli ala seyyidine muhammedin ve ala ali seyyidine muhammedin.

 4. allahım allahım allahım yarrabbim benim içine düştüğüm elleine düştüğüm şu zalim insanlardan koru yarabbim peygamber efendimiz s.a.v hatrına beni affet günahlarımı bağışla beni ferhaha çıkar yaraabbim bugün cuma yarabbim sen bugünün hatrına benm dualarımı kabul eyle aminn

 5. rabbim sen kodar cömertsin okadar merhametlisin sen kapında dilenenlein ve verenlerin en eli acıgı sensin biz cehennem azabında koru ve bizi beyaz elbiselerin kirinden temizledigin gibi temizle ve bizi ve günahlarımızı dogu ile batıyı ayrdıgın gibi ayı bütün ümetti muhamettin kalbinin ve gözünün önündeki perdeleri kaldır hakikatleri görmemize yardımcı ol ve hayırlı bi kul hayırlı bir ümmet hayırlı bi evle hayırlı insal olmamız icin bie yardım et duallarımızı s.a.v yüzü suyu hürmetine kabuk eyle

 6. Allahım benim de dualarımı kulun ve Rasulün Hz.Muhammed (S.A.S) hürmetine, esma-ül hüsnan hürmetine, ism-i azamın hürmetine kabül et.
  Bu sitedeki sevgili arkadaşlardan benim için dua etmelerini Allah rızası için rica ediyorum.

 7. ALLAHÜMME SALLİ ALA SEYYİDİNE MUHAMMEDİN VE ALA ALİ MUHAMMED!!!
  ALLAHım sen bizim yaptığımız duaları ve kıldığımız namazları kabul et;bizlere cennetşnden bir bahçe ayır;sen bizi kabir azabı ve cehennemin narı ateşinden koru yarabbim ALLAHım bu güne kadar senin yolunda geldik sana şükürler olsun yarabbi sen günahlarımızı bağışlarsın bizim günahlarımızı bağışla yarabbi sen bizim ettiğimiz dualarıda kabaul eyle yarabbi elalemin !!!

 8. dualar çok güzel.allah dua edenlerin duasını kabul etsin inşallah böyle bir sitenin olmasında emeği geçenlerden allah razı olsun

 9. dilerim el açıpta RABBİME edilen tüm duacıların duaları kabul olur.RABBİM herkes için hayırlısını versin AMİN….

 10. Allahumme salli ala seyidina Muhammed in
  ve ala ala seyidina Muhammed !

  Yarabbim sen dualarımızı kabul,amellerimizi makbu eyle

  Sen bizleri cehennem ve kabir azabından koru.Senin Resulun,sevgilin ve bizlerin sevgili peygamberi
  Hz.Muhammed (s.a.v) ‘in şefaatinden bizlerede nasip eyle.

  Sen bizleri senin yolunda ayırma Yarabbim sen bizlere merhamet et ,kapından geri çevirme ,bilerek veya bilmeyerek işlediğimiz günahlarımızı bağışla.tövbelerimiz kabul eyle bizi sevdiğin kullarından eyle Yarabbim…

  SADAK ALLAHÜL AZİM

 11. Allahümme salli ala seyyinina Muhammet.
  Allahım çok sevgili peygamber efendimiz (s.a.v)hürmetine bizleri cehennem azabından koru cennetine kabul eyle.
  Allahım eskik gedik yapmaya çalıştığım ibadetlerimi kabul eyle beni senin rızanı heran gözeten senin sevgine kulluğuna layık olmaya çalışan kullarındaneyle,Allahım bana iyi ameller işlemeyi nasib eyle Allahım benide ahirette çok sevdiğim efendimiz hazreti muhammet mustafa’ya yakın olmayı nasib eyle Allahım bize iman gücü ver Allahım bizi senin ismini herdaim zikreden kullarından eyle Allahım bizi sev bizleri çok sev Allahım amin.

 12. Yüce Allah ım sana inandım sana iman ettim kalbimle ikrar dilimle zikrettim.Bana bahşetmiş olduğun bu dünyamdaki yaşaşmım boyunda elimden geldiğince hep senin için varoldum.Sana kulluk etmek sana inanmak herşeyi senin için sana daha yakın olabilmek için yaşadım.Beni affet yarabbim sana açılan ellerimi boş çevirme kalan ömrümün senin için senin yolunda devam edebilmesi için hayırlı insanlar hayırlı bir yaşam nasip eyle.Ne olur tövbemi kabul eyle.Hayırlı bir müslüman olmamı ve hayırlara vesile olmamı nasip eyle.Allah rızası ve dualarımızın kabulü için El Fatiha.Hamdolsun

 13. Ya Rab ! mübarek ramazanı şerifin içerisinde , tüm kalbimizle sana yönelmiş, dikkatle senden gelecek hayırlara kalbimizi açmış hazır bekliyoruz. Çünkü senden kötü bişey gelmez. Senden ne gelirse o bir hayırdır yarabbi. Yüce Allah’ım (c.c.), herşeye kadir mevlam, dua ederken bile acziyetinden yanlış şeyler isteyebilen biz aciz kullarını bağışla, sen bağışlayanların en hayırlısısın. Peygamber efendimiz (s.a.v.) adına ikrar eylemekte olduğumuz salavat-ı şerifeyi bizlerden kabul buyur ve onun tüm ümmetine kurtuluş vesilesi eyle. Az sevaba çok veren mevlam, biz aciz ve muhtaç ( Sadece sana ) kullarının günahlarını bağışla, kusurlarını ört, esmaül hüsnanla tecelli et mevlam. Tüm Muhammed (s.a.v.) ümmetine kurtuluş nasip eyle yarab. Bizi şeytanın, müşriğin, kafirin, münafığın ve diğer şerlilerin şerrinden koru. Tüm Muhammed (s.a.v.) ümmetine; başta Peygamber efendimiz s.a.v. olmak üzere din büyüklerimizin hayattayken dualarında istediklerini ver, istemediklerinide verme yarab. Rabbim herşeyi bilensin, herşeye kadirsin, acizyetimizle sana ilticamızdaki kusurlarımızıda bağışla. Bize dünyadada iyilik ve güzellik ver, bize ahirettede iyilik ve güzellik ver. Yalnız senden diler, yalnız senden isteriz. Bizi gaflete bırakma yarab.
  Sana İnandık, Sana Güvendik, Sana Sığındık.
  LAAAA İLAHE İLLAHLAH.

  EŞHEDÜENLAAAA İLAHE İLLAHLAH, VE NEŞHEDÜENLA MUHAMMEDİN ABDÜHU VE RESULÜHU.

 14. Allah öyle merhametli ki, adını andığın an öyle zor durumlardan çıkarıyor ki, bu şefkatin karşısında ezilmektedir, sevgisini tam ensende hissettirir.

  yeter ki ona sığın, baba gibi anne gibi..

  Allah’dan korkulur mu hiç? şefkat korkutur mu insanı?

 15. ey bütün kapıların anahtarlarını elinde bulunduran rabbim HAKKIMIZDA en hayırlı güzel duaları aç.bu dünyadada ebedi hayattada mutlu huzurlu rahat olmamızı nasip et. imtihanımızı kolaylaştır. hayırlı insanlarla karılaştır. bütün dualarımızı hakkımızda hayırlı güzel yönlere yönlerdir mevlam aminn:)

 16. arkadaşlar Allah hepinizden tüm islam aleminden razı olsun ki bu siteye emeği geçenlere sonsuz teşekkürler…

 17. hayırlı günler dilerim.bende çok zor günler yaşadım
  salavat sayesinde alllaha yaklaştım çok mutluyum
  alllah herkese nasip etsin

 18. Allahım benim de dualarımı kulun ve Rasulün Hz.Muhammed (S.A.S) hürmetine, esma-ül hüsnan hürmetine, ism-i azamın hürmetine kabül et.
  Bu sitedeki sevgili arkadaşlardan benim için dua etmelerini Allah rızası için rica ediyorum.

 19. esselamün aleyküm ALLAH(c.c) hepinizden razı olsun..ALLAH(c.c) peygamber efendimizin (s.a.v)in şefaatine nail kılsın inşALLAH.

 20. Allahım teksin birsin affedersin,affetmeyi seversin ya rabbim bilincli,bilinçsiz işledeiğim günahlarımı affet yarabbim ,şeytanın şerrinden sana sığınırım,hidayetine erdir ya rabbim ettiğim duğalarımı kabul et allahım daha iyi dua etmem ve ibadet etmemi nasib eyle yarabbim AMİN. BU SİTEYE EMEĞİ GEÇENLERDEN ALLAH RAZI OLSUN.

 21. SELAM ALEYKÜM
  YA İLAHİ YA ERHAMERRAHİMİN BU MÜBAREK CUMA GECESİ O MERHAMET ETTİĞİN DUALARIN KABUL GÖRDÜĞÜN KULLARININ ARASINA BU GÜZEL KARDEŞLERİMİZİNDE BENİMDE DUALARINI KABUL EYLE SEN NE EYLERSEN GÜZEL EYLERSİN EFENDİMİZİN ŞEHİTLERİMİZİN YÜZÜSUYU HÜRMETİNE BİZLEREDE MERHAMET ET BİZLERİNDE DUALARINI KATINDAN BOŞ ÇEVİRME BİZLERİ SENİN YOLUNDAN AYIRMA HAYRIDA ŞERRİDE SEN BİLİRSİN KOVULMUŞ ŞEYTANIN ŞERRİNDEN SANA SIĞINIRIZ YOLUMUZU BAHTIMIZI AÇIK EYLE SENİN YOLUNDAN SAPTIRMA NEFSİMİZE YENİK DÜŞÜRME GEÇMİŞLERİMİZE MERHAMET ET CENNETİNE NAİL EYLE BİZ ACİZ KULLARINA KEVSER HAVUZUNDAN TATMAYI NASİP KIL EFENDİMİZİ KATINDA EN YÜKSEK DERECEYİ MAKAMINDAN YER VER BİZLERİDE ONA HAYIRLI ÜMMET EYLE AMİİİN ALLAH BU SİTEYİ HAZIRLAYAN DİN KARDEŞLERİMİZDEN VE DUA EDEN ARKADAŞLARIMIZDAN RAZI OLSUN İNŞAALLAH MEVLAM DUALARIMIZI KABUL ETSİN

 22. rabbim ne olur peygamber efendimiz hürmetine sana sığınıyorum sana yalvaarıyorum yıllardır usanmadan yaptığın bir yalnışın hatasını ödedmek zorunda kaldım yıllarca ne olur allahım annem babam kardeşim için istiyorum fesat yüreklilere annemi beni yıllarca üzen herkese bir ders olsun rabbim 12 martta hayatımı değiştireck o büyük ödülü bana kısmet etsen yapacağım tek şey anneme babama borcumu ödemek olur rabbim beynim ruhum huzura kavuşur şu kulun sana sıpınıyor sadece 6 yıl önceki tek bir tercih hatamın bedelinden kurtulmak için rabbim rabbim

 23. Öncelikle allah hepimizden razı olsun. Bu dünyada ve ahirette bizlerin yardımcısı olsun büyük allahım. Bu siteyi hazırlayan kardeşlere de teşekkür ederim. O büyük rızanı kazanmamıza yardım et ey büyük allahım…

 24. allahım bütün işlerde sonumuzu güzel eyle ve bizi dünyanın üzüntülerinden ahiretin azabından koru allahım amin

 25. Dilerim el açıpta RABBİME edilen tüm duacıların duaları kabul olur.RABBİM herkes için hayırlısını versin AMİN….

 26. RABBİM bir insanı koy kalbime ama o insan seninde sevdigin bir insan olsun.ve beni öyle bir insana sevdir ki o insanın kalbinde sen olasın.ALLAH HEPİMİZİN DUALARINI KABUL ETSİN HAKKIMIZDA HAYIRLISINI VERSİN.AMİN.

 27. allahım sen bizi ölene kadar yolunda ayırma yarabbim. sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed S.A.V. yüzü suyu hürmetine benim geçmişte bilmeyerek işlediğim günahları affet,affet,affet yarabbi ve şuanda içinde bulunduğum zordurumdan kurtar beni yarabbi.Kurmayı düşündüğümüz yuva hayırlı ise senin yolunda kurulsun yarabbi allahım her şeye kadirsin yarabbi sana yalvarıyorum yarabbi bize ailemize ve bütün müslümanların günahlarını bağışla yarabbim. Senden başka af dileyeceğim kimse yok yarabbi biliyoruz ki sen dualarımızı geri çevirmezsin yarabbi sen bizi sırat köprüsünden geçirmeyi nasip et, bize kabir azabı çektirme ve bizi cehemnem ateşinde yakma yarabbi amin. El fatiha.

 28. Her duayı okurken bir kez daha dua etmiş oluyoruz,kutlu doğum haftasındayız,bunu okuyan herkes 33 defa salavat getirsin, zincirin ucu şuan okuyanda, bunu on kişiye söylesin ki halkamızı oluşturalım,33 salavat nedir ki 10 kişiye söylersen 3330 salavat olur, hakkınızı helal edin, allah herkesin gönlüne göre versin,banada dua edin lütfen, allaha emanet olun.Peygamberimize (a.s) binlerce salavat olsun. El Fatiha.

 29. Rabbim dara düşünce sabır sabra erince şükür nasip eyle.sana layık kul peygamber efendimize layık ümmet vatanına milletine, ana babasına hayırlı evlatlar olmmızı nasip eyle. bizi imanlı kuranlı ölenlerden eyle rabbim.amin dua eddinnn öss ye hazırlanıyorm

 30. Alllahım Bizi yollundan ayırma,müslüman alemmini zorluklardan kurtar,kolaylık ver yarabbım.(bu dunyanın her gecen gün gelişi yeni genclerin yeni modaların tum alemi bozmasına izin verme ALLAHIm.kıyamet günü bole gelir bu gidişimiz cok kötü allahım yon göster bize.cok degişik ve günahların cogaldıgı bir düzene girdi doplum.dunya yeni gelen sahısların elinde dönüyor.YARAB SEN BİZİ KÖTÜLÜKLERDEN KORU. ALLAHUMME SELLİ ALİ SEYYİDİNE MUHANMEDİN VE ALİ SEYYİDİNE MUHANMET.KUL HAKKINI YAPMADIKCA TÖVBELER NEYLESİN.GÜLÜP HERKES EGLENİYOR ERKES İSTEDİNİ EDİYOR GÖZE GELMEYEN SÖZE DÜŞMEYEN OLAYLAR OLUYOR YERİ GELİR OYUNCAK ROLÜNDE BİR DÜNYA OLUR.BİZ BUNU İSTEMİYORUZ DİLERİM Kİ BU DUNYA TEKTİR SENDE,BENDE TEKİZ ÖLÜM BİRDİR ODA BUGUNDUR DEMELİYİZ.İBADETLERİMİZİ YAPALIM.BİZE BU DUNYADA ONLAR LAZIM,PARA DEGİL SOHRET DEGİL,GÜZELLİK DEGİL…HEPİNİZDEN ALLAH RAZI OLSUN VE ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN.ALLAH DİYEN DİLLERİNİZ KABEYİ GÖREN GÖZLERİNİZ,DUA EDEN EMELİNİZDEN…

 31. S.A ALLAHU TEALA ÜMMETİ MUHAMMEDİ HEM BU DÜNYADA HEMDE EBEDİ HAYAT OLAN AHİRET YURDUNDA BİZLERİ ALEMLERİN EFENDİSİ OLAN HZ. MUHAMMED MUSTAFA AHMET MAHMUT VEDE EMİN OLAN PEYGAMBER EFENDİMİZİN YÜZÜ SUYU HÜRMETİNE BİZLERİ BAĞIŞLAR İNŞAALLAH ((AMİN))

 32. s.a. bende 2 aya yakın tam 4444 kere salavat çektim hemde 4. kez deviriyorum. inş sonuca hayırlısıyla ulaşıcam .rabbim kabul eylesin.yuvamın kurtulması için yalvarıyorum.eşimden boşandım karşılıklı.ama çok pişmanım eşimde pişmanmış diye duydum.şimdi beni geri alacak ama çok ağır şartları var.Rabbim onu iyilikle ıslah etsin.ikinci bi yüz göstermesin.
  ya rabbi! sana yalvarıyorum sevgili peygamberim muhammed a.s araya koyarak senden istiyorum. en çok sevdiğim peygamberim muhammed aleyhisselam seni vesile ederek rabbime yalvarıyorum senin hatırın için dualarımı kabul etmesini istiyorum.ya rabbi bu yüce peygamberi bana şefaatçi eyle onun hürmetine dualarımızı kabul eyle.AMİN
  allahım sen bizi ölene kadar yolunda ayırma yarabbim. sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed S.A.V. yüzü suyu hürmetine benim geçmişte bilmeyerek işlediğim günahları affet,affet,affet yarabbi ve şuanda içinde bulunduğum zordurumdan kurtar beni yarabbi.Kurmayı düşündüğümüz yuva hayırlı ise senin yolunda kurulsun,işimi kolaylaştır allahım sen herşeye kadirsin.
  Allahım teksin birsin affedersin,affetmeyi seversin ya rabbim bilincli,bilinçsiz işledeiğim günahlarımı affet yarabbim ,şeytanın şerrinden sana sığınırım,hidayetine erdir ya rabbim ettiğim duğalarımı kabul et allahım daha iyi dua etmem ve ibadet etmemi nasib eyle yarabbim AMİN. BU SİTEYE EMEĞİ GEÇENLERDEN ALLAH RAZI OLSUN
  arkadaşlar dua edin dua dostları Rabbim hayırlısıyla tüm dularınızı en kısa zamanda kabul eylesin amin dularda buluşalım Allaha emanet olun esselamün aleyküm verahmetullahi elfatiha vesselavat

  sallallahü aleyhi vesellem

 33. ey yeri göğü yaradan YARAB!EY merhametlilerin en merhametlisi!Ey tövbeleri kabul eden ve dualara icabet eden rabbimmiz!Sana yöneldik efendimizi şefaatçi yapıyor,ellerimizi onun mübarek elleri altında tutuyor ve istediklerimizi böylece istiyoruz ey rabbimiz!ettiklerimize binlerce tövbeler olsun!bizi rahmetinle muamele eyle!ey rabbimiz senden dünya ve ahirette afiyet ve bizden şerri uzaklaştırmanı dileriz!ey rabbimiz kusurlarımızı affet bizi kendine kul kabul et emanetini kabzetmk zamanına kadar bizi emanetinden emin kıl!ey rabbimiz!fayda vermeyen ilimden ,ürpermeyen kalpten,doymayan nefisten ve icabet edilmeyen duadan sana sığınırız!ey rabbimiz!bizi islamdan ve kurandan ayırma!bizi daima sıratı müstakimde kıl!İSLAM NURUNU SÖNDÜRMEK İSTEYENLERE FIRSAT VERME!!!

 34. ey dagları ovaları denızlerı yanı yeryuzunu ve gokyuzunu en berketlı sekılde yaratan RABBİM sen sana acılan ellerı bos cevırmezsın sen adın anıldıgıgnda bıze kosarak gelrsın sen senı ve en sevdıgıgmız peygamber efendımız hz muhammet (s.a.s.) seven ve sıze ınanan kullarına cennetnden bırer bahce ihsan eyle.sen benı ve buttun musluman kardeslerımı kabır azabından seytanın ınsanın ve cınlerın serrınden koru yarabbim.sen bizim seytana uymamaıza mani ol Allahım.ne zamnki ona uymayya kalkarsak bızı bu dunyada bı daha aynı hatayaı yapmyacak sekılde cezlandırkı bı dahah gnah ısleyemeyelım.sen sna acılan ellerı bos cevırmezsın bızlerıde kulun olrak ihsan eyle ve dualarımıız en sevdıgıgmız peygamber efendımız hz muhammet mustafaa nın yüzü suyyu hürmetine kabul eyle YARABBİM…!

 35. Allahım sana inanıyor sana güveniyor senden yardım diliyor sen den bizleri affetmeni bekliyoruz ya rabbim sen senin yolundan doğru yoldan ayırma bizleri ya rabbim bilerk bilmeyerek isteyerek istemeyerek yapmış bulundumuz günahlarımızdan dolayı sen bizleri af eyle o işsiz mükemmel cennet mekanına kabul eyle ya rabbim amin.

 36. ALLAHIM sana inanıyor sana güveniyor sana sığınıyoruz.sen iyiyi kötüyü ayıran,sen fili karıncaya muhtaç edensin.sen affedicisin affı seversin bizleride affet.sen hakkımızda en hayırlı olanı ver bizleri doğru yoldan ayırma.bizi mahşer gününde sıratı geçenlerdn eyle.annemin babamın kardeşlerimin benim ve tüm müminlerin hakkında en iyisini en hayırlısını veryapacağım evlilikte en iyi kararı vermeme yardımcı ol gelinlikle girdiğim evden kefenle çıkmayı nasip et huzurlu sağlıklı bir yaşam nasip et. YARABBİM ualarımı kabul eyle [amin]

 37. SA YARAB!SANA ŞU MUBAREK GÜNDE YALVARIYORUZ BİZE HİDAYET VER BİZİ DOSTDOGRU YOLA ULASTIR AKIBETIMIZI HAYIR EYLE YA ILAHI KIMIMIZ VAR SENDEN BASKA,SENDEN BASKA KIMDEN İSTEYELIM BIZE DUNYA VE AHIRET SAADETI VER SEVGILININ AHLAKIYLA AHLAKLANDIR BIZI BIZI SEVDIKLERINE SEVDIR BIZE
  SEVDIKLERINI SEVDIR HZ.MUHAMMAED MUSATAFANIN HURMETINE..GUNAHLARIMIZDAN KABULUNU ENGELLEYEN GUNAHLARIMIZI AFFET AMİİN..

 38. ALLAHIM SEN NE BÜYÜKSÜN YARABBİM BU MÜBAREK AYLARDA ETTİMİZZ DUALARI KABUL ET YARABBİMM CENNTE BİZE YER AÇ YARABBİM BİZİ CİMRİLİKTEN KISKANÇLIKTAN FİTNEDEN FESATTA KORU YARABBİMM SAĞLIK VER MUTLULUK VER YARABBİM BİZEE ALLAHIM SANA BİZE VERDİĞİN NİMETLER İÇİM ÇOOOK TŞK

 39. Allahümme salli ala muhammedin ve enzilhül münzelel mugarrabe minke yevmel kıya-meh. peygamber efendimiz (s.a.v)buyurmuş,bunu sürekli okuyana şefatim vacip olur. Allah cümlemizden razı olsun,habibinin şefaatinden eksin etmesin.AMİN.

 40. peygamber efendimiz (s.a.v) buyurmuş denizler mürekkep,ağaçlar kalem,bütün melekler katip olsalar ve ahirete kadar yazsalar denizler biter,kalemler tükenir ama bu salavatın sevabının tamamını yazamazlar. sabah akşam 3’er defa okunması tavsiye edilir Allah(c.c) yapacağınız salavatları ve duaları kabul eylesin. Hepinizden Allah razı olsun. ALLAHÜME SALLİ ALA SEYYİDİNA MUHAMMEDİN VE ALA ALİ SEYYİDİNA MUHAMMEDİN FİYL EVVELİYN VEL AHİRİYN VE FİL MELEİL ALA İLA YEVMİDDİYN.

 41. yüce rabbim dualarınızı kabul etsin. allah gönlünüze göre versin amin

 42. Allah c.c bizleri onun istedigi bir kul olmayi ve Resulullah efendimizin de istedigi ummet gibi olmayi bizlere nasip eylesin. Ve derim ki:
  ” Ya Rabbi, uzerimizde sevmedigin ne gibi sifat kotu ahlak, durum varsa senin sevmedigin hosnut olmadigin, razi olmadigin, bizleri onlardan uzak eyle, temizle, bizleri sevdigin hallerle hallendir. Peygamber efendimizin bizde hos gormedigi, razi ve memnun olmadigi ne gibi durumlar varsa bizleri onlardan uzak eyle ve bizi Ya Rabbim sana ve efendimize yaklastiracak salih ameller nasib eyle.

  Ya erhamerrahimin..Senin cemalini gormeyi, ridavani ekberine ermeyi, selamini isitmeyi, peygamber efendimize yakin olup bizleri onunla cennette bulusturmayi senden diliyorum.

  Cumlemizi senin o guzel cennetin sonsuz nimetlerine nail eyle ve muminleri azabindan, atesinden, kotu ahlakdan, senin rizana uygun olmayan davranislardan koru, bizleri Allah’im…amin

 43. Allahım sen çok büyüksün affetmeyi seversin bizlerin günahlarını bağışla, dualarımızı kabul et hastalığıma şifa ver belalardan koru peygambet efendimiz aşkına dualarımızı geri çevirme sıkıntılarımızdan kurtar alllahım sana sığındık bizi sensiz bırakma allahım ne olursun bize yardım et amin

 44. slm tüm ümmedi muhhamedi s.a.v me allah cümlemizin salavatlarını ve hayırlı amellerini kabul etsin ya kardeşlerim bana dua edin allah bizleri afu mağrifet etsin hadi esselamun aleyküm.

 45. allah ım sana layık kul ve resullah s.a.v layık ümmet olamadık allah ım bizlere rahmet et bizleri azabından gazabından koru yarabbim bizleri af eyle resullah s.a.v min hatırına affettttt allah ım bizleri affet sen aklımıza mukayet ol senin yolundan kuran i kerimin yolundan resullah s.a.v yolundan sünnetin yolundan ayırma bizleri .kalbimize iman ve huzur koy ya rabbimm
  ölümün hayırlısını bizlere nasip eyle son nefesimizi aldığında bile iman lı bir şekilde al yarabbim ölümü bizlere kolaylaştır yarabbim.
  YARABBİM günahlarımızdan affına sığınızrız affeyle bizleri(ŞÜPHESİZKİ SEN BİZLERİ AFFETMESEN KENDİMİZE ZÜLM EDENLERDEN OLURUZ).yarabbim inş müslümanları imanlarıyla izzdiyle şerefiyle ve maddi ve maneviylen yardım eyle allah ım inş zafer senin olur .veinş cihadı bizlere nasip edersin ve inş şahadet aşkından tadarız allah bizleri affetsin.amain

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir